Kaukazo belaisvės beieškant ...  

Kaukazo belaisvės beieškant ...

Keliautojų klubo nariai jau ne vienerius metus keliauja į šią šalį ir parsiveža visą glėbį nuostabių įspūdžių. Kodėl ir sekančiais metais to nepadarius? Atsižvelgdami į Jūsų, klubiečiai, pageidavimus šį kartą siūlome ne ekstremalų, o subalansuotą įvairaus amžiaus ir fizinio pasiruošimo keliautojams, skonių, kvapų ir garsų perpildytą pažintinę kelionę po Gruziją. Komplektuojame dvi grupes. 
Kelionės datos: 
2018 m. balandžio mėn. 29 d. - gegužės mėn. 6 d.
2018 m. birželio mėn. 27 d. – liepos mėn  4 d.
Keliavimo būdas: skrydis Vilnius – Kutaisis, Kutaisis – Vilnius; po Gruziją keliausime autobusu.
Lydintys asmenys: kelionės metu su jumis keliaus gidė  iš Lietuvos dr. Dalia P. ir vietinė gruzinė gidė - Nino. 
Grupė: apie 20 žmonių. Vietų skaičius ribotas, todėl siūlome registruotis nedelsiant! Registracija vykdoma iki vasario 15 d. Nesusirinkus reikiamam žmonių skaičiui kelionė neorganizuojama. 

Preliminari programa: 2018 balamdžio mėn. 29 d. – gegužės 6 d.

1 diena. Atskrendame į Kutaisį. Pietūs. Usplistichės lankymas*. Miestas – tvirtovė uoloje ant aukšto Mtkvari (Kuros) upės šlaito.  Viena seniausių gyvenviečių Gruzijoje iškilo maždaug 10a.pr.Kr. Apžiūrėsite uoloje išskaptuotas gatveles, namus, bažnyčias, slaptus tunelius, vandens kanalus, vyno saugyklą, turgų...Pavakaryje atvykstame į Tbilisį. Apsigyvendiname viešbutyje. Vakarienė. Nakvynė Tbilisyje.
2 diena. Pusryčiai. Išvyka į Kachetiją. David Garedžio ortodoksų vienuolyno komplekso lankymas. Vienuolynas įkurtas 6 a. Vienuolyno kompleksas stūkso uolų masyve pusdykumėje ant Gruzijos – Azerbaidžano sienos. Pageidaujantys galės kopti iki Udabno vienuolyno, kurio išlikusiose patalpų sienos puoštos unikaliomis freskomis.  Kopdami aukštyn grožėsitės atsiveriančiomis panoramomis, “mėnulio” reljefu ir pusdykumių vaizdais. Vėliau vykstame į Alazanės slėnį, kur mėgausimės vynų degustacija*. Esant galimybei susipažinsite su duonos kepimo subtilybėmis ir chačepurio gaminimo paslaptimis. Vakarienė. Grįžimas į Tbilisį. Nakvynė Tbilisyje.
3 diena. Pusryčiai. Pažintį su Tbilisiu pradėsime nuo vietinio turgaus lankymo. Vėliau ekskursija po miestą: aplankysite Metechi Švč. Mergelės Dangun Ėmimo bažnyčia, pagrindinį Gruzijos pravoslavų Švč.Trejybės soborą, pasivaikščiosite siauromis gatvelėsmis. Regėsite Motinos Gruzijos skulptūrą, pačių gruzinų laikomą šalies simboliu bei virš miesto iškilusia didinga Narikalos („neįveikiama“) tvirtove. Esant galimybei vienu stačiausiu pasaulyje funikulieriumi pasikelsite į Mtatsmindos kalną, nuo kurio atsiveria nuostabi miesto panorama. Apžiūrėsite vieną iš naujausių lankytinų objektų – metalo ir stiklo konstrukcijos futuristinį Taikos tiltą, pastatytą 2010 m. Pasigrožėję miesto panorama nuo pėsčiųjų tilto, lankysite stebuklingomis ikonomis garsėjančią Siono katedrą, pastatytą 6-7a. Mtkvari upės krante. Pageidaujant grupei galima organizuoti vakarą su gruziniškais šokiais ir tamada*. Nakvynė Tbilisyje.
4 diena. Pusryčiai. Kelionė Gruzijos karo keliu. Pakeliui stabtelėime prie ant Žinvalio vandens rezervuaro krantų stovinčio Ananuri tvirtovės ansamblio. Pro Gudaurio slidinėjimo kurortą keliaujate iki 1700 m aukštyje Kazbeko papėdėje įsikūrusio Stepantsmindos (Kazbegio) miestelio. Džipais* važiuojate iki 2170 m aukštyje stovinčios Gergeti Šv. Trejybės cerkvės. Jei pasiseks pamatysime „kukliausia“ viršūne tituluojama trečia pagal aukštį Gruzijos viršukalnė – užgesusio Kazbeko ugnikalnio (5034 m) ir jo apylinkių vaizdus. Pietūs. Esant galimybei chinkalių gamybos pamoka. Grįžtate į Tbilisį. Nakvynė viešbutyje.
5 diena. Pusryčiai. Vykstame į senąją Gruzijos religinę sostinę - Mtschetą. Apžiūrėsime svarbiausią Gruzijos cerkvę – Svetitshovelį, krikščionybės plėtros centrą. Vėliau užsuksime į Jvarį – Šventojo kryžiaus vienuolyną. Vėliau vykstate pietauti ir degustuoti gruziniško vyno*. Vakarop atvykstame į Boržomį. Esant galimybei pasivaikščiojimas po Boržomio mineralinių vandenų kurortą, nuo seno pamėgtą Rusijos carų ir mažiau kilmingų svečių. Nakvynė Boržomyje ar jo apylinkėse.
6 diena. Pusryčiai. Vykstate į Achalchikės miestą, įkurtą dar 12 a. Lankysite vieną gražiausių Gruzijos tvirtovių – Rabati. Kadaise čia veikė medresa ir mečetė. Šiuo metu išlikęs minaretas ir arabiško stiliaus galerija, taip pat stovi cerkvė ir sinagoga. Galėsite pasigrožėti atsiveriančiais vaizdais nuo gynybinės sienos ir bokštų. Dar vėliau svečiuositės Vardzijoje - unikaliame carienės Tamaros 12 a. įkurtame “urvų vienuolyne”. Vardzios miestas įsikūręs 1300 m virš jūros lygio, 13-oje aukštų randasi 6000 patalpų, sujungtų painia tunelių sistema. Čia buvo ne tik gyvenamos patalpos, bet ir vandens saugyklos, vyno rūsiai, veikė bažnyčia, vaistinė ir biblioteka. Nors priešai niekada neįsiveržė į Vardzią, ją smarkiai apgriovė žemės drebėjimas. Vakare atvykstate į Kutaisį. Vakarienė. Nakvynė Kutaisyje.
7 diena. Lankysime Prometėjo urvus*. Legendos byloja, kad būtent či buvo priklatas Prometėjas. Apie 1,5 km ilgio turistinis maršrutas driekiasi per 17 įvairiomis spalvomis apšviestų ir legendomis apipintų salių ir baigiasi plaukimu požemine upe (plaukimas esant galimybei organizuojamas už papildomą mokestį ~5 Eur/asm). Vėliau vyksime į Okatse kanjoną*. Jis yra 3 km ilgio, iki jo vidurio nutiestas pakabinamas metalinis takas, pastatyta apžvalgos aikštelė. Pasigrožėsime atsiveriančiais įspūdingais vaizdais bei kriokliais. Vakarienė. Nakvynė Kutaisyje.
8 diena. Pusryčai. Transferas į oro uostą - Kutaisį. Skrydis į Lietuvą. 

Preliminari programa: 2018 birželio mėn. 27 d. – liepos mėn 4 d.

1 diena. Atskrendame į Kutaisį. Pietūs. Usplistichės lankymas*. Miestas – tvirtovė uoloje ant aukšto Mtkvari (Kuros) upės šlaito. Viena seniausių gyvenviečių Gruzijoje iškilo maždaug 10a.pr.Kr. Apžiūrėsite uoloje išskaptuotas gatveles, namus, bažnyčias, slaptus tunelius, vandens kanalus, vyno saugyklą, turgų...Pavakaryje atvykstame į Tbilisį. Apsigyvendiname viešbutyje. Vakarinis Tbilisis. Papildomai galima organizuoti vakarą su gruziniškais šokiais ir tamada*. 
2 diena. Pusryčiai. Išvyka į Kachetiją. David Garedžio ortodoksų vienuolyno komplekso lankymas. Vienuolynas įkurtas 6 a. Vienuolyno kompleksas stūkso uolų masyve pusdykumėje ant Gruzijos – Azerbaidžano sienos. Pageidaujantys galės kopti iki Udabno vienuolyno, kurio sienos puoštos unikaliomis freskomis. Kopdami aukštyn grožėsitės atsiveriančiomis panoramomis, “mėnulio” reljefu ir pusdykumių vaizdais. Vėliau vykstame į Alazanės slėnį, kur mėgausimės vynų degustacija*. Esant galimybei susipažinsime su duonos kepimo subtilybėmis ir chačepurio gaminimo paslaptimis. Vakarienė. Grįžimas į Tbilisį.
3 diena. Pusryčiai. Kelionė Gruzijos karo keliu. Pakeliui stabtelėsime prie ant Žinvalio vandens rezervuaro krantų stovinčio Ananuri tvirtovės ansamblio. Pro Gudaurio slidinėjimo kurortą keliaujate iki 1700 m. aukštyje Kazbeko kalno papėdėje įsikūrusio Stepantsmindos (Kazbegio) miestelio. Džipais* važiuojate iki 2170 m. aukštyje stovinčios Gergeti Šv. Trejybės cerkvės. Jei pasiseks pamatysime „kukliausia" viršūne tituluojama trečia pagal aukštį Gruzijos viršukalnė – užgesusio Kazbeko ugnikalnio (5034 m.) ir jo apylinkių vaizdus. Pietūs. Esant galimybei chinkalių gamybos pamoka.
4 diena. Pusryčiai. Ekskursija po Tbilisio senamiestį: pagrindinį Gruzijos pravoslavų Švč.Trejybės soborą, pasivaikščiosite siauromis gatvelėsmis, pasikelsime į Narikalos tvirtovę atba Mtatsmindos kalną ir kt. . Vėliau vykstame į senąją Gruzijos religinę sostinę - Mtschetą. Apžiūrėsime svarbiausią Gruzijos cerkvę – Svetitshovelį, krikščionybės plėtros centrą. Vėliau užsuksime į Jvarį – Šventojo kryžiaus vienuolyną. Vėliau vykstate pietauti ir degustuoti gruziniško vyno*. Vakare atvykstame į Kutaisį. Nakvynė Kutaisyje. 
5 diena. Pusryčiai. Lankysime Prometėjo urvus*. Legendos byloja, kad būtent čia buvo prikaltas Prometėjas. Apie 1,5 km ilgio turistinis maršrutas driekiasi per 17 įvairiomis spalvomis apšviestų ir legendomis apipintų salių ir baigiasi plaukimu požemine upe (plaukimas esant galimybei organizuojamas už papildomą mokestį ~5 Eur/asm.). Vėliau vyksime link Mestijos. Pakeliui sustosime pasigrožėti ne tik Didžiojo Kaukazo vaizdais, bet ir prie Enguri užtvankos. Vakare atvyksime į Mestiją. Vakarienė. Nakvynė svečių namuose.
6 diena. Pusryčiai. Ekskursija į Mestijos etnografijos ir istorijos muziejų. Vėliau džipais* kalnų keliu vykstame į Ušguli kaimą (2200 m.), minimą kaip aukščiausiai Europoje esančią UNESCO saugomą nuolatinę gyvenvietę. Ušguli bendruomenę sudaro keletas tarpeklyje išsibarsčiusių kaimelių. Grožėsimės nuostabiomis panoramomis, atokiai įsikūrusiu vienuolynu, įkopsime į meilės bokštą, susiažinsime su skurdžiai, bet laimingai gyvenančių žmonių kasdienybe. Tie, kurie nenorės vykti džipais – galės laisvą laiką leisti vaikščiodami po Mestijos apylinkes ir grožėtis atsiveriančiais vaizdais. Vakarienė. Nakvynė svečių namuose Mestijoje. 
7 diena. Kelionė link Kutaisio. Pakeliui sustosime Zugdidyje – Mingrelijos kunigaikščių Dadiani rūmuose. Aplankysime įkurtą muziejų, saugantį daugiau kaip 50 000 eksponatų, tarp jų ir pomirtinę Napoleono kaukę. Arba bus galimybė vietoje Dadiani rūmų aplankymo -porai valandų nuvykti į Anaklijos kurortą išsimaudyti Juodojoje jūroje. Vakarienė. Nakvynė Kutaisyje. 
8 diena. Pusryčai. Nuvežimas į oro uostą. Skrydis į Lietuvą.
Klausimai, atsakymai, diskusijos LKA KK forume. 2018-04-29/05-06 ir  2018-06-27/07-04