Komandinis darbas "Neeiliniai"  

Neeiliniai

Rengiami komandinio darbo mokymai Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams

Siekiant skatinti žmonių pilietinį aktyvumą ir patriotiškumą Klubas vykdo programą „Pilietinis ir patriotinis ugdymas gynybos klausimais: Komandinio darbo ekstremaliomis sąlygomis mokymai Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams”.
2015-09-19/20 Klubas rengia komandinio darbo mokymus Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams.

Daugiau informacijos rasite prisegtame skelbime. Registruokitės  čia: http://goo.gl/forms/NKWPRPc1op

Atrinktus dalyvius skelbsime (2015-09-15) čia: www.lkakeliautojai.lt/viewtopic.php?f=2&t=1772

Informacija el.paštu: neeiliniai.mokymai@gmail.com  arba telefonu 868770809 (Tomas)

Įspūdžiai po "Neeilinių"

Noriu padėkoti "Neeiliniai" organizatoriui Tomui ir visiems instruktoriams už nepaprastai įdomų renginį.
Mokymai buvo ne tik įdomūs, bet ir naudingi: kiekvienas galėjo suprasti koks jis gali būti komandos narys, koks lyderis. Sužinoti savo silnasias ir stipriasias savybes. Įveikti asmeninius iššūkius, įgauti naujų žinių.
Man, asmeniškai, labiausiai patiko visos strateginės užduotys, kur reikia ne tik jas fiziškai įvykdyti, bet ir išmokti įvertinti užduoties vykdymą - pasekmes - galimas veiksmų komplikacijas.
Trumpai tariant - tai ne tik teorinis komandinio darbo formavimas - tai yra, tikrąją to žodžio prasme - komandinio darbo formavimas ekstremaliose situacijose.
Ypatingas ačiū mūsų instruktoriams - kai susirenka tokie skirtingi žmonės, tokio skirtingo mastymo - reikia didelės kantrybės ir labai gero humoro jausmo, kad "turistai" suprastų tiek užduotis, tiek neprarastų susidomėjimo.
Ir ačiū mėlynųjų ir raudonųjų komandoms. 

Aš jau apsitariau su kolegomis - įmonė, kuriuoje aš dirbu - tikrai dalyvaus tokiuose apmokymuose. 

Antanija J

Aciu organizatoriams ir visiems prisidejusiems uz nuostabu rengini – kiek organozuosite tiek dalyvausime Renginio tikslas buvo – ugdyti patriotiskuma, komandinio darbo mokymai ekstramaliomis salygomis – viskas buvo igyvendinta 101 procentu. Labai racionaliai buvo isdestyta programa ir jos esme – pradedant teorija apie komandinio darba ir jo formavimasi, toliau praktiniai mokymai, ypatingai patiko pateiktos praktines uzduotys(reikalaujancios loginio mastymo), renginio organizatoriai leido dalyviams patiems priimti sprendimus, taktikas, o viską apvainikavo karo lauko sukurimas antraja diena. Visa programa virsijo musu lukescius ( is pradziu maneme, kad tai bus kaip turistine isvyka, pasivaiksciojimas po poligona ir tik teorija apie komandini darba ar kelios uzduotys klaseje), bet, kad tame dalyvausime kaip tikri kariai nesitikejome ir tai labai labai patiko. Renginio metu igijom idomios patirties kuriant strategijas, formuojant komandas; man ypac buvo naudinga ismokti naudotis kompasu ir zemelapiu. Visiems rekomenduojame jei dar bus galimybe sudalyvauti renginyje – tikrai nesigailesite, ispudziu bus savaitei

AstaR

Lietuvos karių asociacijos „Keliautojų klubas“ vykdytos programos „Pilietinis ir patriotinis ugdymas gynybos klausimais: Komandinio darbo ekstremaliomis sąlygomis mokymai Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams“ ATASKAITA

Programos tikslas buvo suteikti žinias ir požiūrį, kuris dalyviams leis greitai susiburti, įveikti neryžtingumą, bei komandoje (kolegialiai) rasti išeitį iš kritinės situacijos. Tikslui pasiekti 2015 m. rugsėjo 19-20 dienomis LKA KK surengė komandinio darbo mokymus Lietvos studentams Pabradės poligone. Dauguma dalyvių minėjo, kad renginys viršijo jų lūkesčius, patirtis buvo įdomi ir naudinga.

Renginio pradžioje dalyviai buvo supažindinti su komandos vystymosi etapais. Aptarti iššūkiai, kuriuos nariai ir lyderis turi įveikti kelyje į stiprią komandą. Vėliau dalyviai komandose įveikinėjo užduotis reikalaujančias loginio mąstymo ir bendradarbiavimo. Taip dalyviai praktiškai mokėsi darbo komandoje principų. Po pietų komandos varžėsi orientaciniame žygyje, kurio metu taip pat reikėjo įveikti komandines užduotis. Diena baigėsi planavimo užduotimi, kur komandoms per ribotą laiką reikėjo rasti išeitį iš sudėtingos situacijos. Antrąją dieną komandos susikovė mūšyje dėl vėliavos su sportiniais airsoft ginklais. Tai leido dalyviams pajusti, kad sėkmei svarbu ne tik geras planas, bet ir pavienių komandos narių iniciatyva mūšio metu.

Aptarimo metu daugelis dalyvių minėjo, kad mokymai pakeitė požiūrį į darbą komandoje, kad kiekvienas komandoje turi stiprių pusių, tik jas reikia rasti ir panaudoti, kad svarbu nepriimti asmeniškai kritikos, o ieškoti būdų kaip komandai veikti geriau.

 

Aptarimo metu daugelis dalyvių minėjo, kad mokymai pakeitė požiūrį į darbą komandoje, kad kiekvienas komandoje turi stiprių pusių, tik jas reikia rasti ir panaudoti, kad svarbu nepriimti asmeniškai kritikos, o ieškoti būdų kaip komandai veikti geriau.

Taip pat daugelis paminėjo, kad susidarė platesnį vaizdą, kuo tarnyba kariuomenėje gali būti naudinga asmeninio tobulėjimo prasme.  Mokymu metu pristatytos galimybės stoti į vadų kursus ir savanorių pajėgas. Bent keli studentai paminėjo, kad svarstys galimybę ateiti į kariuomenę. Taip pat minėjo, kad rekomenduos šį renginį savo draugams, jei toks bus dar rengiamas. Vienų mokymų pajėgumas buvo priimti 25 studentus, tačiau susidomėjimas buvo didesnis. Tikimasi, kad dalyviai teigiamas emocijas apie renginį, o kartu ir teigiamą požiūrį apie tarnybą kariuomenėje, paskleis ir savo pažįstamų tarpe. 

Programos vadovas  Tomas Bancevičius

 

Dalyvių atsiliepimai

Visa programa viršijo mūsų lūkesčius (iš pradžių manėme, kad tai bus kaip turistine išvyka, pasivaikščiojimas po poligoną ir tik teorija apie komandinį darbą ar kelios užduotys klasėje), bet, kad tame dalyvausime kaip tikri kariai nesitikėjome ir tai labai labai patiko. Po renginio netgi rimtai svarstome galimybę stoti į jaunujų vadų kursus, mažų mažiausiai i savanorių būrį. Renginio metu įgijom įdomios patirties kuriant strategijas, formuojant komandas; man ypac buvo naudinga išmokti naudotis kompasu ir žemėlapiu (dabar galėsiu drąsiai eiti i miska ar dalyvauti orientacinėse varžybose). 

Asta Ramaneckaitė-Diržininkienė, VGTU

 Puikiai suprantu, kad viskas mums paprastiesiems buvo palengvinta ir kai kurie dalykai realiai tarnaujant yra negalimi, tačiau tai leido susidaryti įspūdį bei nusipiešti mintyse šiokį tokį eskizą kas yra karininkas, ko jis mokosi ir ką jam tenka patirti bei išgyventi. Pats asmeniškai pasimokiau iš kiekvienos kursų metu sukurtos situacijos bei vykdomų užduočių. Išmokau orientuotis miške, naudoti kompasą ir esu tuo labai labai patenkintas. Patiko formuojamas požiūris, kad nei vienas komandos narys (nesvarbu jo fizinės galimybės) nėra kliūtis jokiai užduočiai, svarbiausia tinkama strategija ir pasitikėjimas vienas kitu ir viso užduotys įveikiamos drauge dirbant visai komandai.

 Antanas Markauskas, VGTU

 Dar kartą labai ačiū už tiesiog tobulai mano akimis organizuotą projektą. Dar ir dabar gyvenu mintimis savaitgalio. Labai intensyviai ieškau informacijos, kaip galėčiau tęsti šią veiklą.

Jurgita Urmanavičiūtė, Vilniaus kolegija