Sakartvelas: Kalnuotoji Svanetija, Batumis III  

Sakartvelas:Kalnuotoji Svanetija, Batumis III

LKA KK organizuoja edukacinę išvyką "Sakartvelas: Kalnuotoji Svanetija ir BatumisIII 
Kada : 2019-08-11/18
Vedlys: dr. Dalia P

Pageidaujantys vykti į šia kelionę spausti:

2019-08-11/18  REGISTRACIJA

Preliminari programa:
PAŽINTINĖ KELIONĖ PO SAKARTVELĄ: KALNUOTOJI SVANETIJA IR BATUMIS: 
KAUKAZO BELAISVĖS PAIEŠKOS TĘSIASI (3 DALIS)
Kelionės datos: 2019 m. rugpjūčio 11 d. – 18 d.
Preliminari programa:
1 diena. Atskrendame į Kutaisį. Vykstame link Zugdidžio. Pietūs. Pakeliui lankysimės Salkino rūmuose, apžiūrėsime dar 18 a. pastatytą vyno rūsį, degustuosime vyną. Vėliau aplankysime vieną seniausių Kolchidės miestų – Nokalaki. Apžiūrėsime buvusio miesto liekanas. Užsuksime pasigrožėti šalia esančiu kriokliu. Esant galimybei pakeliui į Zugdidį stabtelėsime išsimaudyti Papanckvili ežere. Vakarienė ir nakvynė Zugdydje arba jo apylinkėse. 
2 diena. Pusryčiai. Važiuojame į Svanetiją. Atvykę ir apsigyvenę Mestijoje svečių namuose vykstame pramankštinti kojų. *Džipais vykstame link Čaladi ledyno. 2-3 val. žygis pėsčiomis iki ledyno liežuvio ir atgal. Vakarienė. Nakvynė svečių namuose.
3 diena. Pusryčiai. Džipais* kalnų keliu vykstame į Ušguli kaimą (2200 m), minimą kaip aukščiausiai Europoje esančią UNESCO saugomą nuolatinę gyvenvietę. Ušguli bendruomenę sudaro keletas tarpeklyje išsibarsčiusių kaimelių. Grožėsitės nuostabiomis panomaromis, atokiai įsikūrusiu vienuolynu, įkopsite į meilės bokštą, susipažinsite su skurdžiai, bet laimingai gyvenančių žmonių kasdienybe. Tie, kurie norės aktyviau veikti – galės žygiuoti link Šharos ledyno ar tiesiog pasivaikščioti po kalnus. Vakarienė. Nakvynė svečių namuose.
4 diena. Pusryčiai. Išvyka *džipais į Kaukazo kalnus. Planuojama, priklausomai nuo oro kilti iki Koruldi ežero. Pasivaikščiojimas ar poilsis kalnuose grožintis kalnų panoramomis. Pageidaujantiems eskursija Mestijos *etnografiniame muziejuje, kuriame pristatoma Svanetijos regiono istorija ir kultūra. Vakarienė. Nakvynė svečių namuose.
5 diena. Pusryčiai. Išvykstame link Batumio. Pakeliui grožėsimės ne tik Didžiojo Kaukazo vaizdais, bet sustosime ir prie Enguri užtvankos. Pietūs Zugdidyje. Pakeliui į Batumį pageidaujant stabtelėsime išsimaudyti Ureki kurorte, kuris garsėja juodo smėlio paplūdimiu. Vėliau atvykstame į Batumi. Jei turėsim noro ir jėgų - vakarinis pasivaikščiojimas – ekskursija po Batumį. Nakvynė viešbutyje Batumyje.
6 diena. Pusryčiai. Pirmoje dienos pusėje išvyka į kalnuotąjį Adžarijos regioną: krioklys, senasis tiltas, *vyno degustacija. Sugrįžus poilsis Batumyje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Batumyje. 
7 diena. Pusryčiai. Poilsis prie jūros Batumyje. Po pietų (apie 16 val.) išvykstame link Kutaisio. Vakarienė. Nakvynė Kutaisyje. 
8 diena. Pusryčai. Transferas į oro uostą - Kutaisį. Skrydis į Lietuvą. 
Kaina: 590 eurų + skrydis (šiuo metu skrydžio kaina Vilnius – Kutaisis – Vilnius apie 220 eurų)

Daugiau informacijos, klausimai, atsakymai LKA KK forume