Radviliškio rajonas: praeitis ir dabartis

LKA KK organizuoja dviračių žygį „Radviliškio rajonas: praeitis ir dabartis“
Žygio vedlys: Vitalijus Vitartas
Data: 2016-08-20/21
Žygio tikslas: Susipažinti su Radviliškio rajonu, jo miesteliais, žmonėmis, rajone esančiais lankytinais objektais, aplankyti nepriklausomybės kovų vietas.
Susirinkimo vieta: Radviliškio geležinkelio stotis. Laisvės alėja 15
Kelionės kilometražas:
I dieną apie 70 km., tame tarpe žvyrkelis apie 27 km.
II dieną apie 63 km., tame tarpe žvyrkelis apie 12 km.
Edukacija: Viso žygio metu apie įdomių vietų istorijas papasakos gidas. 

Informacija ir klausimus galima pateikti LKA KK forume

 I diena:
1. Apžvalginė ekskursija po Radviliškio geležinkelio stotį, apžiūrime Radviliškio miesto simbolius.
2. 12 val. ekskursija po Radviliškio prekinių vagonų depą (30min.).
3. Važiuojame į Šiaulėnus pakeliui aplankydami kovų už Lietuvos nepriklausomybę vietą (1919m. mūšis su bermontininkais), senąsias Nirtaičių kapinaites. Bendri pietūs. Susipažįstame su Šiaulėnų miesteliu. Apžiūrime šiaulėniškio Vito asmeninę retro motociklų kolekciją, o keli drąsiausieji galės išmėginti bičių terapiją – pagulėti ant avilių.
4. Toliau miname į 2015 m. spalio mėn. pastatytą apžvalgos bokštą iš kurio giedrą dieną galima matyti Šiaulius, netoliese Kudinų piliakalnis.
5. Pasižvalgę po gražiąsias apylinkes sukame pedalus į Lietuvos partizanų vadų bunkerį ir susitinkame su partizaninės kovos liudininke J. Petrėtiene (Mikniūte).
6. Toliau mus kelelis veda į Baisogalą, garsėjančią čia esančiu nuostabiu Komaro dvaru ir paminklu Lietuvos nepriklausomybei atstatytu autentiškomis medžiagomis. Pakeliui apžiūrėsime Pašušvio bažnyčią ir Grinkiškio krašto išnykusių kaimų parką įkurtą prieš atkuriant nepriklausomybę.
7. Dalintis dienos įspūdžiais, papildyti energijos ir pernakvoti vykstame į turistinę poilsiavietę esančią už 3 km. nuo Baisogalos.
II diena:
1. Pailsėję, atgavę jėgas ir žvalūs 9 val. miname lygiaisiais Radviliškio rajono keliais į Palonus. Čia apžiūrėsime bažnyčią ir išgirsime miestelio istoriją.
2. Toliau sukame vairus į Sidabravą pakeliui apžiūrėdami Vabalių dubeniuotą akmenį. Sužinosime apie Sidabravo miestelį, apžiūrėsime krašto muziejų, klausysim vargonų muzikos.
3. Apie 12 val. atvykstame į Rokonių kaimą kuriame verda dideli darbai ūkininko Kazimiero Masilionio dėka - tai baigiama pastatyti bažnyčia. Jeigu žygio dieną mums nusišypsos laimė ir mes rasime poną Kazimierą , tai jis turi ką parodyti ir papasakoti.
4. Sekantis sustojimas Raudondvaryje, kuriame yra žirgynas (bus galimybė pajodinėti) ir aerodromas( bus galimybė paskraidyti).
5. Pramynę apie 700 metrų bekele pasieksime naujai sutvarkytas Šeduvos žydų kapines. Bendri pietūs. Dar Šeduvoje apžiūrėsime paminklą nepriklausomybei, šiemet įkurtą retro automobilių muziejų, bažnyčią.
6. 16 val. 30 min. pajudėsime link Radviliškio pakeliui aplankydami Velžių piliakalnį. Bus galimybė atsivėsinti ežere.
7. Judame link starto vietos į Radviliškio geležinkelio stotį.