Latvijos atradimai  

Latvijos atradimai

 

LKA KK organizuoja autobusinę išvyką į "Latvijos atradimai":
Lygatnė – Araiši – Cėsio pilis –– Jūrmala – Kemerių nacionalinis parkas – Cinevilis
Kada: 2019-10-5/6
Vedlys: doc. Dr. Dalia P
Kur: Latvija
Susirinkimo vieta: bus informuoti dalyviai
Susirinkimo laikas: bus informuoti dalyviai
Programa
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame į Ligatnę. Pažintis su smiltainio uolomis, olomis ir rūsiais, sukiurose esant galimybei galima padegustuoti vietinio vyno. Vertingiausias geologinis, geomorfologinis paminklas – Lūstužio smiltainio ola, kuri dominuoja Lygatnes centro panoramoje. Esant palankioms oro sąlygoms išbandysime unikalų keltą – perkėlą per Gaujos upę. . Pakeliui į Cėsį užsuksime į Araiši archeologinį muziejų – parką. Tai ežero viduryje ant polių stovintis 9-10 a. Latgalių rekonstruotos gyvenvietės medinių pastatų kompleksas. Vėliau vykstame į Cėsio pilį. Ekskursija viduramžių pilyje, pažintis su miesteliu. Esant susidomėjimui ir galimybei vakare apsilankysime pas statinių meistrą, kuris supažindins su šio amato subtilybėmis. Nakvynei atvykstame į Jūrmalą.
2 diena. Pusryčiai. Rytą pradėsime nuo žygio Didžiajame Kemerių nacionalinio parko raisto taku. Trumpų pasivaikščiojimų mėgėjai gali nueiti trumpąjį atstumą tiltukais (~ 1,4 km), o tiems, kurie pasirinks ilgesnį atstumą (~ 3,4 km), teks didesnis džiaugsmas – pasiekti apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsivers puikus vaizdas į pelkės kraštovaizdį, žvelgiant šiek tiek iš viršaus. Vėliau veiksmas persikels į kino pasaulį. Atvykę į Cinevillį tapsite liudininku to, kaip natūralioje gamtoje kuriamas kinas, ir pasijusti šimtmečių senumo didvyrių kailyje. Miestelis buvo pradėtas statyti kino juostai "Rīgas sargi" (Rygos sargybiniai) filmuoti. Iki šiol mietelyje jau yra nufilmuoti keli latvių vaidybiniai filmai, tarp jų "Rūdolfa mantojums" (Rudolfo palikimas), "Sapņu komanda 1935" (Svajonių komanda 1935), dar ne vienas užsienio kino filmas. Ekskursijos dalyviai gales patys tapti aktoriais, bei susipažinti su kino kūrimo paslaptimis. Vėlai vakare grįžimas į Lietuvą.
Biudžetas: 75 € +25 € už mokamus objektus viso bendra kelionės kaina: 100 €. okėti avansu pavedimu 50€, kiti 50 € bus renkami grynais kelionės metu. 
Į kainą įskaičiuota: autobuso nuoma, kelių mokesčiai, stovėjimo aikštelės, nakvynė viešbutyje su pusryčiais, kelionės dokumentų sutvarkymas ir žygio mokestis, mokomi kelionės objektai: gido paslaugos Ligatnėje ir Kemeri nacionaliniame parke, bilietai į Araišio muziejų, bilietai ir gido paslaugos Cėsio pilyje, gido paslaugos ir bilietai Cinelyje ir kt.
Pastaba: objektų eiliškumas ir jų lankymas bus tikslinamas patvirtinus kelionę, t.y. susirinkus ne mažiau kaip 35 žmonių grupei.

Pinigus prašome pervesti į Lietuvos karių asociaciją Keliautojų klubas atsiskaitomąją sąskaitą iki 2019-09-25 arba susirinkus dalyviams iki anksčiau nustatyto termino.
Atsiskaitomoji sąskaita SEB banke:
LT76 7044 0600 0803 6150
Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas
Juridinio asmens kodas: 303342955
Mokėjimo pavedime grafoje "Paskirtis" Nurodykite "Latvija" Jei mokate už kelis asmenis, nurodykite papildomai už ką: Vardas.