Valstybė tai Tu

2016 m. liepos 6-ają, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, VšĮ "Mūsų vėliavos" ir  Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas organizuoja renginį "Valstybė - tai tu". Jo metu Vilniaus Senamiestyje vyks garbės bėgimas, kurio maršrutas apims senąją miesto gynybinę sieną. 

Bėgimo trasos ilgis – 5 kilometrai. Ji drieksis gatvėmis ir pėsčiųjų takais, besiribojančiais su miesto gynybine siena, Gedimino pilies kalnu ir Vilniaus arkikatedra bazilika. Bėgikai pajudės po Lietuvos valstybės ir istorinės vėliavų pakėlimo ceremonijos Simono Daukanto aikštėje. Nuo čia jie bėgs Universiteto, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus, Liejyklos, Totorių, Benediktinių, Vilniaus, Klaipėdos, Pylimo, Bazilijonų, Šv. Dvasios, Bokšto, Maironio ir Šv. Brunono Bonifaco gatvėmis bei Bernardinų sodo taku palei Vilnelę, Kazio Škirpos alėja ir pėsčiųjų taku aplink Gedimino pilies kalną, Arsenalą, Vilniaus arkikatedrą baziliką iki Valdovų rūmų kiemo 

„Kiekvienas iš mūsų, kiekvienas laisvas pilietis, yra valstybės dalis. Būdamas jos dalimi, kiekvienas iš mūsų yra savaip įsipareigojęs valstybei. Šią tiesą norime priminti bėgimu, kurio atskirus ir vienas kito gal ir nepažįstančius dalyvius sujungia vėliava. Norime, kad šis bėgimas jungtų skirtingų tautybių ir skirtingų tikėjimų  žmones.  "Valstybė - tai tu" organizatorių teigimu, pernykštis susidomėjimas bėgimu rodo, kad daugeliui šalies gyventojų jų norima perduoti žinia bei vertybės yra svarbios. Tikimasi, kad šis renginys taps tradiciniu Valstybės dienos įvykiu.

"Šiuo simboliniu bėgimu su Lietuvos valstybės istorinėmis vėliavomis norime atkreipti dėmesį į sostinės ir visos šalies saugumą, taip pat skatinti pilietinę bei istorinę savimonę, ugdyti patriotiškumą ir pagarbą istorinei atminčiai, valstybei ir valstybingumui 

2016 m. renginio "Valstybė tai tu" programa (Liepos 6 d.):

 • 10.00 val. Valdovų rūmuose iš anksto užsiregistravę bėgimo dalyviai gauna Vėliavą su stiebu skirtą bėgimui.
 • 11.45 val. Bėgimo dalyviai renkasi Simono Daukanto aikštėje.
 • 12.00 – 12.30 val. Lietuvos valstybės ir istorinės vėliavų pakėlimo ceremonija S. Daukanto aikštėje (Valstybės renginys).
 • 12:30 bėgimo dalyviai išlydimi ir pradeda bėgimą.
 • 13.30 val. Bėgimas baigiamas Valdovų rūmų kieme.
 • 14.15 val. Renginio pabaiga 

 Pasiteiravimui : tel.: +370 699 17543, el. paštas: begam@musuveliavos.lt,  www.musuveliavos.lt www.lkakeliautojai.lt, 

 

                                                        PAGARBOS SIMBOLINIO BĖGIMO               

                                                                      VALSTYBĖ - TAI TU

                                                                         N U O S T A T A I

 

 

 1. Bendroji dalis

Renginys Valstybė – tai Tu simbolizuoja, kad mes visi ir kiekvienas atskirai esame svarbi Valstybės dalis, Valstybė be manęs ir mūsų neegzistuotų. Renginys skirtas simboliškam sostinės ir šalies saugumo sureikšminimui Valstybės dienos proga, taip pat siekiama ugdyti pilietinę savimonę, patriotiškumą, pagarbą valstybei ir valstybingumui.

 1. Tikslas ir uždaviniai

Tikslas - šiuo bėgimu siekiama netradiciniu budu skatinti Lietuvos didžiosios kunigaikštystės istorinės atminties išaugojimą savo asmeninių pavyzdžiu dalyvaujant renginyje Valstybė - tai TU

Uždaviniai:

 1. Skiepyti meilę ir pilietinę pareigą šalies saugumo sureikšminimui Valstybės dienos proga.
 2. Ugdyti pilietinę savimonę, patriotiškumą , pagarbą valstybei ir valstybingumui.
 3. Apibėgti su istorinę vėliavą rankose aplink Vilniaus buvusią „miesto gynybinę sieną“.
 4. Skatinti istorinės atminties išsaugojimą.
 5. Įtraukti į šį pagarbos bėgimo renginį Valstybė - tai tu kuo daugiau mūsų šalies gyventojų ir Lietuvoje reziduojančių užsienio šalių darbuotojų.
 6. Siekti, kad pagarbos bėgimo renginys Valstybė - tai tu taptu tradicinių Valstybės dienos renginiu.
 7. Laikas ir vieta

Pagarbos bėgimas Valstybė - tai tu vyks 2016 metų liepos 6 dieną Vilniuje. Į bėgimą dalyviai registruojasi iš anksto interneto svetainėje www.musuveliavos.lt iki 2016-07-04 d. Renginio dieną t.y. 2016-07-06 ant Gedimino pilies kalno užsiregistravusių dalyvių žymėjimas ir istorinių vėliavų išdavimo procedūra vyks nuo 10.00 val. iki 11.40 val.  Registracijos žymėjimui pasibaigus dalyviai 11.45 val. renkasi S. Daukanto aikštėje prie starto vartų. Planuojamas bėgimo starto laikas yra 12.30 val. Planuojams bėgimo pabaigos laikas 13.30 val. „Valdovų rūmų“  kieme. Renginio pabaiga 14.15 val.  

III. Dalyviai

Šiame bėgime gali dalyvauti visi Lietuvos Respublikos gyventojai ir svečiai iš užsienio nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ir tautybės. Dalyvio registracijos mokesti yra 20 €. Už sveikatą ir kitas pasekmes bėgimo metu bei pasibaigus jam dalyviai atsako patys. Vaikai iki 16 metų, jei kartu su jais bėgime nedalyvauja nors vienas iš tėvų, privalo turėti raštišką tėvų sutikimą, kuriame pažymėta, kad leidžia savo vaikui dalyvauti bėgime ir prisiima visą atsakomybę už tai. Už nepilnamečių ir mokyklinio amžiaus vaikų sveikatą ir elgesį kelionės ir bėgimo metu atsako mokytojai, treneriai, tėvai ar kiti, įgalioti lydėti mokinius į šį pagarbos bėgimą, asmenys.

 1. Registracijos mokestis

Dalyvio registracijos mokestis yra 20 €. Registracijos mokestis sumokamas iki 2016-07-04 per registracijos sistemą pavedimu (www.musuveliavos.lt) Mokėjimas grynais pinigais nevykdomas. Iš registarcijos surinkto mokesčio bus finansuojama renginio organizavimo išlaidos ir  vėliavų įsigijimo išlaidos.

 1. Vadovavimas ir vykdymas

Bėgimą organizuoja ir vykdo VšĮ „Mūsų vėliavos“ kartu su Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas. Bėgimui vadovauja Organizacinis komitetas.

 1. Bėgimo maršrutas

Bėgimo maršrutas gatvės ir pėsčiųjų takai besiribojantys su “miesto gynybine siena”, Gedimino pilies kalnu ir Vilniaus Katedra. “Miesto gynybinės sienos” išlikę ir neišlikę vartai: Šv. Marijos Magdalietės (Šlapieji), Totorių, Vilijos, Trakų, Rūdninkų, Medininkų (Aušros, Aštrieji) – išlikę, Subačiaus, Išganytojo ir Bernardinų. Nuo Daukanto aikštės - gatvės ir pėsčiųjų takai kuriais bus bėgama: Universiteto, L. Stuokos-Gucevičiaus, Liejyklos, Totorių, Benediktinių, Vilniaus, Klaipėdos, Pylimo (pėsčiųjų zona), Bazilijonų (pėsčiųjų zona), Šv. Dvasios, Bokšto, Maironio, Šv. Brunono Bonifaco, Bernardinų sodo taku palei Vilnelę, K. Škirpos alėja ir pėsčiųjų taku aplink Gedimino kalną, Arsenalą, Vilniaus Katedrą iki “Valdovų rūmų” kiemo. Bėgimo maršruto ilgis 5 km.

VII. Baigiamosios nuostatos

Šis pagarbos bėgimas – ne varžybinis, jame nugalėtojai ir prizininkai neišaiškinami.