UŽNEMUNĖS ATRADIMAI  

“Pasroviui ir prieš srovę: Užnemunės ir Panemunės atradimai“ 2021-06-05

Pandemija stuktelėjo ir mums į galvą – nusprendėme nuo šiol užkeliauti Lietuvą ne tik dviračiais, bet ir pėstute, automobiliais ar autobusais. Nuo šiol visi LKA KK keliaujantys tokiu turės teisę vadintis (Ne)standartiniais! (Ne)standartiniai – nes mes įvairiapusiai, nes kartais mes keliaujame įprastais maršrutais ir priemonėmis, o kartais – priimame iššūkius ir renkamės nestandartinius sprendimus ir keliaujame ar elgiamės kitaip...

(Ne)standartinių karavanas – kelionė automobiliais: “PASROVIUI IR PRIEŠ SROVĘ: UŽNEMUNĖS IR PANEMUNĖS ATRADIMAI“
Kelionės data: 2021 m. birželio 5-6 d.
Susitikimo vieta ir laikas: birželio 5 d. 10 val. Kauno rajonas, prie Zapyškio bažnyčios.
Transporto priemonės: nuosavi automobiliai (kviečiame bendradarbiauti ir formuoti pilnus automobilių ekipažus).
Taip jau susiklostė, kad nuo Panemunėje – nuo garsiųjų  Seredžiaus ir Veliuonos piliakalnių esame ne kartą dairęsi į kitą Nemuno pusę ir įsivaizdavę kaip kryžiuočiai stebėjo lietuvių pilis... Tik va toj kitoj pusėj kai kas gal ir nebuvę... Todėl šį kartą kviečiame „užkeliauti“ Užnemunę. O, kad patikrintume ar matomumas tikrai buvo geras – antrąją kelionės dieną keliausime prieš srovę.
Planuojama programa:
1 diena. Ryte 10 val. susitinkame prie vieno unikaliausio gotikinio kultūros paveldo Lietuvoje objekto – senosios Zapyškio šv. Jono Krikštytojo bažnyčios. Nuo jos vykstame į Lietuvos priešų – kryžiuočių – gynybai ir puolimui naudotą Žemutinės Panemunės piliakalnį. Plokščiuose atsigaivinsime Vaiguvos upelyje – gatvėje – iki šiol tai vienintelis būdas vietiniams gyventojams patekti į savo sodybas. Atvyksime į ant aukšto Nemuno slėnio šlaito Prūsijos baronas Gustavas Henrikas Koidelis 19 a. pastatytą Gelgaudiškio dvarą, kur 1972 metais buvo filmuojamos kai kurios filmo „Tadas Blinda“ scenos. Dvaro būta turtingo: buvo vandentiekis, ledainė ir kiti pastatai. Rūmus supa vienas didžiausių Lietuvos dvarų parkų, pasižymintis sudėtinga struktūra. Esant galimybei (priklausomai nuo pandemijos situacijos ir organizavimo galimybių) užsakysime dvare teatralizuotą ekskursiją. Dieną baigsime pasivaikščiojimo po įstabaus grožio Sudargo piliakalnių kompleksą, kuris pelnytai laikomas pagrindiniu konkurentu Kernavės piliakalniams. Viduramžiais čia stovėjo gynybinė pilis, viena svarbiausių kovose su kryžiuočiais. Kryžiuočių pulkai dažnai puldinėjo Sudargą. Vaizdingiausios panoramos atsiveria nuo Vorpilio piliakalnio! Tikimės, kad pandemija nesumaišys planų ir dieną degustacine vakariene. Nakvynė Jurbarke.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame Panemune link Kauno. Pasigrožėsime Panemunės pilimi, tikimės pavyks pasisvečiuoti ir jos viduje. Tai pilis, kuri slepia daug įdomių istorijų ne tik apie čia gyvenusius žmones, bet ir apie statybas... Šiuo metu tai puikiai atrestauruota pilis su parku. Ar pandemijos laikotarpiu pavyks ieškoti lobio – paaiškės truputėlį vėliau... Toliau trumpam užsuksime pasigrožėti Raudonės pilimi, o kojas mankštinsime kopdami į du piliakalnius – Gedimino kapo ir Pilies kalno. O, kad nepasirodytų per mažai – tašką padėsime Seredžiuje – įkopdami į Palemono kalną, nuo kurio atsiveria nuostabus vaizdas į Nemuną ir Užnemunę. Kelionę baigsime apžiūrėdami vieną ryškiausių renesanso dvarų Lietuvoje – Raudondvario dvarą.
Kelionės kaina be lankomų mokamų objektų – 35 eurai.
Į kainą įskaičiuota: nakvynė (dviviečiuose arba triviečiuose kambariuose), žygio mokestis, vietinių gidų paslaugos visos kelionės metu, pusryčiai, vakarienė.
Šiuo metu pagal pandemijos reikalavimus leidžiamos organizuojamos grupės – 25 žmonės, tačiau tikimės, kad birželyje situacija dar pagerės ir galėsime laisviau judėti. Todėl siūlome kuo greičiau registruotis. 
Papildomi galimi mokami objektai (patikslinsime iki kelionės pradžios po vyriausybės sprendimų – paaiškės muziejų – dvarų veiklų ribojimai):
Gelgaudiškio dvaras (teatralizuota ekskursija) -14 EUR/asm., kai grupė virš 20 žmonių.
Panemunės pilies lankymas ir edukacija – 5 EUR/ suaugusiam, 3 eurai / vaikams.
Raudondvario dvaro lankymas – 3 EUR/asm.
Pinigus prašome pervesti į Lietuvos karių asociaciją Keliautojų klubas atsiskaitomąją sąskaitą arba perduoti man
Atsiskaitomoji sąskaita SEB banke:
LT76 7044 0600 0803 6150
Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas
Juridinio asmens kodas: 303342955
Mokėjimo pavedime grafoje "Paskirtis" Nurodykite "Panemunė, Užnemunė" Jei mokate už kelis asmenis ar užjus kas nors moka, tai būtinai nurodykite papildomai už ką: Vardas Pavardė. Apmokėjus, pavedimo kopiją pateikti el.paštu: lkakeliautojai@gmail.com
Informacija telefonu: 869849205

AČIŪ Jums ir Daliai! Fantastinė buvo kelionė! Tobulas organizavimas! Viskas vyko nei per greitai, nei per lėtai. Ačiū už papildomą objektą - paukščių stebėjimo bokštą, kuris nebuvo numatytas programoje. Siurprizai visada labai malonūs. Ačiū Daliai už esminę informaciją, įdomiai parinktus akcentus. Tobula buvo kelionė už nedidelę kainą. Labai norėtume su Jumis keliauti ir ateityje .
Alfredas, Danguolė ir Laima 

#akvilė

Įspūdžiai