Atsiliepimai: Latvijos atradimai

Kad laukais ateina ruduo pasitikrinom Latvijoj... Tiesą sakant antrą kelionės dieną, kai iš dangaus ėmė kristi sniegas, tuo šiek tieks suabejojome, bet viskas baigėsi gerai😀
Taigi, LKA Keliautojų klubo nariai ir bičiuliai Lygatnėje aiškinosi popieriaus gaminimo plonybes, ieškojo lobių žmogaus sukurtuose urvuose; patikrino perkėlos per Gaujos upę patikimumą; šturmu ėmė Araiši pilies salą ir Cėsio pilį, kuri ypač lengvai pasidavė padedant nuostabiąjai ir charizmatiškajai gidei Tatjanai... 🤣🤣🤣 Nors Jūrmaloje jūroje išsimaudyti nepavyko (nebent istorija tam tikrus faktus nutyli), tačiau pajutom pirmąjį sniegą sumišusį su lietumi... Nors ir kilo šiokia tokia panika, nutarę, kad blogo oro nebūna, o būna tik bloga apranga nusprendėm nesti iššūkį Kemerių didžiajai pelkei😀 Neprašovėm pro šalį! Pati gamta supratusi, kad mūsų neišgąsdins, karts nuo karto pasiųsdavo saulę pažiūrėti kaip mums sekasi😀 Kelionę vainikavo smagi juoko dozė Cinevilio kino studijoje - aktoriai mes tikrai neblogi 😃
Ačiū visiems keliavusiems ir sukūrusiems puikią nuotaiką 😘 Visus apkabinu 🤗🤗🤗ir iki kito karto💓💓💓
#LKAkeliautojųklubas #autumn #Latvija
 
Doc.Dr. Dalia Prakapienė

Savaitgalis pas Braliukus Latvijoje. Gaujas nac. parkas- Cesis pilis- Jūrmala- Kemero pelkė-Cineville su LKA keliautojų klubu.
Grynai gamtinis maršrutas paganyti akis po auksines rudenio spalvas.
Naujos istorijos apie latvius papildė mano žinias apie kaimynus. Pasirodo stiprioji braliukų galia slypi jų dainose, nes dainuoja jie dažnai ir po vieną ir šventėse ir budinant latvių tautą. Taip išlaikė savo kalbą, per šimtmečius trukusiais įvairių tautų okupacijas. Juk savo valstybę sukūrė tik 1918 metais, bet nesunyko kaip prūsai.
Latviai didžiuojasi ir savo valstybine vėliava, kaip viena seniausių pasaulyje. Jos atsiradimą tapatina su viduramžių istorija. Sužeistas Livonijos riteris persirišęs kraujuojančią žaizdą baltu raiščiu, sugalvojo greitą vėliavos variantą, taip padėsiantį suburti kitus riterius į kovą. Po ranka tebuvo tik baltas raištis permirkęs krauju, kuris ir tapo įkvėpimu latvių protėviams, o vėliau ir patiems latviams iškelti galvas į savo simbolį. Man labai graži vėliavos legenda.
Gyvenant kaimynystėje neišvengiama istorinių faktų persipynimo. Kaip su baltarusiais nesutariam dėl kunigaikščio Vytauto, taip su latviais pasirodo turim skirtingas istorijas apie mūsų vienintelį karalių Mindaugą. Dar iš istorijos pamokų pamenu, kad valdovas buvo nužudytas sąmokslininkų. Latviai turi savo versiją, kad Mindaugas kalėjo Cesio pilies kalėjime, kur neištvėręs kankinimų tiesiog nusižudė. Tokią ne karališką versija nepykit braliukai, bet mums lietuviams neįpiršit.
Šį kartą nepykim ir zirga galva nevadinkim, geriau siūlau tiems kas nepatingės, pasižiūrėti latvių komiko J.Skutelio atsaką mūsų premjerui S.Skverneliui, kaip latviai atsiprašė lietuvių:)
Gyvenkime draugiškai!  Giedre G