LT 103 Foto Rimantas  

LT-103 įspūdžiai Nr. 5 Foto Rimantas

Regioninis laikraštis "Sidabrė"  (2021-07-28 Nr.28 rašo" Kelionė dviračiu: grįžo po dviejų savaičių

Lina RUDNICKIENĖ

Kalnelio kaime gyvenantis  veterinarijos gydytojas Rimantas Liudvinaitis jau, galima sakyti, patyręs keliautojas – tris metus reguliariai vyksta į žygius, vienos ar dviejų savaičių trukmės po kalnus pėsčiomis ir dviračiais. Nebūna savaitgalio, kad jis nesileistų jei ne į kelių dešimčių, tai į šimtus kilometrų nusimatytą maršrutą po mūsų ir aplinkinius bei tolimesnius rajonus.

Praėjusią savaitę Rimantas Liudvinaitis grįžo iš dvi savaites trukusio žygio dviračiais aplink Baltijos jūrą. Tai jau antrasis  žygio, kurį organizuoja Lietuvos karių asociacijos Keliautojų klubas, etapas. Pirmasis etapas Vilnius – Svinouiscis organizuotas  2019 metais. Tada  R. Liudvinaitis ir sužinojo apie  tokį keliautojų klubą ir jo organizuojamus žygius. Tiesa, jau po  fakto. Nutarė prie jo jungtis.

Pernai Rimantas jau būtų keliavęs antruoju žygio aplink Baltiją etapu, tačiau dėl pandemijos  sumanymą teko atidėti. Tačiau  Keliautojų klubo  žygeiviai pernai leidosi į 13 dienų 1000 kilometrų dviračių žygį LT-102 No Covid, kurio metu aplankė Lietuvos "Covidines" ligonines, dėkojo medikams. Šiame  žygyje dalyvavo ir Kalnelio kaimo gyventojas, apie tai rašėme "Sidabrėje".

Žygio "Dviračiais aplink Baltijos jūrą" tikslas – kiekvienais metais įveikti po 1000 kilometrų per 14 dienų. Aplink Baltijos jūrą planuojami penki etapai, kiekvienais metais po vieną.

Šiųmetinis antrasis etapas Svinouiscis – Treleborgas jau įveiktas. Sėkmingai po žygio namo grįžo ir šio  žygio  fotografas Rimantas Liudvinaitis.

Kelionė  tradiciškai prasidėjo liepos 6-ąją, iš Simono Daukanto aikštės Vilniuje. Žygio dalyviai simboliškai pirmiausia važiavo 10 km aplink gynybinę Vilniaus sieną.

– Po to visi  žygeiviai sėdome į autobusą ir vykome iki Lenkijos–Vokietijos pasienio, kur Svinouscis prasidėjo  antrasis žygio etapas iki pat  Treleborgo (Švedija). Kasdien keldavomės apie 6.30, prausiamės, pusryčiaujam, pakuojam daiktus, tikrinam dviračius, mankštinamės ir  į trąsą. Pirmomis dienomis  dviratis gedo. Gerai, kad klubas  turi savo meistrus. Sakyčiau, išvykau mažai pasiruošęs.  Pandeminiu periodu man, kaip veterinarijos gydytojui, darbo buvo labai daug, todėl turėjau mažai laisvalaikio. Sporto klubai, kur sustiprinti  fizinį kūną, neveikė. Jei prieš kitus žygius  jau būnu numynęs  maždaug pusantro tūkstančio kilometrų, tai prieš  šį  žygį dviračiais aplink Baltijos jūrą  tebuvau  nuvažiavęs vos 150 km.  Tačiau nieko. Atlaikiau. Gera buvo proga pasitikrinti, ko vertas, kiek dar stiprus, – "Sidabrei" pasakoja Rimantas Liudvinaitis,  įveikęs visus  nuo pirmo iki paskutinio etapo  kilometrus – viso nuvažiavo 1071 kilometrą su viena poilsio diena Kopenhagoje.

Žygyje dalyvauti apribojimų nėra. Be to, dalyviai gali prisijungti arba pabaigti bet kuriame žygio etape. Tokių buvo ir šiame  žygyje. Tačiau Rimantas Liudvinaitis iš Kalnelio yra tarp tų 30-ties ištvermingųjų,  įveikusių  visą numatytą  maršrutą.

Rimantas Liudvinaitis, Lietuvos karių asociacijos Keliautojų klubo organizuojamų žygių fotografas, kuriam ir šioje kelionėje teko prisitaikyti prie  visokių  oro sąlygų (nuotrauka – rimantas liudvinaitis)

Priedų sritis