Įspūdžiai iš : Orientavimosi kursai  

Įspūdžiai iš : Orientavimosi kursai

Nauja:  OK I lygis labai patiko. Dalyvavome antrą kartą. Labai patiko praktinė dalis, teorinė galėtų vykti kiek operatyviau. 
Siūlyčiau pridėti vieną nedidelę kontrolinę praktinę užduotį idant būtų aišku ar žygeiviai nedaro sisteminių klaidų, kad galėtų startuoti labiau pasitikėdami savimi. Labai rekomenduoju draugams, šeimos nariams ir pažįstamiems norintiems padirbėti ne tik ties orientavimusi, o patobulinti tarpusavio komunikacijos kokybę, o taip pat ir sustiprinti pasitikėjimą savimi, kitais ir kritinį mąstymą. Dalyviams rekomenduočiau pasiimti užkandžių, vandens, prožektorių ciklopą, susikaupti, atsipalaiduoti ir mėgautis pasivaikščiojimu. Svarstyčiau dalyvauti OK II, tačiau reikėtų pasiskaityti daugiau apie sąlygas.  Donatas N (2020-11-06)

Nauja: Bendras atsiliepimas: Kursai tikrai patiko. Teorinėje dalyje supažindino su žemėlapiais, paaiškino kaip naudotis kompasu pagal azimutą bei kitas subtilybes. Pradžioje atrodo jog tos žadamos 5 teorijos valandos užtruks, bet viskas prabėgo labai greitai. Gal net šiek tiek pritrūko laiko apsirašyti būsimą maršrutą. Žygiui oras buvo puikus, tad viskas vyko sklandžiai, be didesnių paklydimų. Pradžioje visos maršrutą ėjusios komandos lipo vieni kitiems ant kulnų vėliau atstumai išsiskirstė. Tikėjomės ilgiau užtrukti ir labiau paklaidžioti bent iki vidurnakčio, ypač tamsoje, bet visus punktus surinkome greitai. Maršrutą pabaigėme prieš 22-trą val. Tad nusiteikimas sunkumams nepasiteisino.
Bendrai, puikus dienos praleidimas žygiuojant miške su bičiuliu. Pastebėjimai apie kursus:

  • Teorijos greitumas - kaip asmeniui susidūrusiam su žemėlapiais ir planavusiam keliavimus įvairiose vietose, greitai prabėgama teorija nesudarė keblumų. Bet kiti dalyviai, kurie nelabai draugauja su žemėlapiais galėjo ne taip greitai perprasti informaciją. Galbūt kai kuriuos svarbesnius dalykus reikėtų šiek tiek išsamiau papasakoti. Tiesa, visada buvo klausiama ar kas nors yra neaišku. Tai nesuprantantys galėjo pasitikslinti papildomai.
  • Maršruto plano sudarymas - būtų buvę visai pravartu, jog lektoriai paimtų du, tris kažkokius taškus žemėlapyje ir papasakotų (parodytų), kaip jie planuotų tą maršrutą praeiti ir kaip skaidytų kontrolinius taškus ir pan. T.y. padarytų pavyzdinį maršrutą. Kursuose trūko šios informacijos, nes vėliau buvo sakoma, jog neprisidėkite tiek daug kontrolinių taškų, nes kai kurie jų pertekliniai. Toks praktinis pavyzdys padėtų visiems pasidaryti asmeninį savo maršrutą.
  • Ką daryti pasiklydus/neradus taško - akcentuoti ką daryti jei taškas nerandamas vietovėje, kaip ieškoti, kada geriausia grįžti į kontrolinį punktą, ar imti kažkokį kitą atskaitos tašką būnant vietoje (pvz, jei einama ilgesnį laiką azimutu ir nerandamas taškas, gal verta ne grįžti į pradžią, o pasiieškoti kito atskaitos taško ant žemėlapio). Kaip įvertinti paklaidą vietovėje ir kaip "šukuoti" tikėtiną taško vietą - zigzagais, gyvatėle pagal kompasą ar pan. (ypač tamsiu paros metu).
  • Žygio sudėtingumas - suprantu, jog viskas priklauso nuo dalyvių patirties ir gebėjimų, nes vieni praėjo greitai, kiti strigo viduryje maršruto ilgam. Galbūt verta maršrutą sudėlioti taip, jog būtų papildomi punktai, kuriuos galima būtų ieškoti po pagrindinių punktų suradimo, jei lieka laiko iki pabaigos (tarkim vidurnakčio). Taip pat naktiniai punktai buvo visiškai prie kelio, labai lengvai surandami. Gal verta būtų juos perkelti bent keletą metrų giliau į mišką.
  • Kompasų kiekis - buvo priemonių stygius. Ne visos poros turėjo po du kompasus, ko pasekoje vienas dalyvis galėjo žymėtis taškus ant žemėlapio, o kitas tuo metu nuobodžiavo. iek pastebėjimų, o kursai tikrai patiko ir labai džiaugiuosi juose dalyvavęs. Informacija buvo naudinga, taip pat įgyta patirtis bei sužinota kaip naudotis kompasu pagal azimutą ir pan. Antras, sudėtingesnis lygis domintų. Tik šiuo atveju išsiskiria lūkesčiai - norėtųsi, jog orientacinis žygis būtų daugiau pramoga ir laiko praleidimas su draugu, o ne didelis orientavimasis į žingsnių skaičiavimus, bei visiškas fokusavimasis į orientyrus. Dėl to dar yra dvejonių.
    TTiek pastebėjimų, o kursai tikrai patiko ir labai džiaugiuosi juose dalyvavęs. Informacija buvo naudinga, taip pat įgyta patirtis bei sužinota kaip naudotis kompasu pagal azimutą ir pan. Antras, sudėtingesnis lygis domintų. Tik šiuo atveju išsiskiria lūkesčiai - norėtųsi, jog orientacinis žygis būtų daugiau pramoga ir laiko praleidimas su draugu, o ne didelis orientavimasis į žingsnių skaičiavimus, bei visiškas fokusavimasis į orientyrus. Dėl to dar yra dvejonių. Julius S (2020-10-28)

Nauja: Visumoje man patiko , gera ir naudinga patirtis. Džiaugiuosi kad į kai kuriuos taškus pasirinkome eiti azimutu ir tai buvo patys geriausi įgūdžiai. Einant takeliais tai daugiau turistinė patirtis, o ne Šauliška . Todėl azimutas leido pagerinti Šaulio praktiką. Iš asmeninių pastebėjimų – man ir per Šaulių topografijos kursus ir pas jus norėjosi daugiau aiškumo apie maršruto dėliojimosi subtilybes ir maršruto kortelės sudarymą. Gal net praverstų vieną pavyzdinę atkarpą tai padaryti bendrai (prieš asmenines užduotis). Aš asmeniškai per smulkiai ir per daug tarpinių taškų buvau prisidėliojęs, kas man „suvalgė“ pasiruošimo laiką, tai daug taškų teko dėliotis naktį (aišku tai irgi gera patirtis ). Pastebėjimai sau ir kitiems dalyviams – išeinant į trasą neprisirengti per daug :) Aš asmeniškai per šiltai prisirengiau ☹ Ačiū už žinias ir gerą laiką. Vaidotas N (2020-10-28)