Senojo Vilniaus miestiečių šventės ir puotavimo ypatumai

 LKA KK organizuoja edukacinį pasivaikščiojima ir pasakojimą prie stalo "Senojo Vilniaus miestiečių šventės ir puotavimo ypatumai" Kada: 2015-12-18 
....Vilniečiai visais laikais mėgo triukšmingai pasilinksminti. Švenčių netrūko. Kaip buvo pasitinkami valdovai ir su pergale grįžtantys karvedžiai, kada amatininkai švęsdavo savo globėjų šventes, kodėl net ir laidotuvės virsdavo pramoga, kokios prievolės miestiečiai bijojo labiau nei karo, bado ir maro, kas yra stabkūlis ir kur jį dar galima pamatyti, kokios puotavimo ir šventimo tradicijos šiandien mus glumintų, o kokios yra išlikusios iki šiol – visa tai ir daugiau sužinosite ekskursijoje-pobūvyje „Senojo Vilniaus miestiečių šventės ir puotavimo ypatumai“. Esate laukiami.

 I dalis (1,2 val.) • Valdovų rūmai - karališkų linksmybių, puotų ir elitinių renginių Vilniuje epicentras.• Prezidentūra - Imperatoriaus B. Napaleono silpnybių liudininkė.• Vilniaus universitetas – novatoriškų idėjų židinys ne tik mokslo pasiekimuose.• Šv. Jonų g. – žymiausių Lietuvos didikų - Radvilų, Pacų, Sapiegų saloninio gyvenimo užkulisiai.• Pilies g. - garbingiausių Vilniaus svečių sutikimo rūpesčiai ir linksmybės.• Rotušės aikštė - centrinė miestiečių susibūrimų ir pramogų vieta.

II dalis (1,2 val.) Pasirinktinai pagal Jūsų skonį: arbatinėje, vyninėje ar alinėje šiltai ir maloniai gurkšnojant bei užkandžiaudami išgirsite pasakojimą apie puotavimo tradicijas XVI-XVII a., itališkas madas ir naujoves, stalo etiketo įmantrybes, valgymo bei gėrimo mastus, patiekalų gausybes ir kitas kunigaikščių, bajorų bei didikų linksminimosi keistenybes. Jums pageidaujant galimos intelektualiai linksmos praktinės užduotys iš senojo Vilniaus miestiečių gyvenimo.

Kada: 2015-12-18 (penktadienis)

Vedlys: Vilniaus gidė Ilona Mikulėnienė

                      2015-12-18 REGISTRACIJA