Krizės metu miesto sąlygomis  

Išgyvenimo kursai: Krizės metu miesto sąlygomis

Išgyvenimo kursuose: Krizės metu miesto sąlygomis 

Pagrindinis kurso tikslas – suteikti kurso dalyviams teorinių žinių bei praktinių įgūdžių, kuriuos dalyviai galėtų panaudoti ištikus įvairioms krizinėms situacijoms, įvykus nenumatytoms aplinkybėms mieste, gyvenamuose namuose, pramoninėse patalpose ir kurie tiesiog praverstų net ir kasdieniniame gyvenime 
Data: 
2024-09-27/29
2024-11-22/24 IK miesto sąlygomis. Rezervuota LRT

Išgyvenimo kursai: Krizės metu miesto sąlygomis
Kurso trukmė - 37 val.

 • Kursas vykdomas tik šaltuoju metų laiku.
 • Kurso vykdomas apleistoje vietovėje;
 • Kurso dalyviai – ne jaunesni kaip 18 m.;
 • Grupėje – ne mažiau kaip 15, bet ne daugiau kaip 40 dalyvių.
 • Aprūpinimas – bus pateikta dalyviams.
 •  Kurso kaina vienam dalyviui – 80 €, 

  Užsiregistravus į kursą, bei sumokėjus pinigus, tačiau neatvykus į kursus - pinigų negražiname ir į kitas numatytas kursų datas neperkeliame. Atsisakyti kursų galima likus 5 darbo dienomis iki kursų pradžios, šiuo atveju pinigus dalyviui gražiname.

 •  Kurso Įvertinimas – Kurso visos iškeltos praktinės užduotys įvykdytos - Pažymėjimas IŠLAIKYTA, kurso nors viena iškelta praktinės užduotis nevykdyta - Pažymėjimas - IŠKLAUSYTA. 
 • Kurso tikslas –  Individualus asmeninių savybių ir praktinių išgyvenimo įgūdžių tobulinimas, siekiant išlikti kritinėje situacijoje ir gebėti vykdyti šeimai, visuomenei ir valstybei būtinas pareigas.  Tai asmeninio tobulėjimo kursas, kurio tikslas  supažindinti ir paruošti piliečius išgyventi ekstremaliomis sąlygomis, suteikti tokias žinias, įgūdžius ir požiūrius, kad dalyvis ekstremalioje situacijoje gebėtų efektyviai panaudoti standartines pramonines priemones, kurios jį supa šios dienos aplinkoje ir išliktų gyvas ir veiksmingas bei galintis atlikti pasipriešinimo veiklą agresoriaus atžvilgiu. 
 •  Kursas vykdomas tik šaltuoju metų laiku, apgyvendintoje, apleistoje vietovėje.I
 •   Susitelkimo vieta: GPS 55°17'00.7"N 24°08'53.5"E
  Google maps
  Maps.lt

  Programa dienotvarkė:

  19:00 – Atvykimas, daiktų patikrinimas.

  20:00 – Instruktažas.

  21:00 – 07:00 – Teorija (4 val.), Praktika (33 val.):

  • Pastato įtvirtinimai;
  • Miesto išgyvenimo įgūdžiai;
  • Maisto, vandens parengimo vartojimui metodika;
  • Higiena;
  • Evakuacijos plano sudarymas (Karo Ukrainoje išmoktomis išgyvenimo pamokomis);
  • Pirma medicininė pagalba (PMP);
  • Nukentėjusiojo apsaugos nuo šilumos praradimo metodika;

Šio kurso programos ir legendos nuspręsta neviešinti. Ją suteiksime tik kurso dalyviams.

Priemonių sąrašas dalyviams:
Išgyvenimo kursas Krizės metu mieste sąlygomis

Su savimi galite turėti tik tas kas išvardinta sąraše, Jokio maisto, vandens. Kurso pradžioje bus atliekamas patikrinimas pagal nurodyta sąrašą, visi kiti daiktai kurie bus pas jus ne pagal sąrašą, bus gražinami tik kursui pasibaigus.

 1. Prožektorius su atsarginėmis baterijomis (geriausia būtų ant galvos).
 2. Žiebtuvėlis, degtukai.
 3. Vaistai, PMP vaistinėlė pagal poreikį (jeigu jaučiate, kad gali pakilti temperatūra, arba turite kažkokia liga kuriai reikalingi vaistai).
 4. Kuprinė ne mažiau 40 l į kuria tilptų visi daiktai pagal nurodyta sąrašą daiktai.
 5. Sulankstomas peiliukas.
 6. Valgymo įrankiai (peilis, šakutė).
 7. Puodukas, lėkštė (geriausia metaliniai).
 8. Miegmaišis – 1 vnt. (šaltam orui).
 9. Kilimėlis.
 10. Vilnonis pledas – 1 vnt.
 11. Kojinės – 6 poros (šaltam orui).
 12. Apatiniai – 3 vnt. (šaltam orui).
 13. Maikutės ilgomis ir trumpomis rankovėmis – po 3 vnt.
 14. Žvakės - 2 vnt. (plastmasinėse įdėkluose, kapinių ilgos žvakės).
 15. Tualetinis popierius - 1 vnt.

Dalyvių atsiliepimai

2024-03-01 Kursas tikrai patiko, rekomenduočiau visiems norintiems geriau įsivaizduoti civilių gyvenimo realybę karo sąlygomis, taip pat tiesiog norintiems įdomaus iššūkio.  Teorija buvo išdėstyta glaustai, bet aiškiai, daugiausia dėmesio buvo skirta savarankiškoms praktinėms užduotims, komandiniam darbui. Kolektyvas pasitaikė tikrai geras ir motyvuotas, todėl pavyko puikiai susitvarkyti su dauguma užduočių. Anksčiau teko sudalyvauti ir 1 lygio išgyvenimo kurse Rukloje, tai lyginant, sakyčiau, kad kursas miesto sąlygomis šiek tiek lengvesnis fiziškai bet kur kas sunkesnis psichologiškai, daugiau diskomforto, daugiau vietų, kur reikia perlipti per save, todėl buvo tikrai įdomu ir naudinga. Giedrius

2024-02-26 Labai geri kursai, tikrai tikslingai ir naudingai praleistas savaitgalis. Daug patyrėm, daug išmokom, daug turim apie ką pamastyti, o gal net įvertinti kaip šiltai ir patogiai gyvenimam. Labai noriu pagirti instruktorius, jautėm, kad žmonės yra išmanantys savo darbo profesionalai, noriai dalinosi patarimais ir patirtimi.
Tokie kursai yra labai aktualūs šiomis dienomis, nes turint tokius kaimynus, niekad nežinai, kada gali tekti savaitgalį įgytas žinias panaudoti praktiškai. Labai tikiuosi, kad bus organizuojami tokio tipo kursai, tik sunkesni ir su dar daugiau praktinių užsiemimų, tikrai pati dalyvausiu ir kitiems patarsiu. Kaip bebūtų nepajutom alkio ir troškulio, nenormavom maisto, nes kaimo gyventojai labai dosnūs  :) 
Labai dėkui organizatoriams, ir lauksim informacijos dėl kitų organizuojamų kursų :) Greta J.
2024-02-26
Kursuose pajutau, koks gali  būti civilio išgyvenimo realijos karo sąlygos. To neįmanoma suprasti, skaitant ar žiūrint video. Be to išsiplėtė mano galimybių spektras, sukėlė daug idėjų ateities pasiruošimui. Instruktoriai ir susirinkę dalyviai buvo puiki komanda. Labai rekomenduoju ir vyrams, ir moterims. Tokių kursų turi būti daug kartų daugiau, kad visuomenė būtų labiau pasiruošusi atsilaikyti prieš destruktyvios kaimynės potencialų karą (Švedijos gynybos ministras: "Švedija gali susidurti su karu.." https://www.lrt.lt/naujienos/pasaulyje/6/2166985/svedijos-civilines-gynybos-ministras-gali-kilti-karas-reikia-tam-pasiruosti )
Linkėjimai,Mantas
2024-02-28
Kursų metu labai patiko greitas ir aiškus teorinės informacijos išdėstymas.
Praktinė dalis paliko labai gerą įspūdį. Grupė buvo labai komunikabili bei darbšti, daug darbų pasidarėm per trumpą laiką. Iššūkiai suteikė galimybę suprasti kaip viskas atrodo ir jaučiasi kai aplinkybės yra labai nepalankios. Instruktoriams pavyko grupei parodyti koks yra fizinis ir emocinis jausmas kai reikia dirbti už savo paties ir savo grupės išgyvenimą.Labai patiko. Tikiuosi kad šie kursai dar ilgai gyvuos, ir žmonių norinčių pasidalinti patirtimi skaičius tiktai augs. Žygimantas


2022-12-18 
Sudalyvavęs kurse realiai supratau, kad apie išlikimą nieko nežinau. Keičiasi aplinka, keičiasi išlikimo matricos, prioritetai. Atsiranda šaltis, drėgmė kondensatas, pelėsis ir grybeliai. Viską apgalvojęs kitais metais kursą kartoti.Pastaba tobulėjimui: laikytis kurso programos, nes paskutinę dieną liko neįvykdyta rutina. Girmantas S. 
2022-03-28
Kursas suteikė daug naujų žinių, patirčių bei momentų, kai teko nugalėti save. Išgyvenimo kurso mieste aplinka bei programa man buvo pakankamai komfortiška, - panašių sąlygų ir tikėjausi. Tiek komanda, tiek kolektyvas buvo nuostabūs, nuoširdūs bei vieningi. Į kursą važiavau viena, tačiau jaučiausi, kaip seniai pažįstamoj kompanijoj. Tikrai dar kartą dalyvaučiau aukštesnio lygio kursuose mieste ar tuose pačiuose, tik kitoje lokacijoje. Visiems rekomenduoju save išbandyti bei pažinti naujose situacijose!
Raimonda Diskaitė
2020-01-15
 Dalyvavau išgyvenimo kursuose miesto sąlygomis Kėdainiuose Sausio 10/12 dienomis. Praėjus keletai dienų po kursų ir nusistovėjus įspūdžiams, galiu drąsiai teigti, kad išgyvenimo kursai viršijo mano lūkesčius. Kursus gavau kaip dovaną, maniau, kad tai bus labai lengvas, didelių iššūkių ir emocijų nekeliantis savaitgalis. Klydau. Sužinojau labai daug naujo. Darbas komandose su katik sutiktais žmonėmis įnešė lengvą sumaištį ir tuo pačiu metu tapo iššūkiu visiems. Kai kurios užduotys tikrai vertė "perlipti per save". Paramedikų paskaita suteikė neįkainojamą patirtį ir pakeitė požiūrį į pirmosios pagalbos svarbą. Jau laukiu turniketų, kuriuos užsisakiau iš karto po kursų.  Savaitgalio programa buvo puiki, paskaitos neprailgo. Žinoma, miego trūkumas ir nuovargis jautėsi po antrosios nakties, bet visi suprantame, kad atvažiavome čia ne ilsėtis. Labai patiko instruktorių pasakojimai prie laužo. Gavome tikrai daug naudingų patarimų. Būtinai išbandysiu ir kitus LKA keliautojų klubo siūlomus išgyvenimo / orientavimosi kursus. Gintaras G
2020-01-15
Kadangi prieš metus buvau Pabradėje išgyvenime miške tikėjausi, kad bus įdomu ir ne per daug lengva. Ypač patiko instruktorių konkretumas ir užduotys. Kai kurių pratimų(atšalimo) nesitikėjau, kad išdrįs instruktoriai duoti, bet maloniai nustebino. Antrą dieną aktyviai dalyvaudamas(galima ir ramiau dalyvauti) sudeginau 6059 kalorijas, kas prilygsta nubėgti maratoną. Nebuvo per daug lengva ir ko tikrai nesitikėjau, kad bus toks savarankiškas, darbštus ir draugiškas kolektyvas. Dalyviai buvo labai įdomūs ir geri žmonės. Visiems rekomenduoju sudalyvauti, vien dėl žmonių kontingento, kuris dalyvauja tokiuose renginiuose, o kariuomenė kas be ko turi savo dūšią ir nepraktikuoja š malimo.
P.S. Jūsų sūnus ne pėščias vyrukas, su juo teko poroje būti nemažai ir paliko itin gerą įspūdį. Linas R
2020-01-14 LKA KK "Krizės metu miesto sąlygomis" kurse sužinojau ir išmokau daug naudingų dalykų, kurie pravers kelionėse, žygiuose ar kasdienėje veikloje. Informacijos ar detalių neatskleisiu tam, kad liktų intriga ateities kursų dalyviams. Kursas subalansuotas ir puikiai tinka visiems. Instruktoriai visą laiką stengėsi kad visi kursantai jaustųsi gerai, bet taip pat būtų laikomasi realaus scenarijaus - miestas užimtas priešiškų pajėgų, vyrauja chaosas. Per kelias kurso dienas visi tapome "šeima", kuri puikė veikė išvien ir išgyveno :) Pasiūlymai:- Daugiau praktinių užduočių kaip įrengti pastato gynybą, blokpostus ir pan.- PMP kurse palikti tik praktines užduotis.- Maitinimasis tik tuo, ką pavyksta gauti ar rasti. Jokios lauko virtuvės. Aurimas Rudinskas

Foto: Išgyvenimo kursai mieste Kasparas B©2020

2019-11-24 Ačiū už kursus. Laikas buvo praleistas prasmingai, naudingai, įdomiai... Nors lengva nebuvo. Šaltis ir miego trūkumas man buvo didžiausias iššūkis. Ačiū ir iki kitų susitikimų :) Regina P foto žemiau

Foto: Išgyvenimo kursai mieste Birute B©2019

Foto: Išgyvenimo kursai mieste Dainius D©2020