Atsiliepimai: Kalniškės mūšis
Nauja: Nusprendėm sudalyvauti dėl vaikų,kad ištraukti iš namų. Oras pasitaikė puikus. Programa ideali, tinka vaikams,bet įdomi ir suvaikėjusiems bei tiems, kurie supranta, kad tai proga įgauti vaikams naujų,svarbių ir nedirbtinių "miesto" įgūdžių. Sustrategavom maršrutą, parodėm vaikam kaip ieškoti "CD" ir pirmyn. Eglynai,bruzgynai,laukymės, pelkė-viskas pritaikyta ir vaikams. Pakeliui: 1 šernas, 1 stirna ir 1erkė. Tiksliai 15:00 pabaiga. Mes prašliaužiojom 12 km.: kalnuotos,miško vietovės-neprailgo, lengvas, "sveikas" nuovargis gryname ore. Rimanto papasakota "Kalniškės mūšio" istorija ????, nežinojau, kaip sovietam dzūkai "malkų krovė". Įkvepianti kovot dėl savo šalies "tada kai reikia", o ne bėgt, kaip dabar vyksta Afganistane "post factum". Kas neragavo dzūkiško kūgelio-nu vien dėl to verta. Kartojuosi, ne "kūgelio",o "DZŪKIŠKO KŪGELIO". Tai ne tas pats. Dar gavom dovanų ???? ir "palankumų" AIC shope. Patenkinti išvykom. Šauni idėja, gera pramoga su tikslu, reikalinga istorinė pamoka ir skanūs pietūs: 5balai. Laurynas 2021.05.08
Nauja: Iš tiesų važiavome be nusiteikimo, tiesiog pasivaikščioti, pabūti gryname ore. Gavome ne tik kokybiškai praleistą laiką, įdomiai papasakotas istorines pamokas, bet ir daug reikšmingų bei svarbių detalių apie mūšį, kaip jis vyko, kokios reljefo detalės ką įtakojo ir pan. Kas svarbu, kad pats žygio vadovas buvo kalbinęs partizanus ir pats prisidėjęs prie mūšio atkūrimo. Išgirsti iš pirmų lūpų tam tikrus faktus buvo vienas malonumas. Nepamirščiau pasidžiaugti puikiais dzūkiškais pietumis gamtoje, užplūdusia patriotiška nuotaika. Namo grįžome dvasiškai bei morališkai turtingesni.
Pagarbiai,Mantas B (2020-1-18)
Dėkojame už puikią išvyką ir tą orą, kuris mūsų neišgąsdino. Jeigu tik tokios aplinkybės mus gąsdintų, tai kokie mes mūšio dalyviai, kas mes aplamai esame? Džiugu buvo matyti mažiausius žygio dalyvius besimėgaujančius balomis, purvais, kalvomis, įkalnėmis ir nuokalnėmis. Va jie buvo tikrai verti pagyrimų ir žygio gale nusipelno būti apdovanoti atminimo raštais. Dėkingi esami pulk. ltn. Rimui Jarmalavičiui už išsamų pasakojimą, kuris įtikinamai paneigė kai kurias legendas, kuriomis buvo, yra ir matyt bus apipintas Kalniškės mūšis. Gal tegul ir lieka tos legendos, nors kai kurios jų įveda painiavos ir bereikalingo įvykių dramatizavimo. Ko ne svarbiausias faktas, kuris turėtų būti išryškintas visuose šio mūšio pasakojimuose ateityje būtų tas, kad mūšį Lietuvos partizanai laimėjo. Tai, kad dviejuose mūšiuose Lietuvos kovotojų žuvo nedaug (gal ir visai nežuvo), o atsitraukdami žuvo apie 30% kovotojų yra laikytina pergale. Tai, kad Simne buvo išguldyti ir išniekinti 44 didvyriai yra kaina kuria buvo sumokėta už šią pergalę. Šlovė šiems vaikinams. Bet kuris karybą išmanantis puikiai supranta, kad mūšį laimėti be aukų teoriškai gal ir galima, bet praktiškai neįmanoma. Kalniškės mūšio dalyviai tai ir pasiekė kovodami prieš sovietų NKVD dalinius kurių dalis grįžinėjo namo po pergalės prieš nacius. Tačiau jie nežinojo, kad ši pergalė nėra karo pabaiga ir ne vieno jų kelionė namo pasibaigė Kalniškėj. Prieš tokią kariuomenę kovoti ir laimėti galėjo tik gerai disciplinuoti kovotojai, kurie nesėdėjo įsilipę į medžius (netikros legendos apie vadinamą gegučių taktiką) ir kuriems vadovavo puikiai paruošę kovos strategiją ir planą vadai. Naujiena man buvo faktas, kad mūšio vadas Jonas Neifalta nedalyvavo mūšyje. Tačiau tai nenustebino, nes juk kuris generolas dalyvauja tiesioginėje kulkų krušoje, mūšio lauke. Todėl jis ir yra vadas ir generolas. Šiuos visus teiginius niekais paverčia klaidinantis paminklas pamiškėje su užrašu, kad šioje vietoje žuvo mūšio vadas Jonas Neifalta. Mūšio vadą pagerbiantis paminklas turėtų būti, bet ne čia ir nedezinformuojantis. Mano supratimu, Kalniškė mūšio naratyvas yra tai, kad rusai po šio mūšio suprato, kad karas dar nesibaigė, o Lietuvos miškai yra ne jų teritorija ir ši baimė dar ilgai juos baugins. Pats įsitikinau tuo dar sovietmečiu būdamas Rusijoj.
Dar kartą padėka Jums ir Rimui.
PagarbiaiRomualdas ir Jolita
Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas pakartotinai organizuoja aktyvų ir pažintinį poilsį visai šeimai. Žygis organizuojams kartu su Lazdijų seniuniją 74-ųjų metinių Kalniškės mušio paminėjimui.
Kas? Pėsčiūjų žygis "Būtina žinoti: Kalniškės mūšis" Subalansuota vaikams, bet tinka ir suaugusiems.
Kada? 2020 m. sausio mėn. 18 d. (šeštadienis)
Kur? Simnas, centrinė aikštė
Laikas: 10.00 val.
Tikslas: Prisiliesti ir pajusti Kalniškės mūšio istoriją, bei aktyviai praleisti laiką su šeima gamtoje.
Vedlys plk.ltn. Rimas Jarmalavičius
Programa:
1. Žygeivių susirinkimas Simno miestelio centrinėje aikštėje. Įvadinis brifingas.
2. Vykimas automobiliais į vietą, kur vyks dar vienas pristatymas, orientuojant žygeivius vietovėje ir susiejant vietovę su buvusiais įvykiais ir jų chronologija, bei trumpai apžvelgiant mūšio išvakares.
3. Vykimas automobiliais iki Kalniškės miško. Automobilius bus galima palikti šalia lauko keliuko. Vieta saugi.
4. Žygis pėsčiomis. Praeinant pagrindines Kalniškės mūšio vietas. Prie kiekvienos vietos bus apžvelgiama taktinė situacija. Judama bus vietove ir miško keliais. Vietovė raižyta.
5. Atvykus iki Kalniškės mūšio memorialo bus vieta ir galimybė organizuoti poilsį, pietus, užsikurti laužą ir pan.
6. Nuo memorialo iki automobilių bus grįžtama dalinai kitu maršrutu.
Žygis - 10 km. Turėti sumuštinių, arbatos sau ir draugui žygio metu.
Po žygio arbata kareiviška košė ar kažkas panašaus
Pajėgumas: Dalyvių skaičius ribojamas iki 50 dalyvių.
Dalyvio mokestis: Vaikui - 3 €, Suaugęs 5 €
Klausimai - atsakymai ir daugiau info LKA KK forume
Registracija forma spausti čia :