Dovana kariuomenės dienos proga  

Klubo dovana Lietuvos kariams ir ne tik

Klubas Lietuvos kariuomenės dienos proga sveikina Lietuvos kariuomenės karius ir KAS sistemos darbuotojus su profesine švente. Šios gražios šventės proga neatlygintinai teikiame paruoštas edukasines programas. Malonaus ir prasmingo pasivaikščiojimo po Vilnių, Kauną, Šiaulius. Geros nuotaikos ir gražios šventės. 

Apribojimas: kiekviena ekskursija ne daugiau 25 dalyvių  

Svarbu. Registracijos formos iš KAS tarnybinės stoties atidaryti negalima. Registraciją galima atlikti iš nuosavo telefono ar namų kompiuterio. Išimties atveju informuoti el.paštu: lkakeliautojai@gmail.com :
-          Ekskursijos pavadinimą
-          Vardą
-          Telefono numerį

Lietuvos karių asociacijos Keliautojų klubo dovana KAS kariams ir tarnautojams, šeimos nariams
Už laisvę kovoję ir himną giedoję 
Negalim Tėvynės negerbt.
Vaikus paaukoję, dainavę, svajoję
Mes laisvėj nustojome verkt.

Informacija pastoviai atnaujinama

Data: 2022-11-17  "Karinis  Kauno senamiestis"
Laikas: 13.00 val. 
Vieta:  Totorių vartų  išlikusios miesto gynybinės sienos fragmento  ( šalia Kauno muzikinis teatras) orientyras susitikimui išlikęs gynybinis bokštas, Kaunas Vedlys: ats. mjr. Rimantas Žukas.

Data: 2022-11-19 "Daugiakultūris Kėdainių miestas"
Vieta:  Didžiosios Rinkos aikštėje prie Jonušo Radvilos paminklo, Kėdainiai.
Laikas: 10.00 val.  Vedlys: Audronė Pečiulytė

Data: 2022-11-21 "Pikantiškos tarpukario Kaunos istorijos"
Laikas: 16.00 val.
Vieta: Kaunos istorinė prezidentūra, Kaunas. Vedlys: Diana Dubatauskienė

Data: 2022-11-22 "Vienos gatvės ekskursija Vilniaus senamiestyje: Vokiečių gatvė"
Laikas: 15.00 val.
Vieta: Prie fontano Rotušės aikštėje, Vilnius Vedlys: Rimantas Šikas
Rezervuota: GŠ J55 Valdas

Data:
 2022-11-23 
"Lietuvos kariuomenės atspindžiai Vilniaus mūruose"
Laikas: 16.00 val.
Vieta: paminklas Kudirkai, Vilnius Vedlys: ats. mjr. Gintautas Jakštys

Data: 2022-11-23 ",,Šv. Petro ir Povilo bažnyčia - įstabaus grožio didžiojo LDK etmono M.K. Paco paminklas sau pačiam ir kariams"
Laikas: 10:00 val.
Vieta:  prie Šv. PP bažnyčios vartų.  Vedlys: Janina Andriuškevičiūtė

Data: 2022-11-23  
"Menas Kauno gatvėsė"
Laikas: 09:00 val. 
Vieta:  Lasvės al. fontanas. Vedlys: Vykintas Gervė

Data: 2022-11-23
Karių atmintis
Laikas: 16.00 val.
Vieta: Antakalnio kapinės, centrinis įėjimas. Vilnius.
Mokestisžvakutė ant žuvusių už laisvę karių kapo. Vedlys: Raimundas Šakalys

Data: 2022-11-23   
Teatralizuota ekskursija  „O prie Smetonos buvo ..."  
Laikas: 15.00 val.
Vieta: Laikinosios sostinės prezidentūros sodelis, Kaunas Vedlys: Lina Čekanauskienė 

Data: 2022-11-23  "Lietuvos banko rūmai Kaune"
Vieta: Maironio g. 25, holas, Kaunas
Laikas: 16:00 val. Vedlys: Rūta Kupraitienė

Data: 2022-11-23  "Palei Vilniaus gynybinę sieną"
Vieta: Gedimino pamiklas, Vilnius
Laikas: 16:00 val. Vedlys: Jurgita

Data: 2022-11-27 
"Po Vilniaus senamiestį greitai ir linksmai"
Vieta: Vilniaus katedros varpinė, Vilnius.
Laikas: 12.00 val.  Vedlys: Benjaminas Petraitis

Data: 2022-11-26
"Klaipėdos miestui daug davę, bet menkai žinomi žmonės"
Laikas: 11:00 val.
Virtuali: Microsoft Teams platforma Vedlys: Laurencija Budrytė-Ausiejienė

Data: 2022-11-26 "Pėsčiųjų žygis Kalniškės mūšis - būtina žinoti" daugiau informacijos čia
Laikas: 10:00 val.
Vieta: Simnas. Centrinė aikštė. Vedlys: plk.ltn Rimantas Jarmalavičius 

Data: 2022-11-27  "Pažintis su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmais
Vieta: Valdovų rūmų fasadinis iėjimas
Laikas: 11.00 val. ir 13:30 val.  Vedlys: prof. Romas Prakapas

Data: 2022-11-27 "Po Vilniaus senamiestį greitai ir linksmai"
Vieta: 
Vilniaus katedros varpinė, Vilnius.
Laikas: 12.00 val.  Vedlys: Benjaminas Petraitis

Data: 2022-11-27   Kaunas: Mažasis Paryžius
Laikas: 11.00 val.
Vieta: Kauno Soboras Vedlys:  Alma Pielikytė

Plačiau apie edukacijas

Data: 2022-11-23
"Palei Vilniaus gynybinę sieną"
Vilniaus gynybinė siena buvo statoma nuo 1503 iki 1522 metų, taigi šiemet sukanka 500 metų nuo statybos pabaigos.Kur ėjo miesto gynybinė siena, kur buvo jos bokštai, vartai? Ką dar galima pamatyti šiandien, kas dar išliko, bet paslėpta, o kuri dalis jau amžiams prarasta.Praeisim Vilniaus gynybinės sienos perimetru, ieškodami sienos likučių, sužinosim kokie vienuolynai ir turgūs kūrėsi šalia sienos, kokie upeliai tekėjo ir teikė vandenį miestui. Ekskursijos trukmė apie 2 valandas
Jurgita Bakanauskaite

Data: 2022-11-17
"Karinis Kauno senamiestis"
Ekskursiją pradėsime prie Totorių vartų  išlikusios miesto gynybinės sienos fragmento  ( šalia Kauno muzikinis teatras) orientyras susitikimui išlikęs gynybinis bokštas. Žingsnis po žingsnio apžvelgsime Kauną  karų sūkuryje. Ekskursijos metu atrasime Kauno karinę istoriją ir Kauno senamiesčio istorijas. Sužinosime  ką Kaune veikė Napoleonas, Kotuzovas ir kiti žymūs karo vadai. Kauno senamiestyje  rasime du miestus, kurie skirtingai vystėsi ir tvarkėsi, tačiau  kūrė mūsų  miestą  Kauną. Keliausime senamiesčio gatvėmis  iki Kauno pilies aptardami ir apžvelgdami gynybinį Kauno paveldą. Prie Kauno pilies  užbaigsime ekskursiją. Ekskursija pėsčiomis, trukmė 1 val. 20 min.
.Vedlys ats. mjr. Rimantas Žukas 

Data: 2022-11-23
,,Šv. Petro ir Povilo bažnyčia - įstabaus grožio didžiojo LDK etmono M.K. Paco paminklas sau pačiam ir kariams"

Šv. Petro ir Povilo bažnyčia - įstabaus grožio didžiojo LDK etmono M.K. Paco paminklas sau pačiam ir kariams
Įtakingos didikų giminės atstovas Mykolas Kazimieras Pacas nuo jaunystės susiejo gyvenimą su Lietuvos kariuomene: jau 1648 m. kovojo su sukilusiais kazokais, vėliau su kraštą okupavusiais maskvėnais ir švedais.Didžiulis jo nuopelnas Vilniui tai, kad M. K. Pacas pastatė bene įspūdingiausią sostinės bažnyčią.
Menotyrininkai  vienu balsu pripažįsta, kad jokia kita buvusioje LDK teritorijoje esanti šventovė neprilygsta Šv. Petro ir Povilo bažnyčiai vaizduojamų temų ir scenų skaičiumi. Čia daugybė Šv. Rašto istorijų ir šventųjų skulptūrų ir už tikėjimą besikaunančių karių atvaizdai, ir velniai, paukščiai bei gyvatės, ir gausybė augaļų, angelų ir net pora karo trofėjų. Janina Andriuškevičiūtė  

Data: 2022-11-27 
"Totorių  istorija ir paveldas Vilniuje"
Vedlys: Janina Andriuškevičiūtė
Seimas yra paskelbęs 2021 metus Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais. 
Per 700 metų totoriai paliko ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje, reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos valstybingumo atkūrimo, istorijos, karybos  ir kultūros. Todėl Kariuomenės dienai norėčiau padovanoti  ekskursiją   ,,Totorių  istorija ir paveldas Vilniuje". Ekskursiją pradėsime nuo Gedimino paminklo, nes Gediminas pirmasis sudarė sąjungą su totoriais kovai prieš  kryžiuočius, o jo anūkas Vytautas Didysis pakvietė totorius į Lietuvą, suteikė jiems privilegijas ir pareigas. Ištisus šimtmečius totoriai padėjo ištikimai ginti ir saugoti  mūsų valstybę iki pat sausio 13 d. ( Loreta Asanavičiūtė buvo totorė).  Odminių gatvėje prie sraunios Kačergos upelės buvo įkurdinti odminiai totoriai. Aplankysime Totorių gatvę be totorių, tačiau yra išlikusi prieškariu veikusi kavinė ,,Raudonasis Štralis”,  į kurią  vidurinio luomo Vilniaus damos  po Šv. Mišių Šv. Jurgio bažnyčioje  skubėjo ,,medžioti” karininkų. Paklausiausi, žinoma buvo totoriai – blaivininkai, pareigingi, besilaikantys duoto žodžio. Pro buvusius Totorių vartus prie KAM kampo keliausime prie Jonušo Radvilos rūmų, o Radvilos turėjo savus totorius, tarnaujančius jiems kariais, sargybiniais, korespondencijos ir prekių vežėjais. Iš ten keliausime į Lukiškes, Vytauto Didžiojo totoriams paskirtą Vilniaus priemiestį. Aukų gatvėje prie atminimo paminklo prisiminsime už Lietuvos laisvę kovojusius totorius, 1918 m. padėjusius sukurti profesionalią Lietuvos kariuomenę. Lukiškėse sužinosime apie totorių papročius, kalbą religiją, kulinarinį paveldą ir išskirtinį gydymo metodą, išsaugotą dar iš šamanizmo laikų. Ekskursiją baigsime Mečetės gatvėje be mečetės, o ten iki 1969 m. buvo  medinė totorių mečetė ir kapinės, o po jų sunaikinimo pastatytas  Puslaidininkių fizikos institutas 

Data: 2022-11-27 
"Radviliškis - Neatrasti nepaprastos istorinės atminties akcentai" 
Kur buvo paslėptas lobis 1930 metais? Kas rasta ir kas dingo? Ar lobis buvo vienas? Ant kokios šalies žemės pastatytas Radviliškio geležinkelis? Kur ir kodėl toje vietoje stovėjo Gedimino pilies kopija? Kurioje vietoje pradėjo vystytis gyvenvietė? Kur buvo pirmosios miesto kapinės? Radviliškio atminties kultūros (ne-) buvimas  Lietuvos Nepriklausomybės karo sukūryje. Į šiuos ir daugelį kitų klausimų atsakymų jieškosime aplankant konkrečias miesto vietas

Data: 2022-11-23
Vedlys: Raimundas Šakalys
Karių atmintis 

Antakalnio kapinės - Kalnuoto Antakalnio pušynuose kapinės įkurtos 1809 metais. tai šiuo metu bene garsiausios Lietuvos kapinės. 1809 metais Antakalnyje -Sapiegų rūmuose buvo įsteigta laikina karo ligoninė, o šalia jos 3,93 ha žemės plotas paskirtas Ligoninės kapinėms. Prie Sapiegų rūmų dalis didikų žemės buvo atiduota karių kapinėms, tuo metu jos buvo žinomos, kaip Karių kapinės. Iš pradžių atskiri plotai buvo skirti laidoti pasauliečiams, kariams, našlaičiams ir Pirmojo pasaulinio karo dalyviams Kapinių teritorijoje būta keturių atskirų kapinių, kuriose buvo laidojami vienuoliai trinitoriai, skirtingų tikėjimų kariai, Pirmojo pasaulinio karo dalyviai ir pasauliečiai, tačiau šiandien kapinės vientisos. Prie neseniai pastatyto memorialo sužinosime apie tragišką Napoleono armijos karių likimą Vilniuje. Sužinosite kaip 1954-1955 m.atsirado sovietinių karių ir sovietinių Lietuvos vadų memorialas.  uždegsime žvakutes prie Laisvės gynėjų memorialo, Adolfo Ramanausko Vanago kapo, o tada keliausime po viena žymiausių šių kapinių vietų – Menininkų kalnelį, kuriame ilsisi žymūs Lietuvos rašytojai, aktoriai, dailininkai, muzikantai. Čia ramybės mieste dažna kapavietė – lyg nedidelis meno kūrinys ir nuostabi istorija, prisiminsime čia gulinčius kūrėjus, o paminkluose bandysime įžvelgti to laikmečio architektūros elementus.

Data: 2022-11-26   
"Klaipėdos miestui daug davę, bet menkai žinomi žmonės"
Vedlys: Laurencija Budrytė-Ausiejienė
Ši ekskursija - apie asmenybes, kurios prisidėjo prie Klaipėdos klestėjimo, jos gerbūvio kūrimo, kurių pavardės įrašytos mūsų miesto istorijoje, tačiau apie juos dažnas mažai ką žino. Klaipėdos jūrų uosto vystymui ypač daug davė uosto inspektorius ir pirmojo švyturio projektuotojas Johanas Samuelis fon Lilentalis, įspūdingus laivus Dangės ir Kuršių marių krantinėse statė Bėrendas Pyperis ir Paulius Vilius Lindenau, garo variklį į Klaipėdą atvežė ir dramos teatrą atstatė Džonas Meisonas, miestą modernizmo stiliaus pastatais puošė Herbertas Raismanas, litografijose gražiausius miesto vaizdus užfiksavo talentingasis botanikas Gustavas Valdhaueris, o pirmąją ir, ko gero, išsamiausią miesto istoriją parašė Johanas Zembrickis. Keliaujant šiuo turistiniu maršrutu taip pat sužinoma apie apsukrųjį žydų tautybės pirklį Mozę Jakobson de Jonge, apie tarpukario lietuvį verslininką ir visuomenininką Jokūbą Peteraitį ir miesto istorijos šukes po Antrojo pasaulinio karo surinkusį ir miesto identitetą puoselėjusį Dionyzą Varkalį. 10 įdomių ir miestui reikšmingų žmonių - 10 unikalių istorijų.
Maršruto ilgis 3 km., ekskursijos trukmė ~ 2 val.
Susitikimo vieta: Kruizinių laivų terminalas, prie skulptūros "Vaikystės svajonė"
Gidė, turistinių maršrutų kūrėja, Klaipėdos valstybinė kolegijos Verslo katedros lektorė

Data: 2022-11-22 
"700 m. švęsiančio Vilniaus Vokiečių gatvė"
Laikas: 
15.00 val.
Vieta: 
Vokiečių g., Vilnius
Nobelio premijos laureatas Č. Milošas taip aprašė Vokiečių g. tarpukario Vilniuje: "Artėdamas prie Vokiečių gatvės tolydžio traukeisi iš rečiau gyvenamos zonos ir patekdavai į staiga sutirštėjusią erdvę. Šaligatviai, tarpuvartės, durys ir langai prapliupdavo daugybe veidų, patvinkdavo minia. Atrodė, kad kiekviename Vokiečių gatvės name gyvena neribotas skaičius gyventojų, užsiiminėjančių visais įmanomais verslais. Parduotuvės su didžiulėmis pieštomis iškabomis frontonais glaudėsi viena prie kitos, liūtų snukiai, pabaisiškų dydžių kojinės, pirštinės ir korsetai skelbė, kad krautuvės yra kiemuose, maža to, lentelės tarpuvartėse pranešinėjo apie dantistus, siuvėjas, mezgėjas, plisuotojas, batsiuvius ir taip toliau. Prekyba nebeišsiteko namuose, veržėsi ant grindinio, virė aplink stumdomus vežimėlius ir kai kur, šaligatvio posūkiuose, užgriebdavo staliukus. Sunkiai žengiančių arklių traukiamos dundėjo prikrautos platformos. Tarp praeivių zujo agentai, turintys atpažinti klientą, išgirti prekę ir ja susidomėjusius nutempti į krautuvėlę kartais kokiame trečiame kieme."O ką dabar Vokiečių gatvėje pamatytų Č. Milošas?

Data: 2022-11-23   
Teatralizuota ekskursija  „O prie Smetonos buvo ..."  
Vedlys: Lina Čekanauskienė
Miestai kaip ir žmonės gimsta, auga, sensta ir miršta. Tik miestai gyvena daug ilgiau...  Todėl kiekviena gatvė, kiekvienas skersgatvis byloja savo senas istorijas apie pastatus, žmones, kurie čia kadaise gyveno, juokėsi, verkė, džiaugėsi ar buvo nusivylę...Ponia Adelė kviečia, pasivaikščioti  Laikinosios sostinės gatvėmis ir pasiklausyti nostalgiškų prisiminimų - „O prie  Smetonos buvo ....“ Susitikimo vieta – Laikinosios sostinės prezidentūros sodelis. Pirmiausiai trumpai apžvelgsime istorinį kontekstą ir aplinkybės, kurios lėmė, kad Kaunas tapo laikinąja sostine, o gubernatoriaus rūmai – Prezidento rūmais. Toliau mūsų  kelias vingiuos Laisvės alėja nuo  „Aušros mergaičių gimnazijos“ iki pat tolimojo Kauno Soboro. Būtinai užsuksime  į Nepriklausomybės aikštę, menančią šalies garbingą istoriją.   Sužinosite kur sklandė bohemiškoji miesto dvasia ir kur skambėjo Danieliaus Dolskio ir Antano Šabaniausko šlageriai. Ir dar tai, ko pašaliečiui nepasakojama...

Data: 2022-11-27 
"
Antakalnis vienas gražiausių ir prabangiausių visų laikų istorinių vilniaus priemiesčių"
Vedlys: Rima Bačkienė, Kelionių organizatorė, vadovė ir gidė. 
Ekskursijos pradžia: Kosčiuškos gatvės pradžia prie paminklo Vileišiams. Ekskursijos pabaiga: Sapiegų rūmų parkas. Kviečiu kartu užlipti „anta“ kalno ir 2-3 val. ekskursijos metu patirti šio istorinio priemiesčio dvasią.  Įsikūręs vaizdingoje kalnuotoje vietoje, visai netoli nuo miesto centro nuo seno traukė turtingus dvarininkus įsigyti žemes ir statytis prabangius dvarus, kurių bent išorę galime matyti ir šiandieną. Šiandien čia įsikūrusios reprezentatyvios įstaigos ir užsienio ambasados. Ekskursiją pradėsime nuo didingų, manierizmo stiliaus Sluškų rūmų, kuriuos statydamas Dominykas Mykolas Slučka turėjo ambicingų tikslų ir „nukasė kalnus, nuramino upės tėkmę“. Tai rūmai, kuriuose lankėsi garbingiausi svečiai, kai XIX amžiaus pradžioje buvo visiškai nugriauti Valdovų rūmai. Taip pat pamatysime Platerių rūmus, Japonišką sodą, Vileišių rūmus, rašytojų daugiabutį, seniausius Antakalnio medinius pastatus. Mestelsime akį į Antakalnio architektūros perlą -  barokinę, gausiai dekoruotą lipdiniais, Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią, kuri įtraukta į dešimtuką pačio gražiausio interjero bažnyčių pasaulyje. Kai kuriuos objektus paliksiu paslaptyje iki ekskursijos, kaip malonų siurprizą 😊 Ekskursija bus kaip trumpas žygis, todėl rekomenduoju turėti patogią aprangą ir avalynę. Iki pasimatymo atrandant Vilniaus priemiesčius!