Militaristinis Beneliuksas II

 

Įspūdžiai iš "Militaristinio Beneliukso I"   

 LKA KK pradeda organizuoti dviračių žygį "Militaristinis Beneliuksas II" .
Data 2017-07-29/08-06
p.s. Datos neženkliai gali keistis atsižvelgus į bilietų įsigijimą ir skrydžių buvimą
Vieta: Oro uostas (Vilnius) ir skrydis į Šarlerua

Laikas: Bus patikslintas
Vedlys: prof. Valdas Rakutis
Kelionės sumanymas
Apie sumanymą pratęsti Beniliukso žygį buvo kalbėta jau kelionės metu. Už tai būtų įgyta patirtis praeitais metais, tikrai verti apžiūrrėjimai objektai, asmeniškai – dviejų kelionių sujungimas į vieną, nepamatytos dalies pažiūrėjimas, taip kompensuojant skriaudą praeito žygio dalyviams
Kelionė eitų bent kelių svarbių karų keliais: Ardenų prasiveržimas 1940, 1944 metais, prancūzų – prūsų karo kaliais 1870-1871, būtų aplankytos svarbios tvirtovės, nenuobodi gamta, mažai Lietuvos turistų nutryptos vietos. Kultūros turistams patraukliai turėtų pasirodyti Namiuras, Dinantas, Liuksemburgas, gal būt spėtume pažiūrėti Reimsą su jo garsiąja katedra.

Saulutei sušildžius žemę, atbunda žmogaus prigimtiniai gyvybės instinktai, kurių svarbiausias, nulėmęs visą žmonijos plėtrą, yra pažintai, kas dar nepažinta. Atliepiant šią nesulaikomą žmogaus aistrą keliauti, kviečiu visus, galinčius minti ir norinčius pamatyti praeityje svarbius mūšių laukus, tvirtoves ir nuostabią gamtą, prisijungti prie kasmet LKA keliautojų klubo organizuojamo karo istorijos žygio KARINIS BENILIUKSAS 2017, taip pratęsiant praeitais metais organizuotą žygį į Nyderlandus ir Belgiją.
Šiais metais mūsų laukia didžiausių XIX a. II pusės - XX amžiaus karų teatras – Vokietijos, Belgijos ir Prancūzijos pasieniai, kuriuose per nepilnus šimtą metų įvyko trys didžiuliai karai – Prancūzų – Prūsų, I ir II Pasauliniai karai, atnešę nesuskaičiuojamas aukas ir palikę daug pėdsakų žemėje, kuriuos ir siūloma apžiūrėti. Nemeluosiu, pats nekantriai laukiu kelionės, nes tokios lankomų objektų gausos, kaip šitoje planuojamoje kelionėje, dar neteko matyti. Todėl tuos, kuriems karo istorija atgrasi, sulaikyčiau nuo žygio – geriau jau likite namuose. Bet tie, kurie vis tik ryšiss, bus apdovanoti tikru šampanu – juk lankysimės Šampanėje!
Kelionė vyks geriausiu metų laiku – Liepos 29 - rugpjūčio 6 dienomis, taigi turėtų būti šilta ir be didelio lietaus. Kelionė vyks daugiausiai kalnuotu regionu – Ardėnų kalnuose, todėl reikėtų turėti geresnį dviratį su sureguliuotais bėgiais ir būti pramiklinus sąnariukus ir raumenukus. Kadangi žada važiuoti daugiau žmonių, yra tikslinga turėti lydintį automobilį, kuris padės sulūžusiems ir galės gabenti dviračius ir kai kuriuos sunkesnius daiktus, o kūnai turėtų būti nugabenti oru. Mūsų bazė – Šarlerua aerouostas į pietus nuo Briuselio, iš čia kelionę pradėsime, čia ir pabaigsime.

Pirmoji diena, liepos 29, šeštadienis:
Atvykimas į Šarlerua aerouostą. Šarlerua-Namiuras, kelionė pagal Sambras upę. Namiuro tvirtovės apžiūrėjimas. Nakvynė už Namiuro, prie Meuse upės.
Antroji diena, liepos 30, sekmadienis
Kelionė į pietus palei Meuse upę iki Dinant, aplankoma citadelė, tada sukama į rytus iki Rochefort, nakvynė tarp Rochefort ir Bastogne.
Trečioji diena, liepos 31, pirmadienis
Pasiekiama Bastogne, aplankomas Bastonės karo muziejus – Luxebourg, nakvynė prie Liuksemburgo, labai kalnuota vietovė, daug žiūrėjimo.
Ketvirtoji diena, rugpjūčio 1, antradienis
Luxembourg – Maginot fortifikacinė linija (aplankomas vienas objektas) - Thionville, aplankomas Thionville mūšio vieta - Metz, aplankomas Metzo tvirtovės fortas Nakvynė Metze.
Penktoji diena, rugpjūčio 2, trečiadienis
Keliaujama Prancūzijos Laisvės keliu, aplankoma Mars la Tour mūšio vieta - Verdun, nakvynė Verdun mūšio lauke nakvynė prie Metzo arba jame. Labai įdomus kelionės etapas, bet.
Šeštoji diena, rugpjūčio 3, ketvirtadienis
Verdun (poilsinė, skirta mūšio lauko apžiūrėjimui), pavargę nuo militarizmo galės aplankyti Reims miestą
Septintoji diena, rugpjūčio 4, pentadienis
Verdun – Sedan, nakvynė Ardėnų nacionaliniame parke, pagal galimybes aplankant Ardėnų muziejų Charleville-Mezieres. Geriamas šampanas.Šarlevilis-Mezjera
Aštuntoji diena, rugpjūčio 5, šeštadienis
Kelionė palei Prancūzijos- Belgijos sieną, – Maubeuge tvirtovė – Šarleroi. Nakvynė netoli aerouosto
Devintoji diena,
Būtina registracija