Paspirtukais su Benu po Vilnių  

Paspirtukais su Benu po Vilnių

Rugsėjo 26 d. dešimt LKA Keliautojų klubo narių rinkosi į jau ne pirmą kartą organizuojamą išvyką paspirtukais po Vilnių su gidu Benu. Nors oras nuo pat ryto nelepino, paspirtukininkai susirinko ir su puikia nuotaika riedėjo senojo Vilniaus gatvelėmis. 

Paskui Beną vos spėjome lėkti. Jis žaibiškai laviruodavo siauromis senamiesčio gatvelėmis vis sustodamas ir pasakodamas įvairiausias istorijas apie Vilniaus istoriją, architektūrą ir garsius čia gyvenusius žmones. Maršrutas driekėsi nuo Kalinausko g. Stabtelėjome prie amerikiečių kilmės muzikanto ir kompozitoriaus F. Zapos paminklo.

Pravažiavome Santuokų ir Profsąjungų rūmus. Leisdamiesi J. Basanavičiaus gatve, sustojome prie Rusų dramos teatro, kuris yra paskelbtas UNESCO saugojamo kultūros paveldo objektu. Tada įnėrėme į Senamiestį. Apriedėjome daugelį senojo miesto gatvelių ir kiemų

Prasukome pro Aušros Vartus ir Rotušę. Pylimo gatvėje suradome buvusios žydų ligoninės pastatą, kuriame šiuo metu butuose įsikūrę vilniečiai. Aplankėme ir Vilniaus gynybinės sienos bastėją. Nuo jos terasos atsiveria puikus vaizdas į Vilniaus senamiestį.

Stabtelėjome ir vienoje seniausių Vilniaus gatvių – Vokiečių gatvėje. Gatvę taip pavadino Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laikais čia gyvenę vokiečių pirkliai, kuriuos kunigaikštis pakvietė iš įvairių Hanzos miestų. Paskutinis sustojimas – prie puošniosios vėlyvojo baroko stiliaus Šv. Kotrynos bažnyčios.

 

Maršrutas nebuvo iš anksto planuotas, gal todėl tik dar įdomesnis. Sekmadieninės 10 kilometrų kelionės su paspirtukais po Vilnių nesugadino nuolat purškiantis lietus, o mus smagino beprotiškai fantastiškas gidas Benas!