Dovana kariuomenės dienos proga  

Klubo dovana Lietuvos kariams ir ne tik

Klubas Lietuvos kariuomenės dienos proga sveikina Lietuvos kariuomenės karius ir KAS sistemos darbuotojus su profesine švente. Šios gražios šventės proga  teikiame informaciją apie paruoštas nemokamas edukacines programas. Malonaus ir prasmingo pasivaikščiojimo po Vilnių, Kauną, Šiaulius .... Geros nuotaikos ir gražios šventės! 

Apribojimas: kiekvienoje ekskursijoje gali dalyvauti ne daugiau kaip 25 asmenys.

Svarbu. Registracijos formos iš KAS tarnybinės stoties atidaryti negalima. Registruotis galima iš asmeninio telefono ar kompiuterio. Išimties atveju informuoti el. p. lkakeliautojai@gmail.com, nurodant:
-          ekskursijos pavadinimą;
-          vardą;
-          telefono numerį.

Lietuvos karių asociacijos Keliautojų klubo dovana KAS kariams ir tarnautojams, šeimos nariams
Už laisvę kovoję ir himną giedoję 
Negalim Tėvynės negerbt.
Vaikus paaukoję, dainavę, svajoję
Mes laisvėj nustojome verkt.

Informacija nuolat atnaujinama

Data: 2022-11-17  Karinis  Kauno senamiestis"
Laikas: 13.00 val. 
Vieta:  Prie Totorių vartų  išlikusios miesto gynybinės sienos fragmento  ( šalia – Kauno muzikinis teatras). Orientyras susitikimui išlikęs gynybinis bokštas, Kaunas. Vedlys: ats. mjr. Rimantas Žukas.

Data: 2022-11-19 Daugiakultūris Kėdainių miestas"
Vieta:  Didžiosios Rinkos aikštėje prie Jonušo Radvilos paminklo, Kėdainiai.
Laikas: 10.00 val.  Vedlė: Audronė Pečiulytė.

Data: 2022-11-21 Pikantiškos tarpukario Kaunos istorijos"
Laikas: 16.00 val.
Vieta: Kauno istorinė prezidentūra.  Vedlė: 
Diana Dubatauskienė.

Data:
 2022-11-22 Vienos gatvės ekskursija Vilniaus senamiestyje: Vokiečių gatvė"
Laikas: 15.00 val.
Vieta: Prie fontano Rotušės aikštėje, Vilnius. Vedlys: Rimantas Šikas.
Rezervuota: GŠ J55 Valdas

Data: 2022-11-23 Lietuvos kariuomenės atspindžiai Vilniaus mūruose“
Laikas: 16.00 val.
Vieta: paminklas Kudirkai, Vilnius. Vedlys: ats. mjr. Gintautas Jakštys.

Data: 2022-11-23 Šv. Petro ir Povilo bažnyčia – įstabaus grožio didžiojo LDK etmono M. K. Paco paminklas sau pačiam ir kariams“
Laikas: 15
.00 val.
Vieta:  prie Šv. PP bažnyčios vartų.  Vedlys: Janina Andriuškevičiūtė.

Data: 2022-11-23  
„Menas Kauno gatvėsė"
Laikas: 

Vieta:  Lasvės al. fontanas. Vedlys: Vykintas Gervė.

Data: 2022-11-23
Karių atmintis
Laikas: 16.00 val.
Vieta: Antakalnio kapinės, centrinis įėjimas. Vilnius.
Mokestisžvakutė ant žuvusių už laisvę karių kapo. Vedlys: Raimundas Šakalys.

Data: 2022-11-23   
Teatralizuota ekskursija  „O prie Smetonos buvo ...“  
Laikas: 15.00 val.
Vieta: Laikinosios sostinės prezidentūros sodelis, Kaunas Vedlys: Lina Čekanauskienė. 

Data: 2022-11-23  „Lietuvos banko rūmai Kaune“
Vieta: Maironio g. 25, holas, Kaunas.
Laikas: 16:00 val. Vedlys: Rūta Kupraitienė.

Data: 2022-11-23  „Palei Vilniaus gynybinę sieną“
Vieta: Gedimino pamiklas, Vilnius.
Laikas: 16:00 val. Vedlys: Jurgita.


Data: 2022-11-23  „Trakų nacionalinis parkas" Neaktyvuota
Vieta:  Kaunas–Trakai–Kaunas
Laikas: 9.00 val. Vedlė: Jūratė Baltušienė, Kauno gidų bendrija.

Data: 2022-11-27 
„Po Vilniaus senamiestį greitai ir linksmai“
Vieta: Vilniaus katedros varpinė, Vilnius.
Laikas: 12.00 val.  Vedlys: Benjaminas Petraitis.

Data: 2022-11-26 Iš Druskininkų į Cimakavą“
Vieta:
Druskininkai, Gydyklų partas
Laikas: 
14.00 val.
Vedliai: 
Birutė Matusevičienė / Plepi Ponia Druskininkuose, Živilė Akstinienė.

Data: 2022-11-26
„Klaipėdos miestui daug davę, bet mažai žinomi žmonės“
Laikas: 11.00 val.
Virtuali. Microsoft Teams platforma. VedlėLaurencija Budrytė-Ausiejienė.

Data: 2022-11-27  Pažintis su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmais
Vieta: Valdovų rūmų fasadinis iėjimas
Laikas: 11.00 val. ir 13:30 val.  Vedlys: prof. Romas Prakapas.

Data: 2022-11-27 
„Po Vilniaus senamiestį greitai ir linksmai“
Vieta: Vilniaus katedros varpinė, Vilnius.
Laikas: 11.00 val.  Vedlys: Benjaminas Petraitis.

Data: 2022-11-27 Kaunas: Mažasis Paryžius“
Laikas: 11.00 val. 
Vieta: Kauno Soboras. Vedlė: Alma Pielikytė. 

Plačiau apie edukacijas

Data: 2022-11-23
„Palei Vilniaus gynybinę sieną“
Vilniaus gynybinė siena buvo statoma nuo 1503 iki 1522 metų, taigi šiemet sukanka 500 metų nuo statybos pabaigos.Kur ėjo miesto gynybinė siena, kur buvo jos bokštai, vartai? Ką dar galima pamatyti šiandien, kas dar išliko, bet paslėpta, o kuri dalis jau amžiams prarasta? Eisim Vilniaus gynybinės sienos perimetru, ieškodami sienos likučių, sužinosim, kokie vienuolynai ir turgūs kūrėsi šalia sienos, kokie upeliai tekėjo ir teikė vandenį miestui. Ekskursijos trukmė – apie 2 valandas
Jurgita Bakanauskaitė.

Data: 2022-11-17
„Karinis Kauno senamiestis“
Ekskursiją pradėsime prie Totorių vartų  išlikusios miesto gynybinės sienos fragmento  ( šalia – Kauno muzikinis teatras). Orientyras susitikimui – išlikęs gynybinis bokštas. Žingsnis po žingsnio apžvelgsime Kauną  karų sūkuryje. Ekskursijos metu atrasime Kauno karinę istoriją ir Kauno senamiesčio istorijas. Sužinosime,  ką Kaune veikė Napoleonas, Kutuzovas ir kiti žymūs karo vadai. Kauno senamiestyje atrasime du skirtingus miestus, kurie skirtingai vystėsi ir tvarkėsi, tačiau  kūrė bendrą mūsų  miestą  Kauną. Keliausime senamiesčio gatvėmis  iki Kauno pilies aptardami ir apžvelgdami gynybinį Kauno paveldą. Prie Kauno pilies  užbaigsime ekskursiją. Ekskursija pėsčiomis, trukmė – 1 val. 20 min.
.Vedlys: ats. mjr. Rimantas Žukas. 

Data: 2022-11-23
,,Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia  įstabaus grožio didžiojo LDK etmono M.K. Paco paminklas sau pačiam ir kariams“

Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia  įstabaus grožio didžiojo LDK etmono M.K. Paco paminklas sau pačiam ir kariams.
Įtakingos didikų giminės atstovas Mykolas Kazimieras Pacas nuo jaunystės susiejo gyvenimą su Lietuvos kariuomene: jau 1648 m. kovojo su sukilusiais kazokais, vėliau su kraštą okupavusiais maskvėnais ir švedais.Didžiulis jo nuopelnas Vilniui pastatyta bene įspūdingiausia sostinės bažnyčia.
Menotyrininkai  vienu balsu pripažįsta, kad jokia kita buvusioje LDK teritorijoje esanti šventovė neprilygsta Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčiai joje vaizduojamų temų ir scenų skaičiumi. Čia daugybė Šv. Rašto istorijų, šventųjų skulptūrų, už tikėjimą besikaunančių karių atvaizdų, taip pat velniai, paukščiai, gyvatės, gausybė augaļų, angelų ir net keletas karo trofėjų. Janina Andriuškevičiūtė.  

 Data: 2022-11-26

 „Iš Druskininkų į Cimakavą“. Druskininkuose galima tiesiog vaikštinėti takeliais, krantinėmis, parkuose. Gerokai įdomiau gali būti vaikščiojant po 19 a. Druskininkus, kadakurortas buvo vadinamas „vasaros poilsio sostine.  Pačiame kurorto centre  parke prie Nemuno  vienas linksmybes keitė kitos. Kalbėsime ir apie tuometines poilsiavimo madas,  vien kūnui skirtus malonumus, pramogas sielai ir protui. 

Atgaivos Jūsų akiai ir sielai važiuosime į Cimakavą, tiksliau, į Cimakavo gatvę Ratnyčioje.  „Medgraužiu“ save vadinančio meno kūrėjo Gintauto Akstino galerijos-studijos DZUB DZUB durys pirmą kartą plačiai atveriamos Jums! Išgirsite autoriaus pasakojimus apie medį, jo gyvenimo pratęsimą, kryždirbystę ir kryžių simboliką, ikonografiją, baltiškuosius ženklus. Prie apvalaus šeimininkų namų stalo ragausite naminės duonos, skanausite bužukų“ arbatos. Po ekskursijos būsite parvežti į kurorto centrą. Vietų skaičius ribotas – 15 asm.  Būtina išankstinė rezervacija. 

Data: 2022-11-27 
„Totorių  istorija ir paveldas Vilniuje“
Vedlė: Janina Andriuškevičiūtė
Seimas yra paskelbęs 2021 metus Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais. 
Per 700 metų totoriai paliko ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje, reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos valstybingumo atkūrimo, istorijos, karybos  ir kultūros. Todėl Kariuomenės dienai norėčiau padovanoti  ekskursiją   apie totorių  istorija ir paveldą Vilniuje. Ekskursiją pradėsime nuo Gedimino paminklo, nes Gediminas pirmasis sudarė sąjungą su totoriais kovai prieš  kryžiuočius, o jo anūkas Vytautas Didysis pakvietė totorius į Lietuvą, suteikė jiems privilegijas ir pareigas. Ištisus šimtmečius totoriai padėjo ištikimai ginti ir saugoti  mūsų valstybę iki pat sausio 13 d. ( Loreta Asanavičiūtė buvo totorė).  Odminių gatvėje prie sraunios Kačergos upelės buvo įkurdinti totoriai odminiai . Aplankysime Totorių gatvę, be totorių, su išlikusia prieškariu veikusia kavine „Raudonasis Štralis“,  į kurią  vidurinio luomo Vilniaus damos  po šv. Mišių Šv. Jurgio bažnyčioje  skubėjo „medžioti“ karininkų. Paklausiausi, žinoma, buvo totoriai – blaivininkai, pareigingi, besilaikantys duoto žodžio. Pro buvusius Totorių vartus prie KAM kampo keliausime prie Jonušo Radvilos rūmų, o Radvilos turėjo savus totorius, tarnaujančius jiems kariais, sargybiniais, korespondencijos ir prekių vežėjais. Iš ten keliausime į Lukiškes, Vytauto Didžiojo totoriams paskirtą Vilniaus priemiestį. Aukų gatvėje prie atminimo paminklo prisiminsime už Lietuvos laisvę kovojusius totorius, 1918 m. padėjusius sukurti profesionalią Lietuvos kariuomenę. Lukiškėse sužinosime apie totorių papročius, kalbą, religiją, kulinarinį paveldą ir išskirtinį gydymo metodą, išsaugotą dar iš šamanizmo laikų. Ekskursiją baigsime Mečetės gatvėje, be mečetės, o kur iki 1969 m. stovėjo medinė totorių mečetė ir kapinės, vėliau, jas sunaikinus,čia pastatytas  Puslaidininkių fizikos institutas 

Data: 2022-11-27 
„Radviliškis – neatrasti nepaprastos istorinės atminties akcentai“ 
Kur buvo paslėptas lobis 1930 metais? Kas rasta ir kas dingo? Ar lobis buvo vienas? Ant kokios šalies žemės pastatytas Radviliškio geležinkelis? Kur ir kodėl toje vietoje stovėjo Gedimino pilies kopija? Kurioje vietoje pradėjo vystytis gyvenvietė? Kur buvo pirmosios miesto kapinės? Radviliškio atminties kultūros (ne)buvimas  Lietuvos Nepriklausomybės karo sukūryje. Į šiuos ir daugelį kitų klausimų atsakymų ieškosime aplankydami konkrečias miesto vietas.

Data: 2022-11-23
Vedlys: Raimundas Šakalys
Karių atmintis 

Antakalnio kapinės kalnuoto Antakalnio pušynuose įkurtos 1809 metais. Šiuo metu tai bene garsiausios Lietuvos kapinės. 1809 metais Antakalnyje Sapiegų rūmuose buvo įsteigta laikina karo ligoninė, o šalia jos esantis 3,93 ha žemės plotas paskirtas ligoninės kapinėms. Dalis prie Sapiegų rūmų esančios didikų žemės buvo atiduota karių kapinėms, tuo metu jos buvo žinomos kaip Karių kapinės. Iš pradžių atskiri plotai buvo skirti laidoti pasauliečiams, kariams, našlaičiams ir Pirmojo pasaulinio karo dalyviams. Kapinių teritorijoje buvo ketverios atskiros kapinės, kuriose buvo laidojami vienuoliai trinitoriai, skirtingų tikėjimų kariai, Pirmojo pasaulinio karo dalyviai ir pasauliečiai, tačiau šiandien kapinės vientisos. Prie neseniai pastatyto memorialo sužinosime apie tragišką Napoleono armijos karių likimą Vilniuje. Sužinosite, kaip 19541955 m. atsirado sovietinių karių ir sovietinių Lietuvos vadų memorialas.  Uždegsime žvakutes prie Laisvės gynėjų memorialo, Adolfo Ramanausko-Vanago kapo, o tada keliausime po viena žymiausių šių kapinių vietų – Menininkų kalnelį, kuriame ilsisi žymūs Lietuvos rašytojai, aktoriai, dailininkai, muzikantai. Dažna kapavietė šiame ramybės mieste – lyg nedidelis meno kūrinys ir nuostabi istorija. Prisiminsime čia gulinčius kūrėjus, o paminkluose bandysime įžvelgti to laikmečio architektūros elementus.

Data: 2022-11-26   
„Klaipėdos miestui daug davę, bet mažai žinomi žmonės“
Vedlė: Laurencija Budrytė-Ausiejienė, turistinių maršrutų kūrėja, Klaipėdos valstybinės kolegijos Verslo katedros lektorė.
Ši ekskursija  apie asmenybes, prisidėjusias prie Klaipėdos klestėjimo, jos gerovės kūrimo, tačiau mažai kam žinomas. Vystant Klaipėdos jūrų uostą ypač daug prisidėjo uosto inspektorius ir pirmojo švyturio projektuotojas Johanas Samuelis fon Lilentalis, įspūdingus laivus Dangės ir Kuršių marių krantinėse statė Bėrendas Pyperis ir Paulius Vilius Lindenau, garo variklį į Klaipėdą atvežė ir dramos teatrą atstatė Džonas Meisonas, miestą modernizmo stiliaus pastatais puošė Herbertas Raismanas, litografijose gražiausius miesto vaizdus užfiksavo talentingasis botanikas Gustavas Valdhaueris, o pirmąją ir, ko gero, išsamiausią miesto istoriją parašė Johanas Zembrickis. Keliaujant šiuo turistiniu maršrutu taip pat sužinoma apie apsukrųjį pirklį žydą Mozę Jakobsoną de Jongę, apie tarpukario lietuvį verslininką ir visuomenininką Jokūbą Peteraitį ir miesto istorijos šukes po Antrojo pasaulinio karo surinkusį ir miesto identitetą puoselėjusį Dionyzą Varkalį. 10 įdomių ir miestui reikšmingų žmonių  10 unikalių istorijų apie 10 įdomių ir miestui reikšmingų žmonių.
Maršruto ilgis – 3 km., ekskursijos trukmė – ~ 2 val.
Virtuali: Microsoft Teams platforma 

Data: 2022-11-22 
„700 m. švęsiančio Vilniaus Vokiečių gatvė“
Laikas: 
15.00 val.
Vieta: 
Vokiečių g., Vilnius
Nobelio premijos laureatas Č. Milošas taip aprašė Vokiečių g. tarpukario Vilniuje: „Artėdamas prie Vokiečių gatvės tolydžio traukeisi iš rečiau gyvenamos zonos ir patekdavai į staiga sutirštėjusią erdvę. Šaligatviai, tarpuvartės, durys ir langai prapliupdavo daugybe veidų, patvinkdavo minia. Atrodė, kad kiekviename Vokiečių gatvės name gyvena neribotas skaičius gyventojų, užsiiminėjančių visais įmanomais verslais. Parduotuvės su didžiulėmis pieštomis iškabomis frontonais glaudėsi viena prie kitos, liūtų snukiai, pabaisiškų dydžių kojinės, pirštinės ir korsetai skelbė, kad krautuvės yra kiemuose, maža to, lentelės tarpuvartėse pranešinėjo apie dantistus, siuvėjas, mezgėjas, plisuotojas, batsiuvius ir taip toliau. Prekyba nebeišsiteko namuose, veržėsi ant grindinio, virė aplink stumdomus vežimėlius ir kai kur, šaligatvio posūkiuose, užgriebdavo staliukus. Sunkiai žengiančių arklių traukiamos dundėjo prikrautos platformos. Tarp praeivių zujo agentai, turintys atpažinti klientą, išgirti prekę ir ja susidomėjusius nutempti į krautuvėlę kartais kokiame trečiame kieme.“O ką dabar Vokiečių gatvėje pamatytų Č. Milošas?

Data: 2022-11-23   
Teatralizuota ekskursija  „O prie Smetonos buvo ...“  
Vedlė: Lina Čekanauskienė
Miestai, kaip ir žmonės, gimsta, auga, sensta ir miršta. Tik miestai gyvena daug ilgiau...  Todėl kiekviena gatvė, kiekvienas skersgatvis pasakoja savo senas istorijas apie pastatus, žmones, kurie čia kadaise gyveno, juokėsi, verkė, džiaugėsi ar buvo nusivylę...Ponia Adelė kviečia pasivaikščioti  Laikinosios sostinės gatvėmis ir pasiklausyti nostalgiškų prisiminimų – „O prie  Smetonos buvo ....“ Susitikimo vieta – Laikinosios sostinės prezidentūros sodelis. Pirmiausia trumpai apžvelgsime istorinį kontekstą ir aplinkybes, kurios lėmė, kad Kaunas tapo laikinąja sostine, o gubernatoriaus rūmai – Prezidento rūmais. Toliau mūsų  kelias vingiuos Laisvės alėja nuo Aušros mergaičių gimnazijos iki pat tolimojo Kauno Soboro. Būtinai užsuksime  į Nepriklausomybės aikštę, menančią šalies garbingą istoriją.   Sužinosite, kur sklandė bohemiškoji miesto dvasia ir kur skambėjo Danieliaus Dolskio ir Antano Šabaniausko šlageriai. Ir dar tai, ko pašaliečiui nepasakojama...

Data: 2022-11-27 
„Antakalnis  – vienas gražiausių ir prabangiausių visų laikų istorinių vilniaus priemiesčių“
Vedlė: Rima Bačkienė, kelionių organizatorė, vadovė ir gidė. 
Ekskursijos pradžia: Kosčiuškos gatvės pradžia prie paminklo Vileišiams. Ekskursijos pabaiga: Sapiegų rūmų parkas. Kviečiu kartu užlipti ant kalno ir 23 val. ekskursijos metu patirti šio istorinio priemiesčio dvasią.  Įsikūręs vaizdingoje kalnuotoje vietoje, visai netoli nuo miesto centro, nuo seno traukė turtingus dvarininkus įsigyti žemes ir statytis prabangius dvarus, kurių bent išorę galime matyti ir šiandieną. Šiandien čia įsikūrusios reprezentatyvios įstaigos ir užsienio ambasados. Ekskursiją pradėsime nuo didingų, manierizmo stiliaus Sluškų rūmų, kuriuos statydamas Dominykas Mykolas Sluška turėjo ambicingų tikslų ir „nukasė kalnus, nuramino upės tėkmę“. Tai rūmai, kuriuose lankėsi garbingiausi svečiai, kai XIX amžiaus pradžioje buvo visiškai nugriauti Valdovų rūmai. Taip pat pamatysime Platerių rūmus, japonišką sodą, Vileišių rūmus, rašytojų daugiabutį, seniausius Antakalnio medinius pastatus. Mestelsime akį į Antakalnio architektūros perlą -  barokinę, gausiai dekoruotą lipdiniais Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią, kuri įtraukta į dešimtuką pačio gražiausio interjero bažnyčių pasaulyje. Kai kuriuos objektus paliksiu paslaptyje iki ekskursijos, kaip malonų siurprizą 😊 Ekskursija bus kaip trumpas žygis, todėl rekomenduoju turėti patogią aprangą ir avalynę. Iki pasimatymo atrandant Vilniaus priemiesčius!