Surival Courses

Dates

Level I
Extreme conditions/environment - Rukla
Pre-registration for the autumn-winter season. 

Survival in the Wild During Crisis- PabradėLevel II  

Survival in the Wild During Crisis- Pabrade                

P.S. 
we accept only those who have  successfully finished the following level I courses:

  • Extreme conditions/environment or  Survival in the Wild During Crisis 
  • Orientation courses

   "Survival Courses level i “  these  courses will teach you how to survive in extreme situations such as floods, earthquakes, conventional and unconventional warfare.

Why you need these courses ?

  • The participant personally performs all practical tasks 
  • Practical skills are aquired 
  • After these courses you can participate in level II and III courses 

   "Survival Courses" consists of   3 levels.  "Survival Courses level 1 is concentrated  into participants practical training. "Survival Courses level II" is concentraded into even more training and more practical use of those skills with a specific scenario. 

Read more information and comments in the LKA KK forum


We do not offer to watch artistic movies about impossible survival tricks performed by movie heroes.We offer training, knowledge and development of practical survival skills in natural conditions in Lithuania. We do this in order to survive (survive, stay) in a natural disaster and / or war situation. Thus the Lithuanian Military Association Travelers' Club is organizing a "Survival Course". Survival courses include several programs:

  • Extreme conditions -  press here 
  • Survival in the Nature during crisis - press here 
  • Survival guide for beginners - press here

Listed courses have difficulty levels I, II, III.
Course price  - 40€

 Those who successfully finish courses will get 

  • Sertificate
  • E-book "Ką turime žinoti apie pasipriešinimą/What do we need to know about resistance?" 

Also: 
"Survival" 10€ gift card
"Armijai ir civiliams" 10€  gift card
"Progear LT " 10€ gift card and a discount card 

Gift card


make your  friend a surprise, give your brother or sister new impressions, give an extraordinary gift to your beloved one, get rid of yout  man for a day, send your wife to the forest .....

Autorių tekstas neredaguotas 

Dalyvių atsiliepimai iš buvusių kursų

Nauja: Sveiki, Rolandai, Noriu labai padėkoti jūsų komandai už puikų renginį. Mums pavyko viskas, o ypatingai- oras Lūkesčiai: galima būtų žygiuoti toliau nuo civilizacijos, t.y. automobilių. Daugumas turėtų būti tam pasiruošę, t.y. paragauti žygio. Labai įdomi užduotis stovyklavietės įsirengimas. Atradimas- kelioninis pjūkliukas, pagamintas iš pjūklo grandinės. Puiki galimybė pasitikrinti turimą įrangą (miegmaišius), suprasti kiek teisingai esi pasiruošęs rūbus ir pan. Ypatingai įdomi orientacinė užduotis - mėnulio apšviestame popieriaus lape “nutiesti”kelią, kuriame nepasiklystų kiti komandos nariai. Užburianti naktinio miško romantika: ilgi medžių šešėliai, Žeimenos vandenyje spindintis mėnulis ir ant laužo verdanti vakarienė... ko daugiau reikia? Puiki priemonė komandoms! Tiek darbinėms tiek ir šeimyninėms. Tikrai rekomenduosiu. Eglė Povilėnienė "Newsec" Administracijos ir personalo vadovė.  

Nauja: Man kursai patiko labai. Instruktorius malačius. Patiko, kad pagal realią situaciją buvo koreguojama kursų programa, t.y. pagal grupės narių „pajėgumą“, norą mokytis. Puikus „griežtumo“ ir lakstumo santykis. Gal galima būtų patikslinti būsimiems kursų lankytojams reikalingų daiktų sąrašą, pvz, kad reikia turėti popieriaus ir rašiklių (nors organizatoriai ir aprūpino). Aprašyme siūloma pasiimti 1,5 l vandens butelį. Daug kas klausinėja ar tai vandens kiekis (pvz. 3 maži 0,5 l. buteliukai), ar talpa 1,5 l kuri bus reikalinga kažkokiam panaudojimui išgyvenimui. Tai tik smulkmenos. Ačiū, sėkmės... Saulius Pileckis UAB „Concretus grupė“ Direktorius  (2019-03-25)

Nauja: Labas rytas,puikūs kursai, labai smagiai subalansuoti. Teorinė dalis buvo tikrai įdomi, nors dažnai tai verčia nuobodžiauti, čia to tikrai nebuvo. Praktinės išgyvenimo dalis irgi puiki.Noriu ypatingai pasidžiaugit, Simu, kursų vedėju. Puikiai atliko savo darbą, įtraukė, tikrai jautėsi žmogaus atsidavimas ir pastangos, kad viskas būtų be priekaištų, jis tikrai šauniai viską organizavo.Galbūt, vieną dalyką pakeisčiau, t.y. norint, kad einantys labiau pajustų visą atmosferą, dalyvių mašinas palikčiau saugioje vietoje ir juos nuvežčiau bent 5-10km atstumu, kad nebūtų “pabėgimo” galimybės naktį ;) to aišku neįvyko, bet tai pastiprintų atmosferą.
Labai patiko Ačiū Gediminas Kriauza 2019-03-25

Norejau padekot uz kursa. Vaziavau su gan didelem abejonem ir visa kruva baimiu.Grizau pervarges, neisimiegojes, bet issisiepes ir laimingas. Jau nekalbant apie igytas zinias ir igudzius. Jei anksciau nakvyne miske ar orientavimasis miske man atrode kazkas mistisko ir nelabai ivykdomo, tai siandien tai atrodo visiskai kitoj sviesoj ir tikrai nieko neigyvendinamo. Butinai dalyvausiu ir kituose jusu kursuose, tikrai zinau kad eisiu i orientavimosi kursa ir 2 lygio isgyvenimo.Siaip dar noreciau sudalyvaut ir su vaikais, 1 lygis gal per sunkus butu 12meciui, gal turit kazkokiu minciu del specialaus kurso tevams su vaikais?Einu agituot draugu kad jiems reikia i situos kursus!Pagarbiai, Zilvinas 2018-10-20

Laba diena, Rolandai, labai dėkui už puikiai suorganizuotus išgyvenimo kursus Pabradėj. Nuoširdžiai - įspūdžiai netgi pranoko lūkesčius. Įgytas puikus žinių ir patirties bagažas, tik dar labiau "užkabino" ir sukėlė norą gilintis ir mokytis daugiau. Ypatingas ačiū instruktoriams Justui ir Simonui. Jų kantrybė aiškinant ir atsakinėjant į mūsų "žalius" ir naivius klausimus tiesiog begalinė :) Tikiuosi su šiais instruktoriais dar ne kartą dalyvauti Jūsų organizuojamuose renginiuose.
Pagarbiai,Edvinas  2018-10-21

Noriu padekoti uz isimintina patirti. Jauciuosi igijusi daug praktiniu ziniu taip pat isbandziusi save. Labai dziaugiuosi, kad kursuose buvo ir teorine dalis - tai leido realiai veliau suprasti, kaip tai atrodo praktikoje. Atskirai ypac dekoju vadams - Simonui ir Justui, kurie visa laika dalinosi griztamuoju rysiu, patarimais, patirtimi. Buvo profesionalus, ir demesingi. Programa kartociau!! Taip pat jau laikiu kitu orientavimosi ir isgyvenimo kursu.
Dar karta labai labai aciu uz neikainojama patirti!!! Lina Č

Išgyvenimo kursai buvo puikūs. Organizuotumas, netikėtos staigmenos kursu metu, įtraukimas į veiklas buvo atliekama nepriekaištingai. Tema, jog ištinka katastrofa ir įsivyrauja krizė yra stipriai verčianti susimąstyti. Po kursų, kai pagalvoju, jog gali taip viena dieną imti ir nutikti verčia pagalvoti o ką daryčiau ir kaip tam būčiau pasiruošęs. Man labai patiko, kad instruktoriai pažiūrėjo būtent iš realaus gyvenimo pusės ir nusprendė pamokyti kaip elgtis visiškai realiu atveju, ir naudojantis tokiomis priemonėmis kurios iš tikro yra dabar. Kaip pvz, jog ugnį laužui galima uždegti ir su degtukais ar žiebtuvėliu, nebūtinai su titnagu ar dar kokiu ekskliusyviniu būdu. Arba tarkim jei einant prieini pelkyną, nebūtina per jį bristi aklai ir kiaurai nesvarbu kas, o galima jį ir apeiti, ir tai yra normalu. Viskas buvo labai praktiška, iš to pasisėmiau patirties ne tik jei reikėtų atsitraukti nelaimės atveju, bet taipogi kaip galima keliaujant gamtoje jaustis labiau komfortiškai, ir jog galima taip keliauti bet kokiu oru. Taip pat labai geri patarimai buvo jei būtų įvestas karinis rėžimas, kai elgtis jog nekristi į akis, neišsiduoti ir likti nepastebėtam, kur eiti ir kaip teisingai elgtis. Paprastai apie atrodo tokius paprastus dalykus net nepagalvoji. Dar kas labai atvėrė akis buvo navigacija miške naktį. Supratau kiek daug dar reikia išmokti jog tinkamai oreantuoti tokioje aplinkoje visiškai tamsiu paros metu. Diena ir naktis yra du visiškai skirtingi dalykai. Jau planuoju, kada būtų galima sudalyvauti orientavimosi pratybose :). Na o iš praktikos pusės gal kiek pasigedau didesnio keliavimo atstumo pėščiomis, tai gal patarimas būtų ateinančiuose kursuose iki būsimo stovyklos žygiuoti kiek ilgesnį atstumą, bent jau keletą kilometrų. Būtinai sudalyvausiu ir antrame kursų lygyje, kad ir kas ten lauktų neabejoju jog patirties ir įgudžių bus dar daugiau. Simonas

 Kursai tikrai patiko. Buvo idomu ir naudinga. Suzinojau daug. Instruktoriai kantrus, nuosirdus - malonu bendraut su jais.  Gaila, kad kursai, tik vienos dienos, manau daugiau norinciu butu pagyvent bent dvi naktis.. tokiu budu pilnai irengtume stovyklaviete, labiau isijaustume, paruostume apsaugas, spastus it t.t. :) per praktika pasimatytu daugiau musu daromu klaidu, gautumedaugiau praktiniu ziniu,patarimu. Per papildoma para, aplinka pasidarytume saugesne(dabar to nespejom) IR komfortiskesne.  galbut galima apjungt su orentaciniu :) Rekomenduoju savo draugams. Nenustokit ju organizuot :) Darius V

 

 Sveikinu pasiryžusius ir skatinu dvejojančius - dalyvaukite! Tai ne tik teorija, kaip išgauti ugnies, geriamo vandens ar pasistatyti užuovėją vienai nakčiai. Tai ne vakarėlis prie laužo. Tai kursas, puikiai lavinantis tiek strateginį, tiek taktinį mąstymą, skatinantis pastabumą gyvybiškai svarbioms smulkmenoms. Ypač praktinėje dalyje, kai palaida svetimų žmonių, individualistų grupė turi susivienyti ir darniai, tiksliai, greitai susitarti, susikurti ir ĮGYVENDINTI (taip pat ir kritinėmis, stresinėmis sąlygomis!) išgyvenimo planą. Apskritai, verčiantis susimąstyti apie svarbius dalykus, kuriems paprastai neteikiame reikšmės. Taip, tai žaidimas, imitacija, bet labai arti realybės. Ypač kai realybė žaidėjus užgriūna iš pasalų... Kai pavyzdžiui pažadintas iš miego stresinėje situacijoje turi išlikti šalto proto, tuo pačiu metu veikti ir mąstyti dar tris žingsnius į priekį, per sekundę priimti sprendimą, kuris gali nulemti pasieksi sutartą saugią vietą ir liksi "gyvas", ar ne... Kiekvieną minutę turi būti pasirengęs bet kokiam iššūkiui. Kas pabandysite, suprasite, apie ką aš čia Gabrielė

 Gabby Boo recommends LKA Keliautojų Klubas: "Dalyvavau 1 lygio išgyvenimo kurse Pabradėje. Rekomenduoju!Tai ne tik teorija, kaip išgauti ugnies, geriamo vandens ar pasistatyti užuovėją vienai nakčiai. Tai kursas, puikiai lavinantis tiek strateginį, tiek taktinį mąstymą, skatinantis pastabumą gyvybiškai svarbioms smulkmenoms. Ypač praktinėje dalyje, kai palaida svetimų žmonių grupė turi susivienyti ir darniai, tiksliai, greitai susitarti, susikurti ir įgyvendinti (taip pat ir kritinėmis sąlygomis!) išgyvenimo planą. Apskritai, verčiantis susimąstyti apie svarbius dalykus, kuriems paprastai neteikiame reikšmės. Taip, tai žaidimas, imitacija, bet labai arti realybės. Ypač kai realybė žaidėjus užgriūna iš pasalų... Kiekvieną minutę turi būti pasirengęs bet kokiam iššūkiui. Kas pabandysite, suprasite, apie ką aš čia  Tai galimybė išbandyti save „paturbintomis“ sąlygomis – kas ir koks esi, kur tavo stiprybės, silpnybės, kur tavo psichologinės ir moralinės ribos? Greičiausia atrasite daugiau savo atspalvių nei tikėjotės turintys  Ar buvo sunku fiziškai? Ne. Psichologiškai? Naaa... buvo momentų, kai per savo pulsą ausyse daugiau negalėjau girdėti nieko  Ar buvo įdomu? Labai! Ar buvo smagu? FANTASTIŠKAI!!! Ar pritaikoma „civiliokų“ gyvenime? Taip. Tiek smagiai stovyklaujant, tiek planuojant naują projektą darbe. Ar rekomenduoju dalyvauti? Neabejotinai. Toks kursas reikalingas kiekvienam mąstančiam žmogui, net jei niekada (tikiuosi!) neteks atsidurti ant išgyvenimo ribos. Aktualu ir įdomu visoms amžiaus grupėms. Nuoširdžiai dėkoju instruktoriams Simui ir Justui už jų kantrybę, taktą, humoro jausmą, patarimus ir ilgai neišblėsiančius įspūdžius. Tikiuosi, kad tęsite būtent šį kursą. P.S. nors praktiškai visa mūsų stovykla „žuvo“  būtinai dalyvausiu II lygmeny."

 Dėkoju už iniciatyvą bei tokio pobūdžio rengiamus kursus. Šį savaitgalį dalyvavau išgyvenimo kursuose Pabradėje. Įspūdžiai nerealūs ! Be galo daug: naujų atradimų, išgyvenimų, savo baimių/ nuostatų įveikimų, platesnio matymo, veikimo/ reagavimo čia ir dabar, net gi aiškiai susidėliojau tolimesnį gyvenimo planą bei veiksmus - per tą savaitgalį labai persiskirstė prioritetai :) .  Kursas buvo labai naudingas ir vertingas. Ačiū. Dalyvaujant šiame survival'e kilo mintis/ poreikis  suorganizuoti šaudymo pratybas, kaip pvz. airsoftais  - tikrai atsirastų interesantų, bent jau aš būčiau pirma sąraše :) Užsiregistravau į orientacinį kursą, kuris vyks 11.03/04 d. Tikiuosi laisvų vietų dar yra :)  Gerda 2018-10-07

Šį išgyvenimo kursą drąsiai rekomenduočiau visiems. Ypač tiems, kurie turi aiškią nuomonę apie savo ištvermę, nesvarbu ar ji maža ar didelė, kursai parodo realią situaciją, kokia ji iš tiesų yra. Galbūt nusivilsit savimi, galbūt kaip tik - nustebsit. Taip pat labai pravestų tiems, kas nuolat visur skuba ir patiria daug streso, nes tai - visiškas atsijungimas nuo išorinio pasaulio, buvimas gamtoje "čia ir dabar" ir tikri pojūčiai su tuo kas yra realu ir apčiuopiama. 
Šaunūs, kompetetingi instruktoriai Ričardas ir Nerijus puikiai supažindino su svarbiausiais išgyvenimo veiksmais: susikurti ugnį, pasistatyti būstą, paruošti vandenį vartojimui, susiorientuoti, rišti mazgus. Visad palaikė draugišką kontaktą, turėjo humoro jausmą, bet tuo pačiu negailėjo kritikos ir nemėtė per daug hint'ų. Vienintelis dalykas kurio galbūt trūko tai basic teorijos apie prasimaitinimą laukinėmis sąlygomis.  
Grįžau pavargus ir patenkinta, šį tą nuveikus, šį tą išmokus. Tai buvo puiki dovana vyrui. Jau važiuodami link namų galvojom kur čia į kokį mišką vėl reik išlįsti užtvirtint žinias, o dabar, praėjus šiek tiek laiko jau noriu registruotis į antrą kursų lygį!  Ieva

 Sveiki! Ačiū už išgyventą 2018.04.07-08 savaitgalį. Labai prasmingi ir daug gerų emocijų palikę kursai. Didelis DĖKUI šauniems instruktoriams Ričardui ir Nerijui, kurie puikiai išmokė daug naudingų ir gyvenimiškų dalykų tik per 24 valandas. Negailėjo ir kritikos, kas buvo taip pat puiki motyvacija stengtis, mąstyti ir veikti. Įveikti save kur kas maloniau, nei skaniai pavalgyti ar gerai išsimiegoti (vietomis miegą suimprovizavome palinkę prie medžio penkioms minutėms :)) Negailėkit savęs ir eikit "sulaukėt", nes tai tikrai verta dėmesio! :) Agnė A 

 Instruktoriai labai patyrę, labai kieti, matosi, kad moka, gali ir žino žymiai daugiau, net gaila, kad jiems tenka mokyti palyginti paprastus dalykus. Kelios pastabos:
-Per mokymus apie ugnies įžiebimą užsirašinėjau pastabas, tačiau norėtųsi priminimui sąrašo mokytų dalykų ir nuorodos į kiekvieną dalyką internete.
-Bendradarbė lanko alpinizmo kursus, ten per pirmą pamoką moko kaip pasidaryti perkėlą ir kiekvienas pats turi prisirišti prie medžio perkėlą ir persikelti. Pas mus perkėlą padarė instruktoriai.
-Mazgų daug ir tikrai sunku viską prisiminti. Po kursų prašau pateikite sąrašą mokytų mazgų ir nuorodą į video kaip juos prisiminti. Mindaugas 2018-04-09

 Sveiki.Noriu padėkot už galimybę išbandyt save toooookiam išgyvenimeDar ir dabar jaučiu euforijąJaučiu silpnybę stiprybėmNoriu padėkot Išgyvenimo vadovams Ričardui ir Nerijui Buvau sužavėta jų nuoširdumu,paprastumu,humoro jausmu,mokėjimu subtiliai išreikalaut atlikti visas užduotis.Pedagogai turėtų iš jų pasimokyti. Nėra ko slėpt-buvo sunku.Labai sunku....bet įveikiama.Įveikiama dėka geros komandosAčiū Matui,Mindaugui ir Aurimui!!! Vilma D
Dalyvavimas I lygio išgyvenimo kursuose patiko. Visko mokoma per praktiką, tad žinios geriau išlieka atmintyje. Buvo  geras būdas atsiribot nuo kasdienės rutinos ir  įdomiai netradiciškai pasbūti gamtoje, išbandyti savo kantrybės ribas bandant išgauti ugnį, rišant mazgus.  Įgūdžius, kuriuos įgavau šio kurso metu - neišmokčiau žiūrėdamas youtube, skaitydamas ar išvaręs šašlykų į sodybą. Patiko ir pagyrų verti kurso instruktoriai Nerijus ir Ričardas.Jų huoras leido Mums truputi sušilti šį šaltą savaitgalį. ;) Jurate Ka
Dalyvavau pirmo lygio išgyvenimo kursuose Rukloje šį savaitgalį. Tai buvo tikras išgyvenimas jau vien dėl to, kad paspaudė -20 laipsnių šaltukas. :) Bet vistiek likau labai patenkinta išbandžiusi save tokiom sąlygom. Kursas sudėliotas labai profesionaliai ir naudingai. Gaila tik, kad dėl tokio šalčio nepraėjom 10 km orientacinio žygio. Buvo tikrai įdomu išmokti įkurti ugnį be degtukų, sužinoti daug naudingų dalykų kaip išgyventi ir orientuotis miške, kaip įsirengti būstą, ruošti maistą bet kokiom sąlygom. Įdomu buvo ir išmokti rišti teisingus mazgus. Instruktoriai Ričardas ir Nerijus - tikri profesionalai savo darbe, puikiai mokantys valdyti grupę mažai ką susigaudančių, išėjusių iš komforto zonos žmogėnų, turintys puikų ir sveiką jumoro jausmą, be ko šiame žygyje būtų turbūt neįmanoma. Ačiū jiems dar kartą. Dalia

 Išgyvenimo kursai 2018-02-03. Kursus vedė Ričardas ir Nerijus. Galiu drąsiai pasakyt - ko jūs išmokėt - ilgai nepamiršiu :) o ir miškas net naktį nebe toks baisus :)  Nemažai info, pateikiamos ir rimtai ir su jumoru, po kurios sekė praktika (su dar daugiau jumoro :) ). Teorijos metu instruktoriai nevengė ir savo nuomonės - puiku, kad ji pagrįsta buvo. 
Nuo pradžios iki galo viskas dėstyta aiškiai ir paprastai, dalyviai įtraukiami - turėdavo ir patys "pabrainstorminti" (na kad nestovėtų išsižioję :) kaip kokie turistai miške) Super, kad buvo atsižvelgta į komandos fizines (gal ir psichologines) parengtis - neperspausta su krūviu (nors, MĖLYNIŲ liko nemažų ir nemažai :) veidas nuo laužo kiek apsvilęs, kojos vos vos išvengė pūslių, bet juk atvykom IŠGYVENTI). 
Siūlymas - o jei naktinio žygio metu, vedliui būtų keliama užduotis komandą nuvesti ne tik iš taško A į tašką B (neaplankant per visą poligoną taško C ;) ), bet ir papildomai padaryti tai trumpiausiu keliu ARBA greičiausiai (tempo) ARBA kuo mažiau pastebimai (na jei scenarijus būtų - slepiamės nuo priešo) ARBA pakeliui reikia geriamo vandens? Na kažkas panašaus. Dar jei papasakotumėt daugiau apie situacijas ale karo atveju, arba kaip "pasigauti" ne tik peliuką vakarienei (žinoma rodyti nebūtina :) ) - būtų super. Tiek trumpai. Justina 

 Dalyvavau išgyvenimo kursų pirmame lygyje, labai patiko. Visko mokoma per praktiką, tad žinios geriau išlieka atminty. Labai geras būdas atsiribot nuo kasdienės rutinos, pasibūt gamtoje ir išmokti tikrai naudingų dalykų. Labai geri ir linksmi instruktoriai. Sigita Kazlauskaitė (2018-02-03/04 Rukla)

Dėkojam už puikiai organizuotą I lygio išgyvenimo kursą. Instruktoriai Ričardas ir Nerijus tikri savo srities profesionalai. Ačiū už gautas žinias ir naujas patirtis. 
Lina, Žydrūnas, Lukas (2017-12-9/10 Rukla) 

Išgyvenimo kursas 1 lygis 2017-12-10/11 - ataskaita. Visų pirma - pagarba ir padėka Ričiardui ir Nerijui, jūs esate puikūs instruktoriai. Aiškinate - aiškiai, rodote - vaizdžiai, žodžio kišenėje neieškote, reikalui esant geranoriškai padedate. Tiesa, pačioje pradžioje su prisistatymais ir pašnekesiais, spėjome kiek sušalti, nors vėliau judėsio tikrai užteko. Dėl mokymų programos - mokymus vedė profesionalai, tuom viskas ir pasakyta. Praktika - jos buvo daug. Visi teoriniai blokai baigdavosi praktinėmis užduotimis. Informacijos kiekis - mano nuomone optimalus - visada turėjome veiklos, tinginiauti laiko nebuvo, miegojome dvi valandas. Testai - vienareikšmiškai naudinga. 
Arba aš neišgirdau, arba pritruko informacijos:
- teorijos metu - kodėl reikia skaičiuoti žingsnius ir kaip tai daryti teisingai. Išsiaiškinome praktikos metu, bet kiek teko kalbėtis su kitais dalyviais - pradžioje aišku buvo ne visiems.
- ugnies išgavimas - vienas iš būdų, kalio permanganatą maišant su glicerinu. Būdas - aiškus. Kaip šie komponentai galėtų atsirasti mano kuprinėje, aš kaip nelabai patyręs turistas, nežinau.
Apibendrinant - be galo naudingai praleistas savaitgalis. Įgūdžius, kuriuos gavau šio kurso metu - neišmokčiau žiūrėdamas youtube, skaitydamas ar išvaręs šašlykų į sodybą.
Dar kartą ačū instruktoriams ir Rolandui už tai, kad galime sudalyvauti tokiose renginiuose. Tikiuosi susitiksime 2 lygyje. Sergej  

 Taigi nor ir jaučiuosi lengvai aplamdyta, bet labai patenkinta ir laiminga, kad pabuvojau šiame nuotikyje. Ypatingas ačiū Rolandui ir Nerijui ir milžinišką kantrybę ir toleranciją visiems bambantiems, tratantiems ir kitaip replikuojantiems. Viskas buvo puiku, žinių bagažas didžiulis išsivežtas, nesitikėjau tiek daug tikrai. Būtų labai gaila pamiršti visa tai :) 
Vienintelis pasiūlymas, kuris kirbėjo galvoje jau ir kurso metu yra pirmąją teorinę dalį miksuoti teriją su praktiniais užsiėmimais, nes per tą teorijos pusdienį sušalom įragą ir daug sunkiau tiek informacijos įsisavintii vienu ypu. Efektyviau būtų jei kalbam apie būstus ir jų statymą tai duoti bent minimalias užduotis, kad truputį žmonės pajudėtų ir t.t. 
Dar kartą ačiū ir tikiuosi dar pasimatyti. Sigita V (2017-12-10 Rukla)

 Ačiū labai už prasmingus ir naudingus kursus. Ar pateisinote lūkesčius? Su kaupu :) Buvo tikrai įdomu, sunku, baisu, šalta, šlapia ir t.t. :) Dėkoju instruktoriams Ričardui ir Nerijui už kantrybę, bajeriukus ir gerą nuotaiką. Taip pat šilčiausi linkėjimai ir visai smagiai grupei, kurie sugebėjo net bjauriausiose situacijose išspausti šypseną.Pasibaigus šiam kursui sakiau sau gana, tačiau pailsėjus jau pradėjau dairytis, kada bus II lygis :)Klausiate, ką galbūt reikėtų daryti kitaip? Galbūt šiek tiek daugiau padėti dalyviams su orientaciniu žygiu. Tikrai sudėtinga pirmą kartą laikant kompasą rankose vesti 10 žmonių komandą per pelkynus :) Ir be abejo, rimtai ir aiškiai visiems pasakyti, kad kojos tikrai sušlaps - nebus ieškančių sauso takelio :)Ačiū dar kartą ir iki kitų susitikimų! Ruta Butkiene (2017-11-25/26 Rukla)

 Sveiki. Dėl lūkeščių galiu iškart pasakyti,kad netik,kad patenkino,bet ir pranoko! Instruktoriai puikiai atliko savo darbą, bet ko paklausus iškart atsakydavo, paprašius net menkiausios pagalbos, be jokios dvėjonės iš kart padėdavo išspresti iškilusia problemą.Jau nekantrauju dalyvauti II lygyje ir toliau gilinti žinias. 
Dabar dėl kitos pusės, tai manau gal galėtų būti šiektiek paprastesnis orentacinis žygis, todėl, kad grupėje buvo dalyvių kuriems tikrai matėsi kad buvo sunku orentuotis žemėlapyje ir dar naktį, kas truputį trugdė kitiems dalyviams mėgautis žygiu. Taip pat dėl tvarkaraščio, pabaigos laikas buvo nurodytas 11h,o baigėme 12:30, tiems kas buvo su nuosavu transportu,gal ir neįtakoją,bet aš asmeniškai priverčiau laukti 3 asmenis kurie buvo po paros budėjimo,kas nėra labai sazininga Jų atžvelgiu. Tad jei butų nurodomas teisingas pabaigos laikas,būtų patogiau planuotis laiką. 
Visa kita 10 balų, visiems jau rekomenduoju,pasakoju,giriu. Nuostabi ir neįkainojama patirtis.Ačiū. Nikita E (2017-11-25/26)

Mano atsiliepimai po išgyvenimo iššūkio Rukloje:
1) Puikus instruktoriai. Ne tik puikiai pravedė visas paskaitas, bet ir aiškiai per praktiką parodė kaip panaudoti išgirstą teoriją. Taip pat buvo įdomu klausyti pačių instruktorių istorijų iš karybos patirties.
2) Laužo įkūrimo seminaras buvo puikus. Būtų dar geriau, jeigu instruktoriai pasidalintų ne tik laužo įkūrimo technikomis, bet ir skirtingų laužų tipų bei kada kokį naudoti, laužo palaikymo, bet kaip reikia užkurti bei palaikyti laužą esant drėgnos sąlygoms.
3) Orientacinis žygis išbandė daugelio jėgas. Šaunus išbandymas. Praeitą savaitgalį Rūkla buvo viena didelė pelkė ir be lipimo per pelkynus praeiti orientacinio buvo neįmanoma. Visgi mano grupė tikėjosi, jog išlipsim sausi ir bandė ieškoti sausų praėjimo nežinodami, jog tokių yra. Sužinojus iš instruktorių, jog per pelkes reikės bristi ir nuo to nepabėgsim, nebūtųmėme ieškoję sausų plotų ir ėję tiesiai per vadenį.
4) Pastogės statymas > vakarienė > orientacinis žygis buvo puiki kombinacija bei geras eiliškumas
Igoris Voicenica (2017-11-25/26 Rukla) 

Dalyvavau I lygio išgyvenimo kursuos Rūkloj ir esu tikrai labai patenkinta visų kursų organizavimu, buvo įdomu netradiciškai “paturistauti” miškuose, išbandyti savo kantrybės ribas bandant išgauti ugnį, nepabijoti pelkių purvų ir orientuotis naktį miške su žemėlapiu ir komposu rankose. Patys didžiausi pagyrimai kurso vadams Ričardui ir Nerijui, tik jų dėka mes išgyvenom. Ačiū dar kartą! Karolina Rupšytė  

Sveiki, tik daba prisiruošiau apie II lygį (03.24-26) atsiliepimą parašyti. Nuo pradžių: oras buvo "teisingas", kaip tik išgyvenimo kursams LT. Neuždengei sandariai šalašo - miegi šlapiai, nepasiėmei palapinsiaustės - sušlapai. Apie batus net nekalbu, po kurso supranti kokie jie turi būti. Apie užduotis: lengvokos, bet save patikrinti tinka. Pvz: čiuoži virve ir jauti, kad rankutės silpsta. O gėda pasirodyt, tai "varai" iš paskutiniųjų ir pasižadi sau mintyse daugiau treniruotis, mažiau čipsų ryti. Užduočių įveikimą laabai palengvino "mieli ir paslaugūs" instruktoriai. Jie mus lepino: parodė pirštu ką paimti, kur pasidėti, kur ko ieškoti, kur eiti, ką susirinkti. Tikrai lepino, čiučiavo, liūliavo mus ten... geriau būtų palikę likimo valiai...tikslas pateisina priemones. Tada gal būtų aiškiau, kad grybą bent jau aš ten pjoviau: mano įgūdžiai silpni, yra šiokių tokių žinių trupinių...todėl norėčiau pakartoti antrą lygį dėl savęs. Varom ten visi linksmai bandoje, jei kas netingi skaičiuoja žingsnių poras, tingi - neskaičiuoja. Dieną - viskas matosi.Aiškumėlis. Sprendimai priimami konsiliume. Lafa, kaip 2x2. Siūlymas veiksmą perkelti tamsiu paros metu ir "kažkaip mažesnėm grupelėm" ( suprantu, kad tai sudėtingiau būtų organizuoti ) - vaa tada būtų "baisiau". Kažkas gal išvis iki perkėlos neprieitų, kažkas užblūdytų... linksma. Bendrai kursą vertinti nesiimu. Kai pats grybą pjauni, tai reik mokintis ir mokintis, o ne vertinti. Pastaba tik tokia, kad gaidys atiteko senas ir kietas, nemėsingas...nevykęs kažkoks. Bendrai tai teigiama patirtis, geras laikas, gera kompanija pakliuvo. Teisinga patirtis. Rekomenduoju. Laurynas K

Pamenu, užklydau į šį forumą, ieškodamas daugiau informacijos apie pirmo lygio išgyvenimo kursus. Susidomėjau, užrisegistravau ir sudalyvavau. Neabeboju, kad tokių "užklydėlių" yra ir bus daugiau. Tad kreipiuosi į Tave, užklydėlį. Trumpai ir paprastai:
Esi civilis ir žinai kaip naudotis kompasu ir tai nėra tik įrankis surasti kryptį? Esi tikras, kad moki teisingai naudotis/skaityti žemėlapį? Manai, kad lengva orientuotis miške naktį? Ar žinai, kaip naudotis/skaityti/rasti savo koordinates? Ar kada bandei save įsivaizduoti, išgyvenantį laukinėje gamtoje? Ar žinai, kaip pasistatyti pastogę, išgauti/paruošti vartojimui vandenį, užkurti laužą be degtukų/žiebtuvėlio, sugauti žvėrį ar rasti ką nors valgomo? Ne?
Net neabejok, ar tai reikia išbandyti. Tokias žinias gausi tik kariuomenėje. "Pramazinai", nenori ar nebegali? Taigi turi tik vieną pasirinkimą - šį kursą, kuris paliks Tau didelį įspūdį ir suteiks šias žinias. Ir dar daugiau!
Ypatingai noriu padėkoti instruktoriams Denisui ir Justui (kuriam, pasirodo tai buvo pirmas kartas su mūsų grupe, o atrodė, kad šiuos mokymus jis veda senai). Susidomėjusių daugėja - instruktoriai stiprina pajėgas
Ačiū visai mūsų grupei! Mes išgyvenome ir parsivežėme ypatingas žinias, kurias panaudosime keliaudami, stovyklaudami ar kasdieniame civiliniame gyvenime. Tikiuosi neprireiks jų panaudoti pasiklydus miške ar kitose ekstremaliose situacijose, bet dabar esame net ir tam pasiruošę. Naudinga visomis prasmėmis.
Rolandai, pagarba Tau už tai, ką darai! AČIŪ!  Aivaras

Labai ačiū instruktoriams. Ar buvo naudinga? Taip.... Ar tai pritaikoma praktiškai: O taip. Ar privaloma praeiti keliautojui:
Būtina. Ačiūūūūū  LKA  KK narys Maryja

Iš savo komforto išeit pavyko tikrai, nors tikėjausi gal bus baisiau ir sunkiau, bet tikrai išgyvenama. Aišku nebuvo karšta:) Išmokė daug naudingų dalykų, kuriuos norisi dar išbandyti ir pačiai. Tikrai pareklamuosiu ir kitiems draugams, kurie dar nebuvo.
Treneriai tikrai šaunūs ir linksmi, nes turbūt jei nejuokautų būtų sunkiau. Tikrai dalyvausiu ir dar.

Sveiki, visi "išgyvenę" ir dar planuojantys "išgyventi". Papasakosiu aš Jums savo nuomonę šiuo klausimu .Taigi dalyvavau 2017.02.04/05 d kursuose Rukloje, šią vietą rinkausi kadangi man čia arčiau per 100 km ir prasideda 11 val o ne 9val. kas man per anksti žiūrint į 4 val kelionę...
Viskas prasidėjo nuo to, kad po Naujų metų vykdau "sveikatinimosi" programą ir pradėjau sportuoti bei vaikščioti, ir paskutinę akimirką spėjau užsiregistruoti į šiuos kursus. Vykau nežinodamas nei kas, nei kaip, tik turėdamas didelį norą patirti sunkumų ir pasitikrinti savo ištvermingumą, dabar galiu pasakyti, kad su ištverme man dar dirbti ir ją ugdyti, o sunkumų nebijau ir išgyventi galiu Kaip ir tikėjausi, sutikau 10 puikių tokio pačio požiūrio žmonių, kurie neverčiami ieško sunkumų ir laikino ištrūkimo iš savo komforto zonos, ką visi rado ir puikiai atlaikė. Visi draugiškai vykdėme užduotis, niekas neburbėjo, nesikeikė ir nesiskundė. Šaunu.
Na instruktoriai Ričardas ir Nerijus tai nepakartojami, su tokiais vadais eičiau ne tik į žvalgybą, bet ir kare į priešakines pozicijas... Jie super dirba kartu, vienas kitą papildo ir savo puikiu humoru užkrečia kitus, motyvuoja užduotims ir visas "išgyvenimo" procesas gaunasi kaip nuotykis, tik jis rimtas, ne vaikiškas...
Šie kursai man praplėtė akiratį apie išgyvenimo supratimą, suteikė suvokimą apie sunkumus, apie būtinybę stiprėti fiziškai, stiprinti ištvermę.Tik manau tuos kursus turi baigti to norintys žmonės, nes dovanų kuponas gali žmogui pasirodyti kaip ir prakeikimas.
Taigi, šiemet į II lygį nepasiruošiu, o kitamet, manau, viską pakartosiu ir eisiu toliau. 
Iki susitikimų visi Keliautojai !!!
P.s. čia nuorodą į keletą mano nuotraukų, jame jau ir Ričardo nuotraukos.
https://goo.gl/photos/ygVMV7nT7ybSQwoe8

 Sveikinuosi simboliškai paskutinę šių metų dieną...
Pateikiu trumpai savo pastebėjimus patirtus dalyvaujant "Išlikimo kursas - I lygis Rukla", 2016-12-17/18 dienomis. 
1. Visi dalyviai susirinkome sutartoje vietoje 11h 12.17 d. Instruktorius Ričardas sako nagi keliaujame į mišką. Ir nuo šio momento supranti, kad būsi 24h po atviru dangumi, kad ir koks oras bebūtų. Man šis momentas labai įstrigo.
2. Kursą pravedė du instruktoriai (Ričardas ir Nerijus), kurie tikri profesionalai. Turi gerą humoro jausmą - o tai viena svarbiausių savybių išlikime.
3. Labiausiai džiaugiuosi, kad pramokau skaityti žemėlapį bei naudotis kompasu. Sutemus turėjome orientacinį žygį, kurio metu kiekvienas kurso dalyvis turėdavo visą grupę nuvesti į instruktorių nurodytą tašką.
4. Rekomenduoju dalyviams turėti ir pjūkliuką ir kirvuką, tai labai praverčia naktį užtikrinant, kad laužas intensyviai pleškėtų...
5. Įsigijau du JAV kariuomenės maisto davinius - MENU 1 ir MENU 7. Man nepatiko MENU 7 davinyje pagrindinis patiekalas. Mano nuomone du daviniai yra optimalus skaičius. Turint dar papildomai įsidėjus riešutų, avižinių.
6. Siūlau kiekvienam piliečiui išbandyti šiuos kursus. Nereikia specialaus pasiruošimo. Svarbiausia atvykti geros nuotaikos.
Dalinuosi akimirkomis iš kursų:
1. Ugnies įkūrimas panaudojus rastos kulkos paraką: https://youtu.be/cYg2wHqyBKU
2. Šis video geriausiai parodo, koks buvo mūsų kursantų nusiteikimas, emocija.. https://we.tl/qfJzujsJc4
Naujų Jums visiems iššūkių 2017 metais. Pagarbiai, DeividasKaunas.

Sveiki sveiki, Dar kartą norėjau padėkoti už šiuos kursus! Viskas buvo labai gerai sustyguota! Labai daug įdomios informacijos ir veiklos, net sunku kažką išskirti, nes viskas labai labai patiko! Laaaabai faini instruktoriai tikrai neleido nuobodžiauti ir ne tik viską įdomiai pasakojo, bet ir džiugino įvairiomis istorijomis. Kad būtų buvę sunku tai nesutikčiau(galbūt čia instruktorių ir grupės+patirties pėsčiųjų žygiuose nuopelnas), tik jau užsidėjau sau tikslą ateityje, kad reiktų tapti geresne vaidilute nei iki šiol(kadangi jau ugnį visaip kaip įkurti išmokau - tai jau žingsnis į tikslą )! 
Tikrai rekomenduočiau šį kursą kiekvienam kuriam patinka leisti savaitgalius gamtoje/miške ir kuris nori išmokti įdomių dalykų apie išgyvenimą! Pas mane įspūdžiai visi tik geri ir tas pelkėtas miškas visiškai negadino nuotaikos!!!! Tikrai paplanuosiu dalyvauti ir antrame lygyje! Darkart ačiūūūū!!  Simona

Sveiki.sudalyvavome savaitgalio kurselyja,noriu pasidziaugti ir pagirti instruktorius ,darbztus,nuosirdus vaikinai,labai patiko programa ,marsrutai ir gera kompanija.Ačiū. Arūnas D

Ačiū labai už tikrai neeilinę mums visiems patirtį, visi labai patenkinti, laimingi, pasisėme naudingų žinių. Instruktorius tikras profesionalas!!! Viską įdomiai, nuosekliai pateikia. Tikrai rekomenduočiau ir jau rekomenduoju kitiems :) Prisegu keletą foto.
Dar pora komentarų iš po savaitgalio:
Povilas: "Instruktažas informatyvus ir labai aiškiai pateiktas. Daug naudingų žinių. Labai gerai, kad daug praktikos. Yra tai kas tikrai naudinga ir reikalinga. Labai įdomu. Geras instriktorius ir jo fainas šuo:) Labai gerai praleistas laikas gamtoje ir su didele nauda :) rekomenduočiau kitiems!"
Laurynas:"Puikus mokytojas, puikus pavyzdziai, praktiniai darbai. Praturtinau gausiai savo zinias"
Skaiste:" Puikūs mokymai su įdomiais pavyzdžiais. Kai ką pasikartojau, bet buvo daug naujos informacijos, kuri labai pravers realiose situacijose keliaujant. Tikrai labai aiškiai išdėstyta teorinė medžiaga, nepabodo klausyti. Tinkamai sudėliotas paskaitų ir pertraukėlių laikas. Buvo įdomu ir naudinga :)"Aurelija

Sveiki, Savijautos puikios! Pasisekė, jog išpuolė pakankamai šaltas ir snieguotas oras, ir tai tik padidino 24val kursų efektyvumą!Puikus instruktorius. Sužinota daug naujų ir prisiminta nemažai pamirštų dalykų. Išmokta kaip efektyviai panaudoti turimus daiktus ekstremaliose situacijose.O svarbiausiai, daug ką pavyko išbandyti ir pergyventi savo "kailiu" taip formuojant raumenų atmintį. Kaip ir minėta aprašyme - jokio laiko švaistymo!
Laukiam antro lygio kursų!
iki Algis

Sveiki, Rolandai,
ačiū už puikiai praleistą pažintinį laiką.
Perteikta išgyvenimo kompetencija, daug naujų žinių, praktiniai dalykai, kurie telpa į paros užimtumą yra itin vertingi bet kuriam atsakingam už savo likimą žmogui. Jeigu sūnus (14 m), kuriam kompiuteriniai užsiėmimai yra prioritete, sako, kad buvo labai gerai, tai geresnio rezultato ir sunku tikėtis ;-)
Nekantrauju pratęsti šią gerą patirtį ir antrame etape, kai tik startuosite.
p.s. Nors buvau aktyviu dalyviu ir stengiausi semtis maksimaliai visų žinių, vieną-kitą kadrą visgi pavyko įamžinti. Čia rasite web galeriją: http://rakstelis.com/160123_isgyvenimokursas/
Jeigu norėsite didesnių nuotraukų, kreipkitės, atsiųsiu. Per porą dienų galeriją dar papildysiu vos daugiau nuotraukų.
Mindaugas R

Labai džiaugiuosi nuvažiavęs. Tikrai suteikė labai svarbios informacijos. Idomiausia dalis buvo miegoti miške po tentu. Dalyvaučiau panašiose veiklose. Linas R

Mamoms streso buvo naktį daugiau nei vaikams. :) Kad nesušaltų, kad gerai elgtųsi, kad neprikrėstų šunybių, kad neišeitų pėsti į namus.... jos tik šiltu autobusu į Gdanską kol kas pasirašo, bet ką gali žinoti, kaip pasielgs ateity, dar visai neišbraukiam savęs iš Jūsų sąrašų :D
Šį rytą aš nuvažiavau pasiimti. Imponavo jūsų instruktoriaus entuziazmas, mokėjimas sklandžiai ir uždegančiai pasakoti, pavyzdžiai, labai konkretūs ir pritaikomi, visa mamų teorija ir pamokymai nublanksta prieš juos. Grįžus net prisėdau ir pasižiūrėjau "127 valandų", kurias trumpai ryte nupasakojo.
Džiaugiuosi, kad Jūsų klubas toks gyvas, kad turite puikių idėjų! Egle R

Sveiki,
nuoširdžiai dėkoju Jūsų klubui, kad rengiate išgyvenimo kursus paprastiems žmonėms - niekur tiek detaliai ir koncentruotai nesu gavusi tokios labai vertingos informacijos. Labai dėkoju instruktoriui, kuris išlaikė intensyvų mokymų tempą ir mūsų visų dėmesio koncentraciją iki pat ryto;-) Labai džiaugiuosi, kad išbandėme save lapkrity, ne vasarą, - juk force major situacijos metų laikų nesirenka. Ir svarbiausia, kad mes tikrai išgyvenom ir nesusirgom!! ;-) Dabar belieka patiems karts nuo karto pasikartoti praktikoje išmoktas pamokas, kad nepasimirštų.
pagarbiai, Daiva R.

Iš pradžių buvo šalta ir net apsirengus daugiau drabužių šilčiau nepasidarė.Pirmiausia išklausėme apie apsirengimą, kad reikėtų rengtis sluoksniuotai, kokie drabužiai geriau išgarina prakaitą. Tuomet mums pasakojo apie išgyvenimo rinkinius. Vėliau mokėmės nustatyti pasaulių šalis pagal saulę ir pasigaminti kompasus. Man asmeniškai turbūt įdomiausia buvo būsto statyba. Kai po būsto statybos pamokos grįžome į sodybą išmokome kokius ženklus galima parodyti praskrendančiam lėktuvui ar sraigtasparniui. Tuomet mokėmės sušildyti sužeistąjį ir susišildyti individualiai. Vėliau gaminome žvakes ir įkūrinėjome ugnį su automobilyje esančiomis priemonėmis. Išmokome pasigaminti vandens filtrą, taip pat sužinojome kaip geriausia tausoti maistą ir vandenį. Tuomet jau tamsoje statėmės sau pastoges nakvynei. Miegoti miške buvo labai smagu (bent jau man). Ryte dar išklausėme kaip teisingai pasiruošti prieš einant į žygį. Beatriče K

....Net turint turimas priemones vienu metu buvau šiek tiek supanikavusi dėl nakvynės lauke. Po visos dienos pašalus ir pavargus, vėl pasirodžius nugaros skausmui (turiu šitą problemą), pradėjus lyti buvau sugalvojusi, kad liksiu miegoti automobilyje. Bet nulydėjusi visus į mišką ir pamačiusi, kad samanos minkštos ir oras ne toks šaltas, ir miškas skaniai kvepia, persigalvojau ir nė kiek nesigailiu. Apskritai buvo mano pirmas susidūrimas su kariškiais ir įspūdžiai - tik puikūs! Jaučiuosi stipriai papildžiusi žinių bagažą ir praplėtusi savo galimybių ribas. Šiandien visiškai nebeabejoju, kad labai džiaugiuosi, kad dalyvavau. Rūta  B

Laba diena,
dėkoju Jums už organizuotą išgyvenimo kursą. Dalyvavimas jame tikrai paliko daug teigiamų ispūdžių. Maloniai nustebino didelis pateikiamos informacijos kiekis ir galimybė praktiškai išbandyti gautas žinias. Didelį pliusą matau ir tame, kad informacija buvo pateikiama su pavyzdžiais iš realaus gyvenimo ir su gero humoro porcija. Manau, išgyvenimo kursas - vienas iš puikiausių variantų, kaip naudingai ir turiningai praleisti savaitgalį gamtoje.
Pagarbiai, Marina K

Ačiū labai už tikrai neeilinę mums visiems patirtį, visi labai patenkinti, laimingi, pasisėme naudingų žinių. Instruktorius tikras profesionalas!!! Viską įdomiai, nuosekliai pateikia. Tikrai rekomenduočiau ir jau rekomenduoju kitiems :) Prisegu keletą foto Aurelija.

Dar pora komentarų iš po savaitgalio:
"Instruktažas informatyvus ir labai aiškiai pateiktas. Daug naudingų žinių. Labai gerai, kad daug praktikos. Yra tai kas tikrai naudinga ir reikalinga. Labai įdomu. Geras instriktorius ir jo fainas šuo:) Labai gerai praleistas laikas gamtoje ir su didele nauda :) rekomenduočiau kitiems!" Povilas

"Puikus mokytojas, puikus pavyzdziai, praktiniai darbai. Praturtinau gausiai savo zinias"
Skaiste:" Puikūs mokymai su įdomiais pavyzdžiais. Kai ką pasikartojau, bet buvo daug naujos informacijos, kuri labai pravers realiose situacijose keliaujant. Tikrai labai aiškiai išdėstyta teorinė medžiaga, nepabodo klausyti. Tinkamai sudėliotas paskaitų ir pertraukėlių laikas. Buvo įdomu ir naudinga :)" Laurynas

Labai trumpai noriu parašyti teigiamą atsišaukimą apie kovo 19/20 d. išgyvenimo kursą. 
1. Kursas pravestas labai gerai. Palyginti su sausio 23/24 d. įvesti keli patobulinimai iš praktinės pusės tinkami ir reikalingi. Nieko nebuvo nepaminėta ar pamiršta, diena ilgesnė tai ir medžiagos buvo daugiau. Albertas malačius: pravedimas, bendravimas, pavyzdžių teikimas, mazgų rišimo išaiškinimas - labai aiškiai, konkrečiai. Liux.

2.Kurso reikšmė man asmeniškai: sausio mėn. kursas -> daug nežinomybės kaip čia bus, ar taip galima, ar nebus šalta ar iš viso nebus p*&$#R%R^. Tiesa, sausio mėn. buvo -12, o kovo mėn -1, bet kai žinai ką daryti, kaip, tai vidinė ramybė, dar geresnis pasirengimas, viengubas tentas, po Alberto patarimo - kokybiškas miegmaišis po pažastimi ir vualia... miegam kaip kūdikiai ant samanų. Tai vat pagal kovą, galiu patvirtinti, kad sausio men. kursas nepraėjo veltui, bet būtent kovas parodė ką išmokino sausis. Kas labai gerai, kad tas kas neklausė, nesigilino į smulkmenas, nepadarė to apie ką buvo šnekėta ar padarė netinkamai, ne iki galo ar atmestinai - sušalo arba pašalo. Žodžiu: kaip pasiklosi - taip išsimiegosi.
Todėl dar karta tvirtinu: kam reiks - paims iš kursų viską ir įvertins tiek kiek gebės ar bus poreikis, kas negebės įžvelgti naudos - tam jie atrodys nuobodūs.
3. Albertas minėjo apie laiko trūkumą, bet prisidedu prie tų, kurie labai noriai prisijungtų prie antrojo lygio. Nemanau, kad mane atbaidytų antrojo lygio kaina ar trukmė. Jei tokius parengsite - rašykite, noriai dalyvausiu.
Ačiū labai.
Lauryna K 2016-03-22

Sveiki,
Savijautos puikios! Pasisekė, jog išpuolė pakankamai šaltas ir snieguotas oras, ir tai tik padidino 24val kursų efektyvumą!Puikus instruktorius. Sužinota daug naujų ir prisiminta nemažai pamirštų dalykų. Išmokta kaip efektyviai panaudoti turimus daiktus ekstremaliose situacijose.O svarbiausiai, daug ką pavyko išbandyti ir pergyventi savo "kailiu" taip formuojant raumenų atmintį. Kaip ir minėta aprašyme - jokio laiko švaistymo!
Laukiam antro lygio kursų!
iki Algis

Sveiki, Rolandai,
ačiū už puikiai praleistą pažintinį laiką.

Perteikta išgyvenimo kompetencija, daug naujų žinių, praktiniai dalykai, kurie telpa į paros užimtumą yra itin vertingi bet kuriam atsakingam už savo likimą žmogui. Jeigu sūnus (14 m), kuriam kompiuteriniai užsiėmimai yra prioritete, sako, kad buvo labai gerai, tai geresnio rezultato ir sunku tikėtis ;-)
Nekantrauju pratęsti šią gerą patirtį ir antrame etape, kai tik startuosite.

p.s. Nors buvau aktyviu dalyviu ir stengiausi semtis maksimaliai visų žinių, vieną-kitą kadrą visgi pavyko įamžinti. Čia rasite web galeriją: http://rakstelis.com/160123_isgyvenimokursas/
Mindaugas R

 Labai džiaugiuosi nuvažiavęs. Tikrai suteikė labai svarbios informacijos. Idomiausia dalis buvo miegoti miške po tentu. Dalyvaučiau panašiose veiklose. Linas R

Mamoms streso buvo naktį daugiau nei vaikams. :) Kad nesušaltų, kad gerai elgtųsi, kad neprikrėstų šunybių, kad neišeitų pėsti į namus.... jos tik šiltu autobusu į Gdanską kol kas pasirašo, bet ką gali žinoti, kaip pasielgs ateity, dar visai neišbraukiam savęs iš Jūsų sąrašų :D
Šį rytą aš nuvažiavau pasiimti. Imponavo jūsų ats. mjr. Alberto entuziazmas, mokėjimas sklandžiai ir uždegančiai pasakoti, pavyzdžiai, labai konkretūs ir pritaikomi, visa mamų teorija ir pamokymai nublanksta prieš juos. Grįžus net prisėdau ir pasižiūrėjau "127 valandų", kurias trumpai ryte nupasakojo majoras.
Džiaugiuosi, kad Jūsų klubas toks gyvas, kad turite puikių idėjų! Egle R

Sveiki,
nuoširdžiai dėkoju Jūsų klubui, kad rengiate išgyvenimo kursus paprastiems žmonėms - niekur tiek detaliai ir koncentruotai nesu gavusi tokios labai vertingos informacijos. Labai dėkoju ats.mjr. Albertui, kuris išlaikė intensyvų mokymų tempą ir mūsų visų dėmesio koncentraciją iki pat ryto;-) Labai džiaugiuosi, kad išbandėme save lapkrity, ne vasarą, - juk force major situacijos metų laikų nesirenka. Ir svarbiausia, kad mes tikrai išgyvenom ir nesusirgom!! ;-) Dabar belieka patiems karts nuo karto pasikartoti praktikoje išmoktas pamokas, kad nepasimirštų.
pagarbiai, Daiva R.

Iš pradžių buvo šalta ir net apsirengus daugiau drabužių šilčiau nepasidarė.Pirmiausia išklausėme apie apsirengimą, kad reikėtų rengtis sluoksniuotai, kokie drabužiai geriau išgarina prakaitą. Tuomet mums pasakojo apie išgyvenimo rinkinius. Vėliau mokėmės nustatyti pasaulių šalis pagal saulę ir pasigaminti kompasus. Man asmeniškai turbūt įdomiausia buvo būsto statyba. Kai po būsto statybos pamokos grįžome į sodybą išmokome kokius ženklus galima parodyti praskrendančiam lėktuvui ar sraigtasparniui. Tuomet mokėmės sušildyti sužeistąjį ir susišildyti individualiai. Vėliau gaminome žvakes ir įkūrinėjome ugnį su automobilyje esančiomis priemonėmis. Išmokome pasigaminti vandens filtrą, taip pat sužinojome kaip geriausia tausoti maistą ir vandenį. Tuomet jau tamsoje statėmės sau pastoges nakvynei. Miegoti miške buvo labai smagu (bent jau man). Ryte dar išklausėme kaip teisingai pasiruošti prieš einant į žygį. Beatriče K

....Net turint turimas priemones vienu metu buvau šiek tiek supanikavusi dėl nakvynės lauke. Po visos dienos pašalus ir pavargus, vėl pasirodžius nugaros skausmui (turiu šitą problemą), pradėjus lyti buvau sugalvojusi, kad liksiu miegoti automobilyje. Bet nulydėjusi visus į mišką ir pamačiusi, kad samanos minkštos ir oras ne toks šaltas, ir miškas skaniai kvepia, persigalvojau ir nė kiek nesigailiu. Apskritai buvo mano pirmas susidūrimas su kariškiais ir įspūdžiai - tik puikūs! Jaučiuosi stipriai papildžiusi žinių bagažą ir praplėtusi savo galimybių ribas. Šiandien visiškai nebeabejoju, kad labai džiaugiuosi, kad dalyvavau. Rūta  B

Ką turime žinoti apie pasipriešinimą