Gebėjimas orientuotis miške padeda orientuotis ir gyvenime

Orientavimosi kursas I lygis Pabradė
Data:
 
2020-09-26/27
2020-10-17/18
2020-10-24/25
2020-11-14/15
2020-12-19/20
Pradžia: 09.00 val. Trukmė: iki 24 val. Pabaiga: ve vėliau 09.00 val. Renginio pabaiga priklauso nuo dalyvio fizinių gebėjimų ir išmoktų įgūdžių įsisavinimo. Įprastai dalyviai kursą baigia iki 0300 val.  nakties. 

ORGANIZAVIMAS:
Susirinkimo vieta: Pabradės GPS koordinatės:
N55°1'48,0"E25°47'31,189" 

I lygis

Programa dienotvarkė :
09:00 Sutikimas.
09:30 Įvadas.
10:00 Praktinė paskaita. 
- Supažindinimas su topografija.
- Kompasas.
- Supažindinimas su žemėlapiais.
- Mastelis.
- Sutartiniai ženklai.
- Reljefas.
- 4, 6, 8 skaitmenų koordinates žemėlapyje.
- Atstumų nustatymas.
- Azimutų nustatymas.
- Žemėlapio suorientavimas.
- Savo buvimo vietos nustatymas.
- Maršruto pasirinkimas.
- Maršruto kortelė.
- Žingsnių porų skaičiavimas.
12:30 Orientacinis žygis iki 25-30 km.
04:00 Grįžimas  (nutesiamas laikas iki visi sugrįžta).
Atsisveikinimas
 I lygio kurso kaina vienam dalyviui 30 € 

II lygis

Sudetingesnis I lygis t.y. išmoktos pamokos +
- skeco braižymas,
- orientavimasis su skiaute,
- rizikos vertinimas orientavimosi metu, 
- žygis 18 val, dieną ir naktį, bendrai iki 36 val.
- orientacinis žygis iki 40-60 km

- kiekvienam atskiras maršrutas. 
Dalyvauti gali tik baigę pirmąjį lygį, nes reikalingos bazinės žinios.
 II lygio kurso kaina vienam dalyviui 40 € .

Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas organizuoja orientacinius kursus "Gebėjimas orientuotis miške padeda orientuotis ir gyvenime"
TIKSLAS – suteikti žinias ir išmokyti orentavimosi įgūdžių, kad dalyvis, mokėtų, gebėtų naudotis orentavimosi priemones, be orentavimosi priemonių, šviesiu paros metu, tamsiu paros laiku.
Užduotis: Mokėti ir gebėti orientuotis dienos ir nakties metu. Vykdomas orientacinis žygis, kurio metu bus ugdoma, orientacija ir topografinės žinios. Orentacija vietovėje bus dirbtinai sunkinama. Pasiklydimas. Nežinoma vietovė.

Apsirūpinimas:
1. "Outdoor" tipo apranga (jeigu neturi tinka drabužiai kuriu negaila išpurvinti)
2. Dveji batai su aukštu aulu.
3. Nedidelė kuprinė
4. Pleistrai nuospaudų atveju
5. Kojų pudra
6. Žibintuvėlis (geriausiai naudojamas ant galvos)
7. Vandens bent 1,5 L
8. 3 poros šiltų kojinių
9. Turimos asmeninės orientavimosi priemonės
10. Antras komplektas drabužių
Maitinimas: Dalyvis organizuojasi savarankiškai po individualių užduočių įvykdymo. Bus galimybė vietoje įsigyti ir sausų davinių.
Atvykti į nurodyta tašką 09.00 val., išvykstate  09.00 val. kitos dienos ryte (naktį). Nakvynė neplanuojama.
• Grupės dydis – nuo 15 iki 30 dalyvių. 

• Kursus praveda kariai ir specialistai - puikūs šios srities žinovai
I lygio kurso kaina vienam dalyviui30 € 
Yra galimybė už papildomą mokestį vietoje įsigyti karišką sausą davinį.
• Kursą baigę dalyviai skatinami "Armijai ir civiliams", "Survival", "ProgearLT" nuolaidų kortelėmis.
• Sėkmingai baigę kursus gauna pažymėjimus

Atsiliepimai

Nauja: Naujas malonus, įdomus patyrimas, tik su žemėlapiu, kompasu ir savomis kojomis orientuotis. Nors paklydome miške, ir jaučiausi pavargusi ieškoti kelio, kuris buvo už keletos metrų, bet nepasidavus, kurį laiką pasėdėjus ant kelmelio, su draugo palaikymu, išbandymas baigėsi sėkmingai ir su daug emocijų :). Teorinė dalis puikiai išdėstyta, daug naujos, naudingos informacijos. Viktorija K (2020-01-18)
Nauja:
Nauji iššūkiai sau, geros akimirmos, gebėjimų tobulinimas ir pilnas komplektas orientavimosi žinių kurios padės ir gyvenime! Įvykdžiau ✅ 5 val teorinių Lietuvos karių asocijacijos mokymų, 9 val orientavimosi Pabradės Poligone tiek dieną, tiek naktį ir gera kompanija su Marius Urbelis.  Prieš einant 2 lygį planuoju sudalyvauti taip pat 1 lygyje, bet šį kart vienas ir išbandyti savo jėgas. Marius U (2020-01-18)

Nauja: Žygis, kai negali niekuo pasikliauti, tik savimi ir šalia esančiu kolega. 6 valandos mokymosi, 7 valandos orientavimosi dieną ir naktį... Tai buvo geriausia orientacinė patirtis gyvenime, ir neabejoju jog tai tik pradžia... Pasivaikščiojimai gamtoje su begale gyvenimiškų pamokų, sportas, adrenalinas, gamtos pažinimas, grynas oras... Ačiū už nuostabią patirtį LKA Keliautojų Klubas, Rolandui, Gediminui, Simonui, kolegoms...

Orientavimosi kursai labai patiko.Instruktorius Justas aiškiai išdėstė teoriją, todėl praktiškai orientuotis buvo lengva.Kažkiek suklaidino žemėlapis - ne viskas atitiko realybėje. Bet vis tiek suradome visus 14 taškų.10balų! Gintaras M (2019-03-02) 

Sveiki, Man labai patiko. Prima pateikta teorija pravertė žygio metu. Šaunu, kad instruktorius stengėsi įsitikinti, kad mes tikrai suprantame tą informaciją. Buvo malonu, kad instruktorius žygio metu buvo šalia ir prižiūrėjo ar nieko blogo mums neatsitiko. Žilvinas Rudžionis (2017-12-17)

Sveiki,orientavimosi kursas paliko geriausius įspūdžius. Teorinė dalis buvo išdėstyta aiškiai, maršrutas praktinėje dalyje buvo įdomus. Apibendrinant viskas vyko sklandžiai, priekaištų neturiu, didelis ačiū !!! Ugne Gumbyte (2017-12-17) 

Mano atsiliepimas: Visą kursą, vertinu 9/10. Vieną balą nuimu, nes pasivaikščioti teko ne su mergina.... O kas liečia informacijos pateikimą ir išaiškinimą priekaištų neturiu. Viską puikiai supratau ir įsisavinau. Oras buvo suderintas puikus, orientavimosi pratybos irgi be priakaištų. Buvom vienoje vietoje nugrybavę pagal azimutą. Instruktorius nedelsiant prisistatė ir pagelbėjo patiems išsiaiškinti kur padarėm klaidą ir kaip toliau tvarkytis. Patirtis puiki, nuotaika puiki. Sausio 13d. tikrai dalyvausiu 2 lygio mokymuose. Rekomenduoju visiems. Pagarbiai / Best regards, Vytautas Vyskupaitis (2017-12-17)

Orientavimosi kursas labai patiko. Nuo pat mažens kompasas mėtydavosi aplinkui, kartais pažaisdavau gaudydamas šiaurę ir pan. tračiau kurso metu ištiesių kam jis yra reikalingas ir kaip juo teisingai naudotis !Labai geras jausmas eiti nakties metu mišku kai tave gaubia tamsa ir kvapai, o tu žinai kad eini teisingai ! Vytautas D

2 ir 3 punktus instruktorius nusprendė praleisti dėl jų paprastumo, užtat gavome daugiau laiko kitiems surasti. Tai ir paklaidžiojome :-) Šiek tiek statistikos:
º viso „prisukome” 27 km
º užtrukome daugiau, nei 9 val. – 9 val. 48 min.
º vidutinis greitis – 3,98 km/val.
º maksimalus greitis – 8,20 km/val.
º aktyvaus judėjimo laikas 6:47 val.
 
Mindaugas R

Orientaciniai mokymai pranoko lūkesčius. Visgi nors ir pats ne syki esu dalyvaves įvairiuose orientacinėse varžybose , tačiau jų visų esmė jos vykdavo dienos metu o ir žemėlapiai būdavo pakankamai smulkmeniški ir aiškūs ir tikslūs be klaidų , o čia didesnė dalis renginio vyko tamsiu paros metu , kai matai ribota atstumą ir nepavyksta toli matyti kažkokį galima krypčiai nustatyti tinkamą objektą , taip pat miškingesnėje dalyje , kur mažai kelių ir turi nepasimesti ir susiorentuoti . Taip pat miške tarkim yra nemažai proskynų/keliukų kurių nėra žemėlapyje pažymėta, tai stipriai klaidina , nes galvoji kad jau pasiekei tą kelią prie kurio ėjai , o pasirodo čia kelias kurio , net nera žemėlapyje , bet visai šalia tikrojo pažymeto žemėlapyje, bet tu to dar nežinai , Tokie dalykai priverčia tiksliau skaičiuoti azimutus , žingnių poras ir labiau galvoti , kad pasiektum norimą atsižymėti tašką.
Kursai tikrai tinkami ir visiškiems naujokams, nes tikrai per teorini užsiėmimą gausite detalią informaciją kurią veliau porose išbandysite praktiškai ir sportini orientavimasi išbandžiusiems , nes tai visai kitokia unikali patirtis. Tadas Ambrazas (33) 

Foto: Mindaugas Rakštelis © 2017 | rakstelis.com