Saulės beieškant po Šiaulius ir Radviliškį  

Saulės beieškant po Šiaulius ir Radviliškį

Paskutinį vasaros savaitgalį Lietuvos karių asociacijos Keliautojų klubo nariai ir jų draugai išsiruošė į dar vieną dviračių žygį. Šįkart saulės beieškant aplankytas saulės ir dviračių miestas – Šiauliai bei šalia esančio Radviliškio rajono apylinkės. Ankstų šeštadienio rytą kartu su Lietuvos valstybės istorine (herbine) vėliava keliautojai iš nakvynės vietos, tai yra Radviliškio rajone esančių Linkaičių Ginklų depo, pajudėjo Šiaulių link. Čia mus pasitiko bene didžiausias, naujausias ir patogiausias Lietuvoje dviračių takelis, kuris dviračių kelių žemėlapyje galėtų būti įtrauktas kaip dviračių autostrada.

Pašventintas klubo kryžius

Atvykus į Šiaulių rajone esantį Kryžių kalną, Šv. Pranciškaus mažesniųjų brolių ordino vienuolis pašventinto klubo nario Gintaro Preikšaičio iš dviračio detalių sukurtą klubo kryžių. Vėliau keliautojai „Rūtos“ šokolado muziejuje susipažino su šokolado istorija, iki soties pasimėgavo savų rankų darbo saldainiais, o dviračių muziejuje visi galėjo atrasti dviračius iš naujo.

Gražiausios Radviliškio rajono vietos

Antra diena skirta žygio organizatorės Ievos Povilaitytės gimtojo Radviliškio rajono gražiausioms vietoms aplankyti. Tai Radvilonių dvaras, draugiškas Alksnupių miestelis, savo paprastumu, autentiškumu ir dvasia patraukiantis Kleboniškių kaimo buities muziejus kartu su vėjo malūnu, deivių ir raganų legendų apipintas Raginėnų piliakalnis bei tulpių žydėjimo švente garsėjantis Burbiškių dvaras.

Po sočių pietų Burbiškio dvare keliautojai su karo policijos palyda saugiai baigė smagų, pažintinį 155 kilometrų dviračių žygį, kiekvienas parsiveždamas savo saulę viduje. Gerą ir pozityvią nuotaiką kurti taip pat padėjo kelyje buvę žmonės, sutikdami mus su draugiškomis šypsenomis, automobilių signalais, mojavimais ir šūksniais, netgi tada kai stabdydavome eismą ir visiems trukdydavome, o kur dar mažųjų džiaugsmas gavus dovanėlių!

LKA Keliautojų klubo nariai žygius organizuoja patys, keliauja kartu su Lietuvos valstybės istorine (herbine) vėliava, primena visiems sutiktiems žmonėms jos reikšmę ir dalindami mažas pakabinamas trispalves ir istorines vėliavėles kviečia būti vieningais! Juk vėliava – tai tautos ir valstybės skiriamasis simbolis, reiškiantis garbę bei pripažinimą tarp kitų tautų ar šalių. Sutiktiems vaikams ir jų tėvams žygių metu dalinama Kelių direkcijos perduota atributika (šviesą atspindinčios liemenės, liniuotės), iš Lietuvos banko gauti ir euro ženklu pažymėti suvenyrai (tušinukai, USB atmintinės, skėčiai). Klubas yra labai žingeidus, mielai priima naujus keliautojus ir yra pasiruošęs tiek dviračiais, tiek autobusais ar automobiliais, tiek vandens transporto priemonėmis ar savomis kojomis aplankyti dar daug Lietuvos miestų ir vietovių kartu su Lietuvos valstybės istorine (herbine) vėliava.

P.S. o dabar gerų emocijų kupina skubu registruotis į artimiausią LKA Keliautojų klubo organizuojamą žygį Kauno tvirtovės fortų žiedas.

- LKA KK Tarybos narys Ieva