Neeiliniai: Šeimos mobilizacija  

Neeiliniai: Šeimos mobilizacija

2016-09-13 Gen. Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje  įvyko pirmieji pilotiniai LKA KK + Neeilinių mokymai apie šeimos veiksmų planą karo atveju.  Seminaras "Neeiliniai mobilizuoja šeimas" įvyko. Susidomėjimas buvo didelis, dalyviams pateikta informacija pasirodė naudinga. Pilotas pavyko! Sužinojome iš Jūsų, kad reikia ilgesnių mokymų ir daugiau info, todėl "pasistiprinsim" ir apie naujus ilgesnius bei išsamesnius mokymus rasite LKA Keliautojų klubo puslapyje. Dalyvavo ekspertai iš Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM, YPT, "Aitvaro"
Ačiū visiems dalyvavusiems!

Seminaro esmė Nors karo tikimybė Lietuvoje maža, tačiau reali. Vokietija, kuriai karo grėsmė dar mažesnė, skatina savo piliečius būti pasiruošusiems nepaprastai padėčiai. Tai kelia siaubą, tačiau tinkamas pasiruošimas sumažintų nerimą ir galėtų išsaugoti gyvybes, jei karinė padėtis susiklostytų. Neeiliniai ir Lietuvos Karių asociacija Keliautojų klubas po "pilotinio " seminaro, jį tobulins ir pristatys platesniam vartotojų ratui. 
Aptarti klausimai:
- kokie pavojai civiliams kare ir kaip jų išvengti;
- kaip ir kada evakuotis;
- kokias priemones reikia turėti evakuojantis.
Seminaro tikslas buvo : per 2 -2,5 val. pateikti galimus ekstremalių situacijų varijantus, pamokyti, paaiškinti, parodyti veiksmų eigos vykdymo. Dalyviai pasirengė ir sudarė šeimos evakuacijos planą.