Pirmos pagalbos suteikimo kursas (PP)  

Pirmosios pagalbos kursas (PP)

 Patirtis yra žiaurus mokytojas, nes pirmiausia pasiunčia išbandymą, ir tik po to – pamoką. V. Law

PP kursų organizavimo 2020-02-21 licencija  VSL-744
PP kursų organizavimo 2020-02-11 licencija VVL-0621
PMP-1  kursų organizavimas 2022-10-12 SAM Nr. 1550 (SVEIDRA 36450)
PMP-2  kursų organizavimas 2022-10-12 SAM Nr. 1550 (SVEIDRA 36452)

2024-06-01 PP Vilnius
2024-06-16 PP Vilnius uždara grupė Budora
2024-06-22 PP Vilnius
Jus turite savo dalyvių grupę - skambinkite, rašykite, derinsime laiką.

Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas ir Paramedikų asociacija organizuoja praktinį I  ir II pakopų pirmosios pagalbos teikimo kursą. 
Kurso vedėjas: Tomas  Gurskas,  Amerikos širdies asociacijos BLS (Basic Life Support) instruktorius
Užsiėmimo tikslas:  įgyti praktinių įgūdžių teikiant pirmąją medicininę pagalbą. Nesant specialių pageidavimų, užsiėmimai bus orientuoti į pirmosios pagalbos suteikimą. Praktiniai mokymai panaudojant parankines priemones. Baigusiems kursus išduodami Sveikatos apsaugos ministreijos patvirtintos formos pažymėjimai, kurie galioja norint įsidarbinti, taip pat tinka vairuotojų pažymėjimui gauti, ginklui įsigyti. ... 

PP sudaro dvi pakopos:
Pirmoji pakopa:

  • nukentėjusiojo būklės įvertinimas;
  • gaivinimo pagrindai ir technika;
  • kraujavimo rūšys, kraujavimo stabdymas;
  • pagalba esant lūžiams, nudegimams, išnirimams, nušalimams.

Užsiėmimo tikslas: įgyti praktinių įgūdžių teikiant pirmąją medicininę pagalbą. Nesant specialių pageidavimų, užsiėmimai bus orientuoti į pirmosios pagalbos suteikimą. Praktiniai mokymai panaudojant parankines priemones.
Minimalus dalyvių skaičius - 16 PAX. Susirinkus ir sumokėjus mažiau dalyvių kursai nevykdomi, siūlomos naujos datos. 
Maksimalus dalyvių slaičius -22 PAX.

Antroji pakopa: 

  • Kvėpavimo takų atvėrimas( naudojant manekenus);
  • Šalmo nuėmimas;
  • Guldymas ant stuburo lentos ir kaklo įtvaro uždėjimas. Išnirimų, lūžių (atvirų ir uždarų) imobilizacija naudojant įtvarus;
  • Žmogaus apžiūra pagal C ABCDE principą;
  • Praktinė įskaita.

II pakopos kurse turėti drabužius persirengti (tikėtina, kad drabužiai bus sutepti krauju. 

Intensyvūs praktiniai užsiėmimai
Pradžia: 9.00 val. 
Trukmė: 8 val.
Susirinkimo vieta: Vilnius, Kaunas, Alytus, Klaipėda. Registruoti dalyviai bus informuoti. 
Logistika:
Pratyboms bus pateikti 8 manekenai PPK įgūdžiams lavinti.
Pietų pertrauka – 40 min.
Minimalus dalyvių skaičius - 16 PAX.
Maksimalus dalyvių slaičius -22 PAX.
Kaina: I pakopa – 35 € (Vilnius, Kaunas), 40 € (Klaipėda);
II pakopa – 50 € (Vilnius, Kaunas), 55 € (Klaipėda)
Galima įsigyti dovanų kuponą.

Kursus baigusiems dalyviams galime pasiūlyti pirmosios pagalbos atmintinę, (galioja 1 metus). Bet kada prireikus galima atmintinę peržiūrėti internete.
Trumpą atmintinės fragmentą galite peržiūrėti, paspaudę šią nuorodą:
http://www.learnkey.lt/mail/1pagalba-demo/index1.html
Atmintinės kaina metams mūsų PP ir PMP kurso dalyviams yra 12,10 €. Įprasta kaina – 18,15 €.
Jai norite įsigyti, rašykite el. p. info@learnkey.lt.
Rūpinamės Jumis.
Būkite sveiki! ☺

Dalyviai

Pinigus prašome pervesti į atsiskaitomąją sąskaitą 
 SEB banke:
LT76 7044 0600 0803 6150
Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas
Juridinio asmens kodas: 303342955
Mokėjimo pavedimo skiltyje "Paskirtis" nurodykite "PP  kursai" ir datą. Jei mokate už kelis asmenis, tai būtinai nurodykite papildomai už ką (vardą ir pavardę). Apmokėjus, pavedimo kopiją pateikti el. p. lkakeliautojai@gmail.com. Dalyviai, sumokėję kursų mokesti, pažymėti žalia spalva
Informacija telefonu: 8 698 49 205 

Atsiliepimai

Labai džiaugiamės į savo kalėdinio vakarėlio programą įtraukę LKA keliautojų klubo pirmos pagalbos kursus. Kursas intensyvus, informatyvus ir labai naudingas. Visi atnaujino pirmos pagalbos žinias, o kai kurie net išmoko naujų dalykų. Viskas paremta praktiniais įgūdžiais, kiekvienas dalyvis turėjo galimybę metodus pritaikyti ant gyvo modelio. Kursų instruktorius Tomas medžiagą pateikė labai aiškiai ir suprantamai su gero humoro prieskoniu. Iškilus neaiškumams visada padėdavo, paaiškindavo dalykus iš naujo. Dalyviai negailėjo gražių žodžių po kurso, visi buvo laimingi. Šį kursą rekomenduojame visiems. Ačiū! Pagarbiai/Best regards, Saulė Gaubytė UAB “Airwave Lietuva”.

Ačiū už kursą, labai instruktyvus ir interaktyvus ne veltui praleistas laikas. Mokytojas su daug patirties ir daug matęs. Kursas vestas tikrai idomiai ir nors ir truko 8 val - neprailgo (Algirdas  2023-09-26)
Esu buvusi ne vienuose Pirmosios Pagalbos mokymuose ir šįkart žinau, kad išsinešiau ne tik sausą žinojimą, tačiau supratimą. Manau visi turime padaryti savo dalį ir skirti laiko pasiruošti, kad lemiamą akimirką netektų gailėtis. Aš asmeniškai to bijau labiausiai, todėl esu dėkinga Tomui už smagią bei tikslingai praleistą dieną.Tomas tikrai puikus lektorius ir praktikas. (Vidmantė J 2023-09-26)
Sveiki, labai geras kursas. Labai patiko praktiniai užsiėmimai, padeda daug geriau įsiminti teoriją. Instruktorius aiškiai išdėsto, parodo. raktiniu uzsiėmimu metu pataiso/pakoreguoja, jeigu kažkas atliekama ne taip. 8 valandos praskrido laaabai greitai. 
Ačiū Jums, Tomui už šį puiku kursą. (Saulius 2019-09-16)

Sveiki, kursai man labai patiko- vedejas tikras profesionalas, suprantamai ir issamiai aiskina pirmos medicinines pagalbos pradmenis, atsako i klausimus, aiskina tvarstant musu daromas klaidas. Mokymuose yra daug praktiniu uzsiemimu, naudojami tiek suaugusiu tiek vaiku modeliai. Buvo Tikrai informatyvu ir naudinga. Aciu. Irena (2022-05-22)
Ačiū už puikiai organizuotą kursą! Tomas puikus instruktorius, turintis daug praktinės patirties ir žinių, kuriomis pasidalino su kursantais. Į visus papildomus klausimus taip buvo atsakyta. Jau užsiregistravau į II lygio kursą :) Aurimas D (2020-03-08)
Lean.lt kolektyvas:
Profesionalus bei įdomus mokymas, labai naudinga (Rimas Budreika). Puikūs praktiniai ir įtraukiantys mokymai! Tokius svarbius dalykus, kaip praktiškai suteikti pirmąją pagalbą - privalo žinoti visi. Dėkui, Tomai, diena pralėkė akimirksniu (Jonas Šarka).  Mokymai buvo profesionalūs, įdomūs, įtraukiantys su daug praktikos, kur patys turėjome progą išbandyti įgūdžius kaip gaivinti žmogų, kaip identifikuoti žmogaus būklę, tvarstyti įvairaus tipo žaizdas, ką daryti užspringus žmogui. Lektorius pasidalino savo ilgamete patirtimi ir išsamiai atsakė į visus iškilusius klausimus. Po mokymų atėjo daugiau aiškumo kaip elgtis įvairiose situacijoje ir tuo pačiu daugiau pasitikėjimo savimi. Rekomenduoju šiuos mokymus visiems kurie nori įgauti pirmos pagalbos įgūdžių kaip padėti kitiems, kurių gali prireikti tiek darbe tiek asmeniniame gyvenime. (Mindaugas Jocevičius). Pirma karta buvau pirmos pagalbos mokymuose kur netik gavau praktinę naudą bet ir smagiai praleidau savo laiką. Ačiū Tomai. (Valerij Borovskij) Labai įdomūs ir įsimintini mokymai. Svarbiausia, kad daugelį turėjome galimybę išbandyti praktiškai. (Viktorija Grigaitienė). (2019-11-25) 

Įspūdžiai tikrai geri. Matosi, kad instruktoriai žino ką šneka ir moka tai suprantamai pateikti. Labai patiko, kad neapsiribojama sausa teorija, o viskas gausiai iliustruojama pavyzdžiais iš praktikos, taip pat nevengiama pajuokauti, kas mano manymu padeda geriau prisiminti medžiagą. Nors informacijos tikrai daug, viską pavyko suprasti ir įsisavinti dėl to, kad kiekvieną žingsnį turėjome atlikti praktiškai. Gal tik paskutinį pusvalandį jau buvo sunku susikaupti ir įsisavinti informacjią, bet šiaip pavyko gauti tikrai nemažą kiekį žinių per 8 valandas. Dėkui. Paulius Hakas (2019-04-17)

Aštuonios mokymų valandos netruko praeiti, nes puikiai savo darbą išmanantys instruktoriai kantriai ir linksmai padėjo įgyti kritinėse situacijose ir nelaiminguose atsitikimuose reikalingų įgūdžių. Labai patiko tai, kad mokymuose sauso teorinio mokymo buvo tik tiek, kiek neišvengiamai reikia, o visa kita - praktika, praktika ir dar kartą praktika. Šaunu, kad instruktoriai lanksčiai žiūrėjo į mokymų programą ir daugiausiai laiko skyrė mums aktualiems klausimams. Po mokymų likęs įspūdis: naudingai praleistas sekmadienis semiantis patirties iš savo srities profesionalų.
Kauno JKVM klausytojai" Pagarbiai Neringa Linkutė 2019-04-16

Sveiki, Patiko, kad viskas buvo vykdoma per praktiką, gavome pabandyti įvairių pirmosios pagalbos technikų, veikimas buvo labai gerai subalansuotas su aiškinimu, kas padėjo įsisavinti žinias. Labai svarbu, kad parodot defibriliatorių ir kaip jis veikia, labai dažnai reikia žmones šviesti ne tiek KAIP juo naudotis, o iš viso, kad toks dalykas egzistuoja ir jo pasinaudoti yra tiesiog būtina. Kas nemanau, kad buvo labai reikalinga tokiems įvadiniams baziniams pirmosios pagalbos mokymams, tai labai jau kraupių traumų situacijos. Arteriniai kraujavimai, vidurių iškritimai, tai labai ribinės situacijos, kurioms mes skyrėm labai daug laiko. Galbūt daugiau laiko vis tiek reikėtų skirti pagrindinių grėsmių atpažinimui, įtvirtinti tą viso kūno patikrinimą, kas po ko eina, įtvirtinti įprotį tikrinant kvepavima būtina atverti kvepavimo takus. Tokie baziniai dalykai, kuriuos mes pakartojom iš esmės po vieną kartą, manau dauguma neprisimins. Bet bendrai labai aktyvūs ir informatyvūs mokymai, tikrai galima buvo įtvirtinti savo pirmosios pagalbos žinias Ačiū, Pagarbiai,Lukaš Mikelevič 2019-03-26

Ačiū Jums, Tomui ir Justinai už labai idomius kursus. Tos 8 valandos prabego kaip viena. Tikrai buvo idomu, informatyvu ir naudinga. Jus saunuoliai ! Aurimas Vengrys Oreivystės centras

 Ačiū! Kursas buvo išsamus ir labai naudingas.Atrodo kažkur esame girdėję kaip reikėtų padėti sužeistajam ar net kaip gaivinti žmogų, tačiau girdėta tik teorija..o šiame kurse suteikė tiek  teorinės informacijos ir daug daug praktikos. Visi galėjome pabūti "gelbėtojais" ir praktiškai gaivinti, bintuoti, įtvirtinti ir pan. Didelis ačiū šauniems paramedikams Tomui ir Ryčiui! Ir pasijuokėme ir rimtai padirbėjome, į visus klausimus gavome atsakymus. Lauksiu vėl atvykstant į Klaipėdą, nes gilinti žinias, jas prisiminti visada naudinga :) Pagarbiai  Kornelija D. 2018-03-24

Niekada negali žinoti, kokioje gyvenimo situacijoje atsidursi. Tiesiog gali nutikti taip, kad tavo draugui ar labai artimam žmogui prireiks pirmosios medicininės pagalbos ir mokėjimas ją suteikti gali tam žmogui išgelbėti gyvybę ar tiesiog apsaugoti nuo labai skaudžių pasėkmių. Manau, kad kiekvienas žmogus turėtų mokėti suteikti pirmają medicininę pagalba, kad tiesiog atsidūrus situacijoje kai jos prireiks, jums netektų gailėtis, kad to padaryti nemokate. Visa tai būtent ir motyvavo mane sudalyvauti šiuose mokymuose ir tiesa sakant nustebau, kad neužsipildė visos vietos šiose mokymuose. Mokymai buvo labai įdomus, po kiekvienos dalies turėjome progą išbandyti visa tai apie ką pasakojo kurso instruktoriai. Užsiėmimų metu buvo papasakoto apie daugybe atvejų su kuriais susidūrė patys instruktoriai, o viena iš instruktoriu buvo paramedikė, kuriai teikti pirmają pagalbą yra kasdienio darbo dalis. Kitaip sakant instruktoriai tikrai žinojo apie ką kalbą. Martynas A 2018-03-18

 

Skambutis iš “Baltų lankų vadovėliai” - Alio, mums reikia pirmos pagalbos kurso.... Artimiausia laisva data tik kovo 8 d, na kada vyrai perka gėles moterims. Atkaklus balsas iš ragelio “ Mums reikia to kurso... Ir kursas įvyko, ir dovanėlių dar gavo iš e.parduotuvės www.hifamed.lt.
Atsiliepimai: Kadangi pačiai teko šiek tiek prisidėti prie kursų organizavimo, buvo neramu, ar jie pateisins mūsų kolektyvo lūkesčius, ar bus nenuobodu. Bet jau po pirmųjų lektorių žodžių visas nerimas išsisklaidė: buvo beprotiškai įdomu, aktualu ir naudinga. Didžiąją kursų dalį viską išbandėme praktiškai. Po kursų namo grįžome emocingai nusiteikę ir pasakojome pasakojome namiškiams. Kitą dieną darbe net praktiškai parodėme nedalyvavusiai kursuose kolegei, kaip apversti žmogų į stabilią šoninę padėtį (įdedu tai liudijančią nuotrauką). Tikrai visiems rekomenduoju šiuos kursus, nes niekada nežinai, kada gali prireikti tavo pagalbos, o mediko šalia nebus. Lina
Mokymai tikrai labai vertingi. Čia nėra pateikiama tik „sausa“ teorija, tačiau rodoma vizualiai, ir ne tik matai kaip, pvz., tvarstyti žmogų, tačiau ir pats išbandai viską. Tikrai labai rekomenduoju šiuos mokymus. Manau, jog visi turi mokėti padėti nukentėjusiam, nes tai gali būti ne tik žmogus gatvėje, tačiau ir artimas. Ieva
Labai džiaugiuosi, kad sudalyvavome pirmosios pagalbos teikimo kursuose, kurių metu įgytos žinios kada nors mums gali būti labai LABAI pravarčios. Iki šiol galvoje modeliuoju įvairias situacijas ir kaip jose pasielgčiau. Su dideliu užsidegimu sudalyvaučiau 2 pakopos mokymuose, nors, po kurio laiko, manau būtų neprošal pakartoti ir tas pačias, 1 pakopos mokymuose įgytas žinias, juk daugybė dalykų bėgant laikui pasimiršta. Simona
Buvo įdomu ir naudinga, nes daug praktinės veiklos, tai tikrai, veiksminga. Džiugino neformalus požiūris į savo darbą, buvo matyti, kad tikrai norima išmokyti, patarti. Tai gana reta dalyvaujant tokio pobūdžio mokymuose. Laikas prabėgo nepastebimai, buvo šiltai, geranoriškai bendraujama. Ačiū. ir sėkmės skleidžiant savo patirtį. Nijolė
Šie mokymai buvo labai reikalingi ir labai naudingi. Aiškūs, šmaikštūs, tikslūs. Namo grįžus gavau testuką, tad teko viską prisiminti. Su draugu sutarėme, kad jis mane tikrins karts nuo karto, mestels man kokias simuliacines situacijas :) Dmitrijus 
Nuoširdžiausias ačiū I pagalbos mokymų kursų rengėjams Ryčiui ir Tomui už naudingus ir žaismingus kursus. Jie buvo informatyvūs su daugybe nenuobodžios praktikos. Diena neprailgo. Džiaugiuosi, kad kiekvienam dalyviui buvo skirta tikrai nemažai dėmesio ir mokymų, kaip elgtis vienokiose ar kitokiose situacijose. Šie kursai padėjo išsklaidyti įvairiausių mitų ir abejonių. Po tokios patirties juos tikrai rekomenduoju visiems iš eilės 😊 Greta

Laipiojimo centras "Miegantys dranbliai" rašo: Sekmadienį praleidome Lietuvos karių asociacijos keliautojų klubo ir Paramedikų asociacijos rengiamuose pirmos medicininės pagalbos kursuose 🤗 Sužinojome daug naudingos informacijos ir rekomenduojame šiuos kursus kiekvienam atsakingam piliečiui! (2017-12-10)

 Aš esu labai dėkinga už puikius pirmosios pagalbos kursus. Ypatingai už tai, kad įgavau naujų labai svarbių žinių ir jas galėjau pritaikyti praktiškai. Ši patirtis neįkainojama. O dėstytojai labai draugiški, įdomūs ir linksmi, todėl nuobodu tikrai nebuvo. Ačiū! Lena Ivanova (2017-11-18)

 Visų pirma, dėkoju už mokymų organizavimą Lietuvos karių asociacijai Keliautojų klubui. Prieš registraciją maniau, kad tai nebus labai prifesionalūs mokymai, ilgai svarsčiau ar registruotis. Šiandien likau nuoširdžiai nustebintas, vien tai, kad mokymus veda profesionalai, kurių beveik kiekviena diena yra susijusi su tuo ką moko yra labai didelis pliusas. Labai didelė patirtis, atsakymai į visus klausimus, paaiškinimas ir t.t. tikrai leidžia pasitikėti mokymais ir įgauti naujų žinių. Kadangi mane patį domina Skubios medicininės pagalbos specifika, tai kursai buvo labai naudingi. Net ir studijuodamas mediciną ar paprasčiausiai praeidamas pirmos medicininės pagalbos mokymus laikantis vairavimo teises, pasigedau daugelio dalykų, kurie šiandien buvo praktiškai parodyti. Man pačiam įdomiausia dalis, ko dar nėra tekę daryti, tai yra naujagimio, vaiko gaivinimas. Taip pat tiksli technika kaip padėti užspringusiam, nes dažnai gali išgirstk skirtingas, abejotinas technikas, o šiandien viskas aiškiai išdėstyta. Visumoje, esu labai patenkintas kursais, kurie padėjo prisiminti jau turimas žinias ir įgūdžius bei įgyti naujus. Na ir pasiūlymai, tai atliekant Tamponadą, bent man asmeniškai, kai pirmą kartą mokiausi, buvo naudinga tai daryti ant mėsos gabalo, kada būna tarkime pjautinė žaizda ir tuomet jauti kiek reikia pitamponuoti. Ir dar kartą paminėsiu, kad mokymai buvo labai naudingi ir lauksiu kada organizuosite kitos pirminės medicininės pagalbos pakopos kursus ar kitus renginius.
Modestas Gudauskas (2017-10-14) 

Kursais likau patenkinta.  Gavau atsakymus į visus savo spėtus užduoti klausimus.Vienintelė pastaba - kursai, bent man,- per trumpi. Ne viskas spėta aptarti bei pristatyti dėl laiko trūkumo. Manau reikėtų minimum bent 2-jų dienų, nes bent minimaliems įgūdžiams įgauti, įgautas praktines žinias reikėtų pakartoti, gal ir ne kartą.Domintų ir sekanti kursų pakopa, tik supratau, kad dėl norinčiųjų trūkumo, jos gali ir nebūti.  
Pagarbiai, Inga 

Kaip ir rašiau anketoje kursai labai patiko. Buvo daug praktikos, abu instruktoriai gerai išmano savo darbą ir sugeba jį perteikti kitiems žmonėms. Ypač patiko tai, kad instr. Tomas aiškindamas pirmosios pagalbos veiksmus ne tik pasakydavo ką daryti, bet ir paaiškindavo kodėl atliekamas būtent toks, o ne kitos veiksmas, kaip veikia žmogaus organizmas. Tai padėjo lengviau įsisąmoninti informaciją. Tobulintini dalykai - pateikti raštu/ skaidrėse info apie nukentėjusiojo apžiūros ABCD modelį. Nusiskundimas tik vienas - buvo žadėta, kad dalyviai gaus leidinį "Ką turime žinoti apie pasipriešinimą: Aktyvių veiksmų gairės", tačiau jo negavome. Gal galėtume gauti el. paštu?
Pagarbiai Ieva Vasionytė
Sveikatos psichologė-psichoterapeutė
 

Sveiki, Apie kursus galiu pasakyti tik iš teigiamos pusės. Buvo be galo daug naudingos informacijos. Informacija pateikta suprantamai, aiškiai ir vaizdžiai. Kursams didelį pliusą pridėjo vadovų geras humoro jausmas! Šie kursai pranoko mano lūkesčius, rekomenduosiu draugams. Ačiū už informatyvų bei gerą laiką. P.S. Komanda superinė, šaunuoliai vyrukai! Ačiū Ryčiui ir Tomui!!!! Su visa pagarba, Kristina S

 Laba diena, Kursai buvo puikūs, nes buvo Praktiški. Tai reikia vertinti. Ką jūs organizuojate yra viskas sustiguota, pradedant kelionėmis baigiant kt kursais (išgyvenimo)... Vilma Rutkauskaite

Foto: Mindaugas Rakštelis©2017 rakstelis.com

Foto: Kasparas Buinauskas©2017

PMP testas Nr.1 spausti čia