Kalvotoji Žemaitija ir Plokštinės raketų bazė dviračiais“  

Kalvotoji Žemaitija ir Plokštinės raketų bazė

 Žygio vedlys: Andrius S
Data: 2016-09-17/18
Žygio tikslas: per 2 dienas važiuojant dviračiais susipažinti su Žemaitijos nacionaliniu parku, Plungės ir Telšių rajonais, jų miesteliais, apvažiuoti Platelių ežerą aplankyti Šaltojo karo muziejų, Energetinių labirintų parką ir kt. lankytinus objektus.
Susirinkimo laikas: 10 val. 45 min.
Žygio pradžia:
11 val. 00 min.

Žygio planas ir kelionės kilometražas:

I diena apie 40 km.
Aplink Platelių Ežerą. Diena skirta rekreacijai ir paskutinio vasaros savaitgalio palydėtuvėms. Iš Platelių važiuojame ežero pakrante lankome gamtos ir kultūros objektus, pravažiuosime pro Beržoro kaimą, Babrungo upės ištakas, Plokštinės gamtinį rezervatą, Paplatelės ir Paežerės Rūdaičių rekreacines zonas. Po pietų miname link Plokštinės raketų bazės, ten ekskursija po Šaltojo karo muziejų. Po pietų užbaigiame Platelių ežero ratą, lipame į Siberijos apžvalgos bokštą, lankome Platelių dvaro sodybą. Po žygio galimybė paplaukioti irklentėmis. Vakare grįžtame į stovyklą / kaimo turizmo sodybą. Vakaronė, jėgų atstatymas ir šokiai ir linksmybės iki ryto – juk išlydime vasarą!!!

II diena: apie 65 km.
Plateliai – Telšiai – Germantas –Alsėdžiai – Likšai – Plateliai
Atsikėlę ir pasiruošę plieninius žirgus keliaujame vaizdingomis Žemaitijos apylinkėmis į 7 kalvų miestą – Telšius - 2016-ųjų Lietuvos kultūros sostinę. Pakeliui aplankysime Žemaitijos kaimo ekspoziciją, Masčio ežero pakrante pakilsime prie Telšių katedros, trumpa ekskursija po miestą su gidu. Po pietų važiuosime pro Germano kraštovaizdžio draustinį, Likšų kaimą ir kur lankysime Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parką. Gerokai po pietų grįžtame į starto vietą.

LKA KK Kauno sk.