Sakartvelas: Kaukazo belaisvės beieškant IV  

Sakartvelas: Kaukazo belaisvės beieškant IV

LKA KK organizuoja edukacinę išvyką "Sakartvelas: Kaukazo belaisvės beieškant IV dalis...". 
Kada : 2019-08-18/25
Vedlys: dr. Dalia P

Pageidaujantys vykti į šia kelionę spausti:

2019-08-18/25  REGISTRACIJA

Preliminari programa:

1 diena. Atskrendame į Kutaisį. Usplistichės lankymas*. Miestas – tvirtovė uoloje ant aukšto Mtkvari (Kuros) upės šlaito.  Viena seniausių gyvenviečių Gruzijoje iškilo maždaug 10a.pr.Kr. Apžiūrėsite uoloje išskaptuotas gatveles, namus, bažnyčias, slaptus tunelius, vandens kanalus, vyno saugyklą, turgų... Vakarienė šalia Tbilisio. Vėliau atvykstame į Tbilisį. Apsigyvendiname viešbutyje. Laisvu laiku vakarinis Tbilisis.
2 diena. Pusryčiai. Kelionė Gruzijos karo keliu. Pakeliui stabtelėime prie ant Žinvalio vandens rezervuaro krantų stovinčio Ananuri tvirtovės ansamblio. Pro Gudaurio slidinėjimo kurortą keliaujate iki 1700 m aukštyje Kazbeko papėdėje įsikūrusio Stepantsmindos (Kazbegio) miestelio. Džipais* važiuojate iki 2170 m aukštyje stovinčios Gergeti Šv. Trejybės cerkvės. Jei pasiseks pamatysime „kukliausia“ viršūne tituluojama trečia pagal aukštį Gruzijos viršukalnė – užgesusio Kazbeko ugnikalnio (5034 m) ir jo apylinkių vaizdus. Grįžtate į Tbilisį. Nakvynė viešbutyje. Pageidaujant grupei galima organizuoti vakarą su gruziniškais šokiais*.
3 diena. Pusryčiai. Ekskursija po Tbilisio senamiestį: pagrindinį Gruzijos pravoslavų Švč.Trejybės soborą, pasivaikščiosite siauromis gatvelėsmis, pasikelsime į Narikalos tvirtovę ir kt. . Vėliau vykstame į senąją Gruzijos religinę sostinę - Mtschetą. Apžiūrėsime svarbiausią Gruzijos cerkvę – Svetitshovelį, krikščionybės plėtros centrą. Vėliau užsuksime į Jvarį – Šventojo kryžiaus vienuolyną. Vėliau vykstate degustuoti gruziniško vyno*, chinkalių gamyba ir duonos kepimo pamoka, vėlyvi pietūs. Vakare atvykstame į Kutaisį. Nakvynė Kutaisyje.
4 diena. Pusryčiai.Vyksime į *Okatse kanjoną. Jis yra 3 km ilgio, iki jo vidurio nutiestas pakabinamas metalinis takas, pastatyta apžvalgos aikštelė. Pasigrožėsime atsiveriančiais įspūdingais vaizdais bei kriokliaisю Vėliau lankysime Martvilio kanjoną*. Nuostabus gamtos kūrinys. Nedidelę dalį kanjono esant glimybei apžiūrite plaukdami valtimis, o kit dalį eidami pėstute. Vykstame link Zugdidžio. Gruziniškų patiekalų ir *gėrimų degustacija vakarienės metu. Nakvynė Zugdidyje arba jo apylinkėse.
5 diena. Pusryčiai. Vyksime link Mestijos. Pakeliui sustosite pasigrožėti ne tik Didžiojo Kaukazo vaizdais, bet ir prie Enguri užtvankos. Po pietų atvyksime į Mestiją. Esant gražiam orui pageidaujantys iš karto galės pradėti pažintį su Kaukazo kalnais ir *džipais vykti iki žygio į Čaladi ledyno pradžią. Žygis iki pačio ledyno liežuvio ir atgal užtrunka apie 2-3 val. Vakarienė. Nakvynė svečių namuose.
6 diena. Pusryčiai. Džipais* kalnų keliu vykstame į Ušguli kaimą (2200 m), minimą kaip aukščiausiai Europoje esančią UNESCO saugomą nuolatinę gyvenvietę. Ušguli bendruomenę sudaro keletas tarpeklyje išsibarsčiusių kaimelių. Grožėsitės nuostabiomis panomaromis, atokiai įsikūrusiu vienuolynu, įkopsite į meilės bokštą, susipažinsite su skurdžiai, bet laimingai gyvenančių žmonių kasdienybe. Tie, kurie norės aktyviau veikti – galės žygiuoti link Šharos ledyno ar tiesiog pasivaikščioti po kalnus. Vakarienė. Nakvynė svečių namuose.
7 diena. Pusryčiai. Kelionė link Kutaisio. Pietūs Zugdidyje. Kadangi orų prognozės „karštos“ vyksime kelioms valandoms išsimaudyti ir pailsėti prie Juodojoje jūroje Anaklijos kurorte. Vakarienė. Nakvynė Kutaisyje.
8 diena. Pusryčai. Transferas į oro uostą - Kutaisį. Skrydis į Lietuvą.|Kaina: 590 eurų + skrydis (šiuo metu skrydžio kaina Vilnius – Kutaisis – Vilnius apie 220 eurų)

Daugiau informacijos, klausimai, atsakymai LKA KK forume