Sakartvelo vienis  

Sakartvelo vienis

"Penkių kryžių vėliava" buvo naudojama jau XIII amžiuje. Pagrindinis vėliavos elementas – Šv. Jurgio kryžius (dar naudojamas Anglijos vėliavoje), kuris vadinamas Gruzijos sergėtoju. Pagal heraldikos specialistą Giorgi Gabeskiria, keturi papildomi kryžiai pridėti valdant Jurgiui V, kuris išvarė mongolus. Tuo metu panaudotas Jeruzalės kryžiaus atitikmuo, kaip šventos žemės simbolis, kuris panašus į didelį kryžių apsuptą keturiais mažesniais.

1991 m. atsiskyrus nuo Tarybų Sąjungos, vėliavą pradėjo naudoti Gruzijos patriotai. Daugelis gyventojų norėjo atkurti šią vėliavą kaip šalies valstybingumo simbolį, bet Gruzijos parlamentas jos nepatvirtino. 2004 m. sausio 14 d. dabartinė vėliava galiausiai buvo patvirtinta parlamente ir formaliai įteisinta sausio 25 

Gruzijos karinės pajėgos (gruz. საქართველოს შეიარაღებული ძალები, sak'art'velos sheiaraghebuli dzalebi) – Gruzijos ginkluotosios pajėgos.

Gruzijos ginkluotosios pajėgos veikia remdamosios Gruzijos konstitucija, Gruzijos Gynybos ir nacionalinės karinės strategijos įstatymu bei tarptautinėmis sutartimis, kurias Gruzija yra pasirašiusi.

Gruzijos ginkluotosioms pajėgoms vadovauja Gynybos ministerija