Šiaurės Lenkija: Kalėdų dvasia Gdanske  

Šiaurės Lenkija: Kalėdų dvasia Gdanske"

LKA KK organizuoja autobusinę išvyką į "Šiaurės Lenkija: Kalėdų dvasia Gdanske":
Kada: 2019-12-14/15
Vedlys: doc. Dr. Romas P
Kur: Lenkija, Gdanskas
Susirinkimo vieta: Siemens arenos didžioji aikštelė
Susirinkimo laikas: 02:00 val.
Programa

I diena: 2019-12-14 (šeštadienis). Naktį 2-3 val. išvykstama iš Vilniaus. Apie pietus atvykstama į Gdanską. Pažintis su vienu gražiausių Lenkijos miestų – Gdansku, kuriame daugybė tiltų, viduramžiškų pastatų stačiais stogais, siaurų vingiuotų gatvelių; pagrindinė Senamiesčio gatvė – Ilgasis turgus su miesto simboliu tapusiu Neptūno fontanu, Rotušė, žavioji krantinė – mėgstama pasivaikščiojimų vieta, alegorinėmis skulptūromis vainikuoti Auksiniai ir labiau rūmus nei vartus primenantys Žalieji vartai, antra pagal dydį (po Kiolno Katedros) ir pati didžiausia Europoje iš plytų pastatyta ankstyvosios gotikos stiliaus *Šv. Mergelės katedra. Esant galimybei lankysite Gdansko II pasaulinio karo ar kitą muziejų (patikslinsime susirinkus grupei). Kalėdinis šurmulys Gdanske. Nakvynė viešbutyje Gdanske arba jo apylinkėse.
II diena: 2019-12-15 (sekmadienis). Pusryčiai. Vykstate Lietuvos link. Pakeliui aplankote *Malborko pilis. Tai buvusi Kryžiuočių ordino didžiojo magistro būstinė. Plytinės gotikos šedevru vadinama tvirtovė, kurią sudaro trys pilys, sujungtos į bendrą gynybinį kompleksą. Čia buvo kuriami baltų ir slavų žemių užgrobimo planai, kalinamas per žygį į nelaisvę patekęs Lietuvos kunigaikštis Kęstutis. Iš čia išjojo kryžiuočių kariaunos pulkai į lemiamą Žalgirio mūšį. Vėliau vykstate į Hitlerio bunkerių griuvėsių kompleksą – *„Vilko guolį“, 2,5 km2 plote išsidėsčiusį 80 pastatų-bunkerių miestelį, kuris buvo įrengtas miške kaip Hitlerio karinė būstinė-slėptuvė). Vėlai vakare sugrįžtate į Lietuvą.
Pastaba: objektų eiliškumas ir jų lankymas bus tikslinamas patvirtinus kelionę, t.y. susirinkus ne mažiau kaip 35 žmonių grupei. Kaina: 120 € Į kainą įskaičiuota: autobuso nuoma, kuras, kelių ir stovėjimo aikštelių mokestis, viešbutis, 1 pusryčiai, mokesčiai į mokamus objektus: Malborko pilį su gidu, Gdansko katedros lankymas, Hitlerio būstinės įėjimo ir ekskursijos bilietas.
Daugiau informacijos LKA KK forume