Pilietinis pasipriešinimas – taip pat ginklas  

Pilietinis (neginkluotas) pasipriešinimas – taip pat ginklas

Dėl gausių atsiliepimų ir prašymų renginį kartojame.
Problema:  m
ūsų akyse byra Antrojo pasaulinio karo nustatyta ir pasiteisinusi taisyklių sistema, palaikiusi taiką. Mūsų viltys mėgautis gyvenimu gali būti sunaikintos ne tik dėl įsibėgėjusių agresorių, bet ir dėl mūsų neveiklumo. Priimti įvairūs valstybės gynimo įstatymai, strategijos, deklaracijos yra niekiniai, kol neturime žinių, įgūdžių ir įrankių realiai veikti...

Kada ?
 2024-09-21, šeštadienis  Vyksta  registracija
Kur ? Vilnius. Saugomų teritorijų nacionalinis lankytojų centras, Antakalnio g. 25, 10312 Vilnius,
Laikas: 09.00 val., Trukmė:
 7 val. Kaina 15,0€ 

2024-09-14 Marijampolė, šeštadienis. Vyksta  registracija.

2024-09-28 Alytus, šeštadienis. Vyksta  registracija.
2024-10-19 Šiauliai, šeštadienis. Vyksta  registracija.
2024-10-26 Klaipėda, šeštadienis. Vyksta  registracija.
2024-11-09 Vilnius, šeštadienis. Vyksta  registracija.

Kur ? Vilnius. Saugomų teritorijų nacionalinis lankytojų centras, Antakalnio g. 25, 10312 Vilnius,
Laikas: 09.00 val., Trukmė: 7 val. Kaina 15,0€ 

Tikslas: supažindinti dalyvius su pilietinio pasipriešinimo (toliau – PP) samprata ir ,,ginklais“ siekiant atskleisti neišnaudojamo kovos būdo galimybes totalinio pasipriešinimo kontekste.

Dienotvarkė:
I pranešimas. Grėsmės Lietuvos saugumui. ats.plk. Gintaras Bagdonas
II pranešimas. ats.mjr. Albertas Daugirdas. Pilietinis (neginkluotas) pasipriešinimas – taip pat ginklas

Turinys:
I pranešimas: Grėsmės Lietuvos saugumui.

2014 m. pradėjusi karą prieš Ukrainą Rusija sugriovė tarptautinę saugumo sistemą, sukurtą po Antrojo pasaulinio karo. Taika Europoje ir Lietuvoje priklauso nuo karo baigties. Karus laimi valstybės, turinčios stipresnę valią kovoti ir didesnius resursus. Ar Vakarų ir kitų Ukrainos partnerių šalių parama kovojančiai Ukrainai bus nukreipta į jos pergalę ir Rusijos sutriuškinimą, ar Ukraina bus tik „remiama kiek reikės“? Nuo to priklausys karo baigtis ir Europos saugumas. Kokiems scenarijams turime ruoštis?

II pranešimas:

  • Pirmas užsiėmimas (60 min.) – pilietinio pasipriešinimo samprata ir ,,ginklai“ (per gausius pavyzdžius būsite supažindinti su penkių žingsnių PP algoritmu; jį Lietuvoje jau žino daugiau kaip 100 tūkst. piliečių – būk išmintingas ir Tu;
  • Antras užsiėmimas (apie 35 min.) – praktinė užduotis grupėse (,,smegenų šturmo“ metodu bandysite rasti tinkamų ,,šaudmenų“ prieš priešą tam tikrose situacijose, pagilinsite suvokimą, kaip galite pakenkti priešui jo tiesiogiai nenukaudami);
  • Trečias užsiėmimas (60 min.) – šeimos parengimas karinei krizei (gausite gausių patarimų, kaip elgtis evakuacijos iš karo zonos atveju ir kaip elgtis likus karo zonoje, kaip pastebėti neišvengiamai artėjančios krizės indikatorius ir ,,išlošti“ laiko savo ir šeimos saugumo padidinimui; tinkamai pasiruošk ir taip prisidėk prie valstybės stiprinimo).
  • Ketvirtas užsiėmimas (40 min.) – priešo karinės technikos atpažinimas (susipažinsite su technikos apibūdinimo algoritmu iš keturių žingsnelių ir įgausite žinių, leisiančių atpažinti priešo tankus, savaeigius pabūklus, pėstininkų kovos mašinas, šarvuočius, desantininkų kovos mašinas ir salvines ugnies sistemas; nori būti naudingas – tapk informacijos teikėju mūsų kariams, nes tai irgi pilietinis pasipriešinimas).

Rezultatas: po šių užsiėmimų galėsi padidinti savo šeimos saugumą ir realiai prisidėti prie valstybės saugumo stiprinimo tiek individualiai, tiek ir padėdamas komendatūroms ar ginkluotam pasipriešinimui. Būsi neginkluotas, bet labai pavojingas!

Finansai:
Siekdami organizuoti paramą Ukrainai ir nesiekdami pelno kviečiame pervesti didesnę sumą pinigų. Kursų mokestis – 15,0 €.  Visą sumą virš 15,0 € skirsime kaip paramą Ukrainai. Kiek galite ir norite, tiek ir skirkite Ukrainos paramai, o mokėjimo pavedime nurodykite atskiras sumas. Pavyzdžiui, kursų mokestis – 15,0 €, parama Ukrainai – 10,0 €. Pinigus prašome pervesti į Lietuvos karių asociaciją Keliautojų klubas atsiskaitomąją sąskaitą.

Atsiskaitomoji sąskaita SEB banke:
LT76 7044 0600 0803 6150
Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas
Juridinio asmens kodas: 303342955
Mokėjimo pavedime grafoje "Pilietinis pasipriešinimas" Jei mokate už kelis asmenis, nurodykite papildomai už ką: Vardas.

Atsiliepimai iš 2024-01-20

  • Labai dėkoju!Seminaras "Pilietinis pasipriešinimas - taip pat ginklas" buvo be galo naudingas ir įdomus. Iš pradžių stebėjausi, kodėl toks ilgas jo laikas, bet 6 valandos pralėkė nepastebimai. Visi "siurbėme" informaciją taip, kad kai kalbėjo pranešėjai, buvo visiška mirtina tyla, nes visi atėjusieji tikrai labai daug naudingos informacijos gavome ir buvo be galo svarbu bei naudinga sužinoti, ką kiekvienas pilietis, kaip "pilies" "ietimi" gynėjas galime padaryti, kad apsaugotume savo šalį. Grįžusi po seminaro visiems draugams, šeimai ir kolegoms "zyziau" galvas, kaip čia faina ir įdomu, ir skatinau būtinai eiti ir dalyvauti! Labai jus palaikau ir esu labai dėkinga už viską, ką kuriate ir už tai, kad edukuojate. Linkiu didžiausios sėkmės ir būtinai sugrįšiu į kitus jūsų organizuojamus renginius! Nuoširdžiai, Justina B.
  • „Būtina ateiti, ypač tiems, kurių seneliai gyveno taikos metu ir nesidalijo karo prisiminimais, ir tiems, kurių šeimos atmintyje nėra išlikę gyvų istorijų, kaip žmonės gyveno ir elgėsi karo metu.“ Vaida.
  • Kursas labai patiko, sužinojau daug naudingos informacijos ir netgi buvau įkvėptas šiek tiek kitaip žiūrėti į kasdienybę. Informacija apie kursą jau pasidalinau su draugais ir šeima, tą tikrai pakartosiu ir ateityje. Labai teisinga buvo kursą pradėti nuo teorinės dalies apie karą - tai leido truputį nuraminti baimes ir pažvelgti į situaciją šalčiau. Man, neabejoju ir daugeliui kitų žmonių, sunkiausias žingsnis yra pripažinti sau, jog karui reikia ruoštis praktiškai, kad tai man nutikti gali lygiai taip kaip bet kam kitam. Dėl to labai naudinga ir sveika pradėti dieną nuo informuotos nuomonės, kuri pateikia ir priežasčių pesimizmui, ir priežasčių optimizmui. Jei žvelgiant kritiškai - gal ketvirtoji dalis galėtų būti trumpesnė, tiksliau, manau, pakaktų pirmosios jos dalies. Tuo metu informacijos jau tikrai pateikta daug, tad išmokti pavadinimus, manau, nėra labai realu - daugeliui tai tikriausiai iškris iš galvos labai greitai po kursų. Mano subjektyvia nuomone, pakaktų ir pirmųjų 15 minučių, kai pristatomi bruožai ką stebėti ir kaip apibūdinti priešo techniką.  Valdas R
  • Laba diena, esame nuoširdžiai dėkingi už gerai parengtą seminarą "Pilietinis pasipriešinimas - taip pat ginklas". Viskas, ką sužinojome, padės stabiliau jaustis, organizuotis   ir veikti esant ekstremaliai, karo padėčiai. Nes dabar tas laikas, kai žinoti  - būtina, kad po to būtų lengviau viską įveikti. AČIŪ! Daiva ir Algimantas
  • Seminaras labai patiko, laikas tikrai neprailgo. Vertingos ir taiklios Gintaro Bagdono įžvalgos, ir praktinės Alberto Daugirdo užduotys buvo labai naudingos ir padėjo susidėlioti mūsų šeimos veiksmų planą. Daug ką apmąstai iš anksto, tačiau tik profesionalų, kurie su tuo dirba jau daug metų, praktiniai ir teoriniai patarimai padeda susidaryti pilną vaizdą ir geriau pasiruošti netikėtumams. Dauguma patarimų aukso vertės, kasdieniame gyvenime apie tai nepagalvojame. Praktinės komandinės užduotys davė minčių kasdienai, nes kai turi planą keliems žingsniams į priekį, yra saugiau. Po seminaro gavome ne tik žinias, bet ir praktinę medžiagą. Labai rekomenduoju, dėkui organizatoriams :) Anželika S.