MesDarom2017 su baidarėmis ir ne tik  

MesDarom2017 su baidarėmis ir ne tik

Žygio mintis: NETradiciniu būdu t.y. plaukdami su baidarėmis atliksim pavasarinį Aukštaitijos, Dzukijos ir Dubysos nacionalinių parkų upių Peršokšnos, Žeimenos, Lakajos, Aisetos, Kiaunos, Bukos, Ūlos, Grūdos, Dubysos bei Linkmenos ir Utenio ežerų valymą, aprinksime šiukšles stovyklavietėse.
Susirinkimo data: 2017-04-22 diena (šeštadienis)
Susirinkimo laikas starto vietose: 09.00 val.
Starto vietos: Informacija bus pateikta registruotiems dalyviams  
Tikslas: Suteikti galimybę gamtai oriai kvėpuoti.
Visų mūsų namas gamta. Kompiuteriai, telefonai, tapšnokliai ir kiti išmanieji nepakeis gamtos, jos pojučio, jos glamonių. Ištrūkime iš asfalto ir internetinių technologijų kasdienybės, aptvarkykime kiek mes galime gamtą. Už Tave niekas to nepadarys, iš kitos pusės mes gi tą gamtą ir teršiame. Tai susirinkime ir darbais pabandykime nors kiek palengvinti gamtos alsavimą.
Uždavinys : plaukdami valome nuo pavasarinių šiukšlių Peršokšnos, Žeimenos, Lakajos, Aisetos, Kiaunos, Bukos, Ūlos, Grūdos, bei Linkmenos ir Utenio ežerus ir jų pakrantes, stovyklavietes, viešo naudojimo poilsiavietes. Darbų eiga ir apimtys patikslinamos išplaukimo diena.
G+ Aukštaitijos nac parko žemėlapis
Didelės raiškos Aukštaitijos nac.parko žemėlapis Drob Box
G+ Dzukijos nac. parko žemėlapis

Organizaciniai klausimai
Visi dalyviai bus skirstomi į plaukimo baidarėmis komandas. Taip pat 2017 m. planuojame rinkti ir pėsčiųjų komandas. Įnfornmaciaj bu spateikiama.  Atvykusios komandos prieikite prie rganizatorių užsiregistruoti, prisistatykite, kad žinotume ir fiksuotume kas atvyko, kas dar atvyks. 

Po nuveiktų darbų planuojama vakaronė su šokiais, pirtis, papludimio tinklinis, krepšinis.
Koncertuoja "Blues Maker"  Akštaitijos nac. parke
Koncertuoja "Polirizuoti stiklai"  Dzukijos nac. parke

Saulės sistemos planetos Jupiterio stebėjimas su teleskopu (~ 20 žmonių)

Motyvacija:
Aktyviausiems dalyviams nemokamas baidarių plaukimas 2017 m.sezono metu.
Bendra pirtis, kubilas visiems dalyviams
Steigiami prizai:
Viso renginio metu vyks konkursas, kurį galės laimėti tik 3 laimingieji:
Įdomiausias radinys – renkant šiukšles dažnai pasitaiko rasti ką nors tikrai išskirtinio, 2015 metais buvo rastas auksinis laikrodis arba puikiai išsilaikęs gėrimas, kurio paragavo visa komanda ..
Įdomiausia fotografija – jeigu pavyks užfiksuoti išskirtinį momentą, veido išraišką, judesį ar kompozidiją plaukiant ir renkant šiukšles, siųskite nuotrauką: lkakeliautojai@gmail.com. Arba atvykę į finišą prieikite prie organizatorių ir parodykite, nes jeigu Jūsų nuotrauka bus įdomiausia, gausite išskirtinį prizą (3 dalyvių komisija nuspręs kieno fotografija yra įdomiausia, tas laimės prizą);
Įsimintiniausias nutikimas/istorija – renginio metu kviesime į sceną norinčius papasakoti linskmą nutikimą plaukimo metu, dalyvių publika savo aplodismentais nuspręs laimėtoją.

Logistika:
Baidares šiam žygiui, jų transportavimas: suteikiame nemokamai.
Galimas baidarių pajėgumas iki 200 vnt.
Prieš plaukimą planuojama išdalinti šiukšlių maišus, pirštinės.

Maitinimas plaukimo metu: Žygio-akcijos (plaukimo) metu turime savo sumuštinius ir gėrimus.
Maitinimas vakaronėje - pagal balsavimo rezultatus, bus centralizuotas. 
Nakvynė: Stovyklavietės pastatuose, savo ir mūsų palapinėse, savo automobiliuose.
Turėti savo miegmaišius, kilimėlius.

NaujaMūsų renginio 100 dalyvių gaus nemokamą prisijungimą prie žurnalo IQ. IQ (taip pat vadinamas IQ. The Economist) – politikos, ekonomikos ir kultūros temomis rašantis žurnalas, nuo 2010 m. balandžio mėn. leidžiamas Lietuvoje. Žurnalą leidžia žiniasklaidos bendrovė „Intelligent Media“, pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su Didžiosios Britanijos prestižinio savaitraščio „The Economist“ leidėjais. 2013 m. IQ leidėja tapo VšĮ "Atviros visuomenės forumas". Žurnalo vyriausiasis redaktorius Ovidijus Lukošius. 
Vieno numerio kaina 2,5 eur. Žurnalas leidžiamas popierinis, taip pat turi elektroninę mokamą versiją. Būtent prie jo ir gauname 3 mėnesių (žurnalų) prisijungimą 100 dalyvių

Aukštaitijos nacionalinis parkas

Dzukijos nacionalinis parkas

Dubysos nacionalinis parkas

Foto reportažas: MesDarom su baidarėm - komanda "Išsinėrę"

Foto reportažas: MesDarom su baidarėm - komanda IX