LT-100: Dviračiais aplink Lietuvą  

LT-100: Dviračiais aplink Lietuvą

Lietuvos šimtmetis - Tai minam aplink Lietuvą ?!

Mindaugo karūnavimo dieną Lietuvos piliečiai dalyvaudami valstybiniame renginyje  S. Daukanto aikštėje  (Vilnius) startuos dviračiais siekdami apvažiuoti Lietuvą. Bendradarbiaudami su Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie VRM, Lietuvos Šaulių sąjunga, Nacionaline jaunimo reikalų koordinatorių asociacija, Lietuvos Edukologijos universitetu, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono ir archeologijos institutu, VšĮ "Mūsų vėliavos", ir vietos savivaldomis organizuojame interaktyvią socioedukacinę-kultūrinę kelionę aplink Lietuvą siekiant: 
- puoselėti ir ugdyti Lietuvos piliečių pilietinį sąmoningumą ir vertybes;
- stiprinti lietuvių, gyvenančių už Lietuvos valstybės sienos, tautinį identitetą;
- skatinti aktyvų ir gyvą Lietuvos grožio ir autentikos pažinimą didinant pilietinę edukaciją.
Sumanymas: Pradėti 100-čio žygį aplink Lietuvą S.Daukanto aikštėje ( šalia Prezidentūros) minėjimas liepos mėn.  6 d. ). Važiuojat perimetru aplink Lietuvą lankyti gamtinius, istorinius, technologinius, urbanistinius ir pan. objektus (pvz., partizanų ir įvairių mūšių vietos, paminklai, muziejai, atodangos, rieduliai, draustiniai, tiltai, įmonės, pastatai ir pan.) bei lankyti savo veikla Lietuvą garsinančius piliečius, kariuomenės padalinius, Valstybinės sienos apsaugos tarnybos pasieniečių užkardas. Planuojama nuvažiuoti apie 1500 km. Planuojama kelionės trukmė apie 26 dienos. Vidutinis įveikiamas atstumas per dieną yra iki 75/80 km. Viso projekto eigoje sustojimo vietose bus organizuojami interaktyvūs socioedukaciniai renginiai (seminarai, viktorinos, demonstracijos ir pan. apie Lietuvos 100 -čio ir 1000 -čio istoriją). Galimų viešų seminarų, pranešimų temos pridedama. Žygio metu planuojama vežti ugnį uždegtą nuo “Nežinomo kareivio kapo”.  Taip pat žygio metu planuojama:
- pastatyti 22 vnt. stacionarių vėliavų suderinus su vietinės administracijos atstovais (VŠĮ "Mūsų vėliavos")
- parvežti 100 vnt. kapsulių su žemės lopinėliais iš lankytinų vietų ir pagrindinę kapsulę įleisti jas Lukiškių aikštėje.
- pastatyti 4 kryžius Lietuvos labiausiai nutolusiuose šiaurės, rytų, vakarų ir pietų taškuose.
Galimybė visiems:  Siekiame, kad bet kuriame kelionės etape galės prisijungti aktyvūs piliečiai, galintys nuvažiuoti per dieną apie 70 85 km pageidaujamą atstumą. Tikimės, kad vietinės bendruomenės koordinuojamos vietinių žygio ambasadorių (savanorių) pasitiks ir lydės žygio dalyvius jiems pageidautiną žygio atkarpą. Žygį orientuosime į aktyvios šeimos laisvalaikio praleidimą. 

Aktualumas: Šiuo projektu siekiame, kad prie Lietuvos šimtmečio minėjimo gali prisidėti paprasti piliečiai nepriklausomai nuo socialinės ir materialinės jų padėties. Į projekto įgyvendinimo veiklas bus įtraukti pasienio zonose gyvenantys Lietuvos piliečiai ir už Lietuvos sienos gyvenantys lietuviai (Punskas , Senai). Žygio metu Projekto dalyviai ne tik išgirs naujausių, pilietinio sąmoningumo ir vertybių ugdymui aktualių istorikų, kultūros veikėjų ir kt. pranešėjų, bet ir susitiks su savo krašto pilietinio ugdymo "ambasadoriais" (moksleiviais, jaunuoliais). Interaktyvūs socioedukaciniai renginiai bus organizuojami netradicinėse vietose: vakaronėse prie laužo, prie edukacinių objektų, svečiuodamiesi pas nusipelniusius Lietuvai piliečius ir pan. Tokiu būdu bus sukurta gyva interaktyvaus seminaro premjera aplink Lietuvos perimetrą. 

Daugiau informacijos skaityti čia

Jei tave "užkabino" ši mintis, tai minam ...

Projekto eiga

Vienas iš tikslų keliaujant dviračiu aplink Lietuvą pastatyti tolimiausiuose LT kraštuose po kryžių padarytą iš dviračių detalių. http://umap.openstreetmap.fr/lt/map/tol ... 242/23.297
Planuojama pastatyti štai tokius kryžius. Jau sutarta - kryžius pagamins. Reikia savanorio, kuris padėtu spręsti šio klausimo biurokratines užkardas

Programa - planas

Dalyvių motyvacijai

Naujienos: tik šio žygio dalyviams siūloma : 
50% nuolaida visoms True Utility prekėms
30% nuolaida visiems Luci žibintams
https://www.facebook.com/ProgearLT