Lietuvos vienis  

Lietuvos vienis

#Lietuvos vienis arba kaip mes kartais vadiname #vienybės vėliavėlės - tai Lietuvos valstybės ir kariuomenės simboliai. Jie mus motyvuoja, kuria ryšį su Lietuva, verčia pasitempti. Ypač svarbu šiuos simbolius demonstruoti nuolat ir visur. Tuomet jie išliks ilgaamžiai ir toliau vienys Lietuvos žmones. Vienybės vėliavėlės atitinka valstybės patvirtintus etalonus ir yra dalijamos nemokamai. Jas gaminame panaudodami Jūsų suteiktas paramai lėšas.  Prie šių vėliavėlių gamybos gali prisidėti tiek pavieniai asmenys, tiek kolektyvai ir organizacijos. Visomis medžiagomis mes aprūpiname ir pamokome, kaip reikia jas gaminti. Kviečiame pasidaryti sau Lietuvos vienių. Rašyti el. p. lkakeliautojai@gmail.com arba skambinti tel. +370 698 49 205.
AČIŪ Vilniaus miesto savivaldybės Inovacijų ir technologijų grupei. 

AČIŪ UAB "Baltijos arsenalas" už paramą, skirtą pagaminti 10 000 vnt. vienybės vėliavėlių.
AČIŪ Krašto apsaugos ministerijai už paramą, skirtą pagaminti 3000 vnt. vienybės vėliavėlių.

2022-10-22  glaudžiai bendradarbiaudami su Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga buvo pagaminta Lietuvos vieniai tradiciniam bėgimui "In memorium". Bėgimo dalyviai Vingio parke gavo Vienius su "In memorium " ženklu. Taip pat dalyvias buvo pagaminta ir išdalkinta Ukrainos vieniai. Ir dar labai svarbu, kad šio bėgimo dalyviams Lietuvos vieniai buvo nusiųsti ir į Briuselį, kur taip pat vyko labdaringas bėgimas! 

2022-11-06 Vilniaus Sofijos Kovalevskajos Gimnazija/Progimnazija gamina Ukrainos vienius. Tai mikro Ukrainos pabėgelių bendruomenė Vilniaus mieste, kuri pasirengusi organizuoti virš 100 vnt. Kalėdinių dovanų dėžučių Ukrainos didvyrias. 

2022-04-08 Giedrė A su LŠS  211 kuopos jaunesneisiais šauliais (Jonavos šauliai) gamino Lietuvos ir Ukrainos vienius. 

Apie vėliavą

Vėliava – simbolis, įkūnijantis valstybingumą ir istoriją.

1988 m. susigražinę Lietuvos trispalvę atnaujinome ryšį su 1918 m. atkurta Lietuvos valstybe ir jos XX a. istorija.

Tačiau Lietuvos kultūros ir valstybingumo tradicijos yra tūkstantmetės. Jas atspindi iki pat XVIII a. pabaigos naudota Vyčio vėliava. Sugrąžinkime valstybei Vyčio vėliavą, su kuria Lietuvos vardas ne tik atsirado pasaulio žemėlapiuose, bet ir buvo išgarsintas plačiausiose Eurazijos erdvėse dar gerokai anksčiau, nei nuskambėjo padėkos odės kritusiems Žalgirio mūšyje.

Simboliai vienybės vėliavėlėse atitinka valstybės patvirtintus etalonus. Vienybės vėliavėlės pritaikytos masiniam universaliam naudojimui.  Vienybės vėliavėlės bus naudojamos ir dovanojamos Lietuvos kariuomenei ir Valstybei svarbių datų minėjimuose ir renginiuose. Vėliavėlės bus dalijamos nemokamai. 
Dabartinės lietuvių kalbos žodyne vienis apibrėžiamas kaip vienovė, vienybė: Viẽnis yra matematinis principas ir vienumo pagrindas FT. Vienis, kad ir būdamas visatos harmonijos ir dėsningumo versmė, pats yra neišsemiama begalybė EncIX484.
Didžiajame lietuvių kalbos žodyne vienis - vienovė, vienybė (www.lkz.lt).
Palinkėkite sėkmės įgyvendinant šį projektą :) 

Apvažiavę Lietuvą dviračiais neatlygintinai išdalijome apie 10000 mūsų pagamintų vienybės vėliavėlių. AČIŪ Giedrė AndziulytėMindaugas StiklioraitisLina Mikelyte, Audrius Ilgunas, kad padėjote jas gaminti. Jūs nuostabūs. Pradėjome ruoštis ir gaminti vienybės vėliavėles kitų metų žygiams. Žinoma, labai džiaugiamės, kad išaugo šių vėliavėlių poreikis ir tuo didžiuojamės. Pajėgumų jas gaminti jau turime, taip pat vis daugiau dalyvių moka ir nori jas gaminti. Dabar ieškome, kas galėtų padėti įsigyti medžiagų, t. y. yra ieškome rėmėjų. Tai gali būti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Pinigai nėra dideli, bet atsižvelgdami į vėliavėlių poreikį, visų kaštų padengti negalime. Taigi, jei kas sugalvotų prisidėti prie šios veiklos, visada laukiame. Šių vėliavėlių neplanuojame pardavinėti, tik dalinti neatlygintinai mūsų draugams, pažįstamiems ir kitiems geriems žmonėms. Gal kas atsilieps :) Visą šią veiklą organizuojame sananorystės pagrindais. Laukiame bendraminčių pagalbos.
Skelbiamas visuotinis iššūkis: Pagamink 100 savo Lietuvos vienių!                                                                                       Kaip pagaminti Lietuvos vienį, konsultuoja, teikia pagalbą ir medžiagomis aprūpina LKA ''Keliautojų Klubas''.

Visi, deklaravę 1,2 %  gyventojų pajamų mokesčio (GPM)  Lietuvos karių asociacijai ''Keliautojų klubui'', gauna iš mūsų simbolinę vienybės vėliavėlę. Taip, tai nėra finansiškai brangi dovana, bet ji bus morališkai labai brangi dovana. Kodėl?

Štai ką apie vienybės vėliavėles rašo klubo narys Tautvydas:" Didžiuojuosi esąs lietuvis. Ir džiaugiuosi, kad tokių besididžiuojančių tikrai yra nemažas būrys. Tačiau yra ir tokių, kuriems reikia priminti, kad mes esam lietuviai, kad turim vėliavą, kuri kadaise plazdėjo nuo jūros iki jūros. Vėliava yra kur kas daugiau nei tiesiog audeklas su simboliu - tai pagarbos ir vienybės ženklas. Po vėliava burdavosi kariuomenės vedinos vieno tikslo, po vėliava pilyse užsidarydavo gynybai nuo priešų. Su vėliavom džiaugiamės sporto pasiekimais, vėliavą perrišam kaspinu, kai pagerbiam praeities netektis.  

  • Ji dovanojama neatlygintinai tiems, kurie myli Lietuvą, puošia ją tautine simbolika, ir taip demonstruoja šalies vienybę.
  • Savo rankomis Klubo nariai gamindami šias Vienybės vėliavėles ir dovanodami jas kitiems K reiškia pagarbą Lietuvai ir jos istorinei atminčiai. 
  • Jūs gaunate per dieną daugiau šypsenų, nes šalia sankryžoje  sustojęs automobilis su šia vėliavėle, tikrai maloniai ir draugiškai pasidalins šilta šypsena, nes juk ir ant Jūsų automobilio kabės tokia pati vienybės vėliavėlė.
  •  Perduodame vienybės mintį Jus supantiems draugams ir kolegoms.
  • Gerbiame ir prisimename tautinę simboliką.

Esame mėgstanti keliauti šeima. 2018-aisiais, norėdami paminėti Lietuvos nepriklausomybės 100-metį, nusprendėme apkeliauti Lietuvos Respublikos perimetru ir lankytinose vietose pastebėjome, kad dauguma jų paženklintos įdomiomis vėliavėlėmis - LKA Keliautojų klubo "Valstybės vieniais", todėl kilo mintis papuošti ir įprasminti savo būsimas keliones valstybingumo atributika. Atėjus 2019-iesiems, sugalvojome keliauti baidarėmis Nemunu Birštonas-Nida, o kelionėje aplankytas vietas nusprendėme pažymėti būtent "Valstybės vieniais", todėl prieš kelionę draugų tarpe suorganizavome "Vienio" gamybos dirbtuvėles, kurių metu LKA Keliautojų klubo prezidentas ir jo nariai papasakojo apie "Vienio" sukūrimo idėją ir prasmę - tai buvo puiki proga ne tik mums, mylintiems Lietuvą ir mėgstantiems po ją keliauti žmonėms, bet ir draugams, turintiems ne tik lietuviškų, bet ir kitų tautybių šaknų, prisiliesti prie lietuviškumo idėjos puoselėjimo! O "Vieniai" papuošė Nemuno pakrančių lankytinas ir istorines Lietuvos vietas bei padovanotos kelionėje sutiktiems žmonėms. Ačiū Jums, LKA Keliautojų klubas už lietuviškumo idėjos sklaidą! Maksim B UAB "Maksimali statyba" 2019-10-12