LT-102 No Covid - 19 įspūdžiai po kelionės  

LT-102 No Covid - 19 įspūdžiai po kelionės

„LT-102 No Covid-19“ žygis dviračiais po Lietuvą – padėkota 8 ligonių medikams

13 dienų žygis dviračiais po Lietuvą lankant medikus pasibaigė Liepos 18 d. Vilniuje – mieste, kur jis ir prasidėjo. Numinta daugiau nei 1000 kilometrų aplankant 8 ligonines ir žymius kultūrinius objektus. Žygio tikslas buvo pasiektas ir viršytas – už sunkią kovą su koronavirusu buvo padėkota Kauno, Jurbarko, Šilutės, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Anykšių ir Vilniaus ligoninių medikams. Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas (LKA KK) ligoninių darbuotojams įteikė rankų darbo simbolines vėliavėles – Lietuvos vienius, vardinius suoliukus (penkioms iš aštuonių ligoninių) ir istorines Lietuvos vėliavas.

Liepos 6 d. iš minėjimo S. Daukanto aikštėje lydima policijos dviratininkų vora kartu su Sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga išvažiavo į garbės žygį palei Vilniaus gynybinę sieną. Ilgai netrukę žygio dalyviai iškeliavo link pirmosios nakvynės vietos – Kernavės, kurioje žygeiviai kartu su Genorolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Humanitarinių mokslų katedros docentu Manvydu Vitkūnu pasivaikšiojo po piliakalnius bei senąsias sodybas ir 21 val.  kartu su Kernavės bendruomene ant Pilies piliakalnio giedojo Tautišką giesmę.

Liepos 7 d. buvo aplankyta pirmoji ligoninė – Kauno klinikinė ligoninė. Įvyko pirmasis simbolinis susitikimas su medikais, įsiklausant į jų dėtas ir vis dar dedamas pastangas kovojant su koronavirusu. Kaune taip pat žygeiviai turėjo galimybę sudalyvauti karo istorijos profesoriaus Valdo Rakučio ekskursijoje. Vakare LKA KK itin svetingai – su dainomis ir vakariene – dviratininkus pasitiko Lampėdžių bendruomenė.

Kitomis dienomis žygio dalyviai keliavo vaizdingu Panemunės maršutu, neaplenkdami Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, Veliuonos ir Seredžiaus miestelių, Raudonės ir Panemunės pilių. Netoli Jurbarko prie žygeivių prisijungė aktyvūs jurbarkiečiai ir aprodė savo kraštą. Liepos 9 dieną LKA KK aplankė Jurbarko ligoninę, kurioje medikai papasakojo apie savo patirtis karantino metu. Atgauti jėgas ir sužinoti apie Mažosios Lietuvos gyvenimą bei papročius pavyko Mociškių polivarke, kuriame dviratininkų laukė vaišių gausus stalas.

Liepos 10 d. keliautojus sužavėjo Hugo Šojaus dvaras Šilutėje ir Šilutės medikų šiltas priėmimas. Kitą dieną buvo galima pailsėti prie jūros ir susikaupti likusiai kelionei. Šios dienos vakare prisijungė Butigeidžio Dragūnų bataliono kariai, kurie LKA KK palydėjo iki Klaipėdos universitetinės ligoninės ir kartu padėkojo medikams.

Žygiui įpusėjus keliautojai toliau lankė gražiausius Lietuvos kampelius: Kretingos dvarą, Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmus ir apsistojo Žvėrinčiuje tarp staugiančių vilkų ir šalia lokio Timofėjaus. Pavažiavus kiek toliau žygeivių laukė Šiaulių medikai, kuriuos tą pačią dieną apdovanojo ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Šiauliuose aplankytas ir oro uostas, kuriame keliautojai sužinojo apie Lietuvos „Spartanus“ ir šiuo metu Lietuvos oro erdvę saugančių ispanų valdomus karinius lėktuvus.  Gausi medikų komanda laukė ir prie Panevėžio ligoninės, žygeiviams buvo smalsu sužinoti, kaip Panevėžiui sekėsi karantino metu ir kokios medikų prognozės dėl galimos antros koronaviruso bangos.

Liepos 16 d. keliautojus link nakvynės vietos Anykščiuose, kempingo „Po žvaigždėm“, palydėjo Lietuvos kelių policijos Specialiosios paskirties skyriaus pareigūnai. Jau kitos dienos ryte muziejininkas Raimondas Guobis supažindino su Anykščiais ir pakvietė aplankyti Siauriuko muziejų. Nykščiai į viršų! Toliau kelionės maršrute – Alantos dvaras, kuriame Vaidotas Žukas aprodė palaimintojam vyskupui kankiniui Teofilijui Matulioniui skirtą ekspoziją.

Kalnelius suskaičiavę žygeiviai pasiekė netoli Molėtų esantį Siesarčio ežerą, prie kurio ir įsikūrė. Užkopę į Mindūnų apžvalgos bokštą dviratininkai apžvelgė ežerų kraštą ir pajudėjo toliau link Nemenčinės. Liepos 18-ą dieną keliautojai aplankė paskutinę numatytą ligoninę – Santaros klinikų Infekcinių ligų centrą. LKA KK džiaugėsi galėdami padėkoti visiems kelionės metu sutiktiems medikams. Numynę kartu virš 1000 km Lukiškių aikštėje dviratininkai atsisveikino jau iki kitų žygių.

LKA Keliautojų klubas dėkoja už sėkmę žygyje jais tikėjusiais ir palaikusiais „LT-102 No COVID-19“ žygio remėjams: Akvilei, Vilniaus paukštynui, Gynybos paramos fondui, Socialinei iniciatyvai, HBH, Rokiškio sūriui, Logotex, Armijai ir civiliams, Maksimaliai statybai ir Kauno grūdams, kurie neabejotinai prisidėjo prie šio žygio sekmės.

Daugiau informacijos apie žygį galite rasti LKA KK internetinėje svetainėje adresu https://lkakeliautojai.lt/ bei LKA KK feiskubo paskyroje.