Nuo Nepriklausomybės kovų iki partizaninės rezistencijos  

Nuo Nepriklausomybės kovų iki partizaninės rezistencijos

XX amžiaus Lietuvos laisvės kovų istorijoje yra du herojiški laikotarpiai – Lietuvos Nepriklausomybės kovos ir partizaninė rezistencija. Abu šie istoriniai įvykiai atsiskleidžia Neries vidurupio regione, Musninkų, Čiobiškio, Vievio ir Kernavės apylinkėse, kuriose gausu istorinių ir kultūros paminklų, įrengtų trasų ir svarbiausia – naujų, dar nerealizuotų idėjų ir sumanymų. Šie sumanymai yra nuostabūs, jų kūrėjai – puikūs žmonės, tačiau labai svarbu viską sujungti į vieną vienos dienos maršrutą ir realiai išbandyti... važiuojant dviračiu. Siūlome atrasti pasaulį kartu. Žygio sumanytojas ir vadovas – profesorius, karo istorikas ir Seimo narys Valdas Rakutis. Gidas kairiajame Neries krante Kaišiadorių ir Širvintų rajonuose – Juozas Sindaras. Partneriai – Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras ir VšĮ „Voluntarius“.

Žygio tikslas: išbandyti dviračių maršrutą Kaišiadorių ir Širvintų rajonuose, sujungiantį abu Neries krantus, aktualizuojant vienintelį Lietuvoje be variklio veikiantį Padalių-Čiobiškio keltą.
Žygio vadovas: Valdas Rakutis
Susirinkimo vieta: Musninkų bažnyčia
Susirinkimo laikas: 9.00 val.
Žygio uždaviniai:

  1. susipažinti su Širvintų–Giedraičių karinio istorinio parko idėja;
  2. Susipažinti su Čiobiškio ąžuolo paminklo sumanymu;
  3. Pravažiuoti maršrutą kairiuoju Neries krantu nuo Padalių-Čiobiškio kelto iki Neries tilto prie Vievio;
  4. Susipažinti su Neries regioninio parko administracijos paruoštais takais ir ateities vizijomis;
  5. Aplankyti Valstybinį Kernavės kultūrinį rezervatą ir Kernavės muziejų;
  6. Kelionę baigti susitikime su Musninkų bendruomene. 

Praktinė informacija:
Kelionės atstumas – 80 km. Žygio laikas – visa diena, iki saulėlydžio. Būtų gerai, kad turėtumėte veikiančias lempas ar bent atšvaitus, šviesą atspindinčias liemenes ir būtinai šalmus.
Rinkimosi laikas – iki 9.00. Išvykstame lygiai 9.00 iš Musninkų.
Vėluojantys turės vytis iki Padalių-Čiobiškio kelto greitai mindami. Pietausime kavinėje, reikia pasiimti tik priemones nuo lietaus, vandens, taip pat lengvų užkandžių priešpiečiams ir pavakariams. Atstumas nėra labai didelis, bet reikėtų kelis vakarus prieš žygį pajudinti sąnarius ant dviračių, išbandyti ir savo techniką, nes po žiemos gali būti visokių siurprizų. Nerekomenduojame vykti tiems, kurie dešimt metų nesėdėjo ant dviračio ar tikisi lėkti – važiuosime vidutiniu greičiu, dažnai trumpam stosime pasiklausyti gido ar svečių. Tai – pažintinis, ne sportinis ir ne pradedančiųjų žygis. Grupę lydės  pagalbos automobilis (ar bus netoliese), bet, tikėkimės, jo neprireiks. Automobilius paliksime Musninkuose. 
lkakeliautojai@gmail.com