Įspūdžiai: Orientavimosi kursai  

Įspūdžiai: Orientavimosi kursai

2021-09-11/12. Orientavimosi kursai - renginys lauktas pusantrų metų. Tiek laiko praėjo nuo momento, kai sugalvojau, kad noriu. Dėl karantinų ir kitų priežasčių teko nukelti dalyvavimą, kol galiausiai 2021 rugsėjo pradžioje, likus dviems savaitėms iki kursų, užsiregistravau. Neslėpsiu, buvo nerimo. Svarsčiau ar tai netaps pernelyg sudėtingu iššūkiu fiziškai, psichologiškai, ar apranga ir įranga atitiks gamtines sąlygas. Renginio aprašyme nurodomas žygio maršrutas 24km – 30km dienos ir nakties metu skamba pakankamai grėsmingai. Likus savaitei iki orientavimosi kursų, dariau bandomąjį pasivaikščiojimą po kurio teko pakeisti striukę ir batus. Nesinorėjo ieškoti kontrolinių punktų permirkusiais, nuo šlapios žolės, batais. Tačiau šypsojosi sėkmė, šeštadienis išaušo giedras ir pasitiko su vasariška temperatūra.

Kalbant apie teorinę paskaitos dalį, pirma mintis buvo, ką veiksim visas penkias valandas, bet laikas tiesiog praskriejo. Instruktorius Gediminas labai aiškiai ir suprantamai papasakojo teorinę paskaitos dalį, kurios pabaigoje žymėjome kontrolinius taškus žemėlapyje ir sudarinėjome maršrutą. Maršrutas buvo tikrinamas, o tai suteikė pasitikėjimo, kad neteks „grybauti“.
Toliau - įdomioji dalis, kontrolinių punktų suradimas miške pagal sudarytą maršrutą su kompasu ir žemėlapiu. Komandą sudaro du žmonės, pasikeisdami ieško kas antrą punktą. Mano atveju abu tarėmės kaip geriausiai, greičiausiai nueiti. Tikiuosi mano „naparninkui“ buvo taip pat smagu kaip ir man.
Pirmieji iššūkiai su kuriais susidūrėme, tai kad kelio ar upės vingis žemėlapyje nebūtinai taip pat akivaizdžiai matomas ir realybėje. Dėl ko pora kartų sudvejojom ir grįžom į pradinį tašką ir perplanavom atkarpą iki punkto. Bendrai paėmus kontroliniai taškai, kuriuos spėjom pasiekti šviesiu paros metu, buvo lengvai surasti. Sunkumai prasidėjo temstant, kai matomumas daug, daug mažesnis ir ciklopas ant galvos apšviečia ne taip ir toli kaip norėtųsi, kai iš pažiūros švariame miške valandą ieškojome pažymėto medžio, vis grįždami ir perskaičiuodami atstumą, tikslindami kursą pasidavėm ir skambinom instruktoriui pagalbos. Rolandas ir Gediminas labai greitai prisistatė ir parodė klaidą: ėjimas per minkštas samanas reikalauja daugiau žingsnių porų nei kieto grunto keliu. Dabar galvoju, gal reikėjo anksčiau skambinti, o ne ratais vaikščioti aplink tą pačią vietą iki užsiknisimo, visgi tai tik mokymasis, o ne egzaminas. Po žygio jau spėjau nusipirkti galingesnį žibintuvėlį panaudojant padovanotą kuponą. Jau laukiu naujų išūkių.

Summa summarum, miške praleista apie 11 valandų daugiausiai tamsiu paros metu, nueita apie 30 kilometrų, orientavimosi kursas užskaitytas. Jaučiu bendrą nuovargį, gal daugiau dėl miego trūkumo, nei nueito atstumo, tačiau puikiai praleidau laiką. Orientavimosi kursas buvo ne tik mokymasis, bet ir teigiamos emocijos. Manau, dar kartosiu tą patį I lygį, kitu metų laiku su tikslu užtvirtinti žinias ir surasti kontrolinius taškus bent per 8 valandas, vėliau mąstau apie II lygio kursą :) 
Tomas J.