Pabėgimas į Kalėdinę Krokuvą  

Pabėgimas į Kalėdinę Krokuvą

Data: 2023-12-16/17
Susitelkimo vieta :  Lietuvos karo akademija, Šilo 5a, Vilnius,
Laikas: 02:00 val. 
Google maps - Google maps - spausti čia
Vedlys: Doc. Dr. Dalia Prakapienė
1 diena. Anksti ryte (2-3 val.) išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Vykstame į „Lenkijos deimantu“ vadinamą senąją sostinę Krokuvą, kurios istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Atvykę į Krokuvą pažintį su miestu pradėsime nuo istorinės Vavelio* kalvos pažinties: iš išorės pažvelgsime į Karališkuosius rūmus užsuksime į Vavelio katedrą kurioje buvo karūnuoti beveik visi Lenkiją valdę karaliai. Vėliau ekskursiją tęsime Krokuvos senamiestyje: turgaus aikštėje pamatysime Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, miesto rotušę ir paminklą A. Mickevičiui. Senamiesčio pakraštyje praeisime Krokuvos gynybinių sienų liekanas, Florijono vartus ir Barbakaną – miesto vartus saugojusį gynybinį įtvirtinimą, aplankysime paminklą Žalgirio mūšiui ir kitus objektus. Laisvas laikas kalėdiniame Krokuvos miestelyje. Nakvynė viešbutyje.
2 diena. Pusryčiai. Atvykstame į Veličkos druskų kasyklas*, kurios veikia jau 700 metų ir yra įtrauktos į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Apsilankymo metu nusileidžiama į 135 m gylį, kur keliose horizontalėse suformuota 2 km ilgio trasa, susidedanti iš 20 kamerų. EKspozicija supažindina su druskos kasybos istorija ir sunkiu kalnakasių darbu. Pats gražiausias šių kasyklų kūrinys – Palaimintosios Kingos koplyčia, kurioje viskas padaryta iš druskos. Koplyčią apšviečia iš druskos kristalų padaryti šviestuvai, o grindys – vientisas druskos gabalas. Vykstame į Krokuvą. Apsilankysime įspūdingame prie Vyslos upės įsikūrusiame Vavelio architektūriniame komplekse*, kur pamatysime gotikinę pilį bei Vavelio katedrą, kurioje buvo karūnuoti beveik visi Lenkiją valdę karaliai. Išvykstame namų link. Kelionė per Lenkiją. Naktį grįžtame į Lietuvą.  
Kaina: 140 €
Į kelionės kainą įskaičiuota: autobuso nuoma, kuro ir kelių mokesčiai, nakvynė 3* viešbutyje su pusryčiais, kelionės organizavimo išlaidos.
Mokamiems objektams papildomai turėti apie 35 eurų (suaugusiems), apie 30 eurų (moksleiviams).
Negrąžinamą avansą pervesti 70 €. Likusią dalį rinksime grynais autobuse.
Pinigus prašome pervesti į Lietuvos karių asociaciją Keliautojų klubas atsiskaitomąją sąskaitą
Atsiskaitomoji sąskaita SEB banke:
LT76 7044 0600 0803 6150
Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas
Juridinio asmens kodas: 303342955

Foto: Dovilė Paklonskaitė©2023