Pirmos pagalbos suteikimo kursas keliautojams ir ne tik

 "Patirtis yra žiaurus mokytojas, nes pirmiausia pasiunčia išbandymą, o tik po to - pamoką. V. Law"

Data: 2018-01-21 (sekmadienis) Kaunas
Data: 2018-01-27 (šeštadienis) Vilnius
Data: 2018-02-11 (sekmadienis) Vilnius
Data: 2018-02-18 (sekmadienis) Vilnius
Nauja
Data: 2018-03-24 (šeštadienis) Klaipėda

Bendradarbiaudami su Lietuvos paramedikų asociaciją ir atsižvelgami į Pirmos medicininės pagalbos dalyvių prašymus ir pasiūlymus pradedame organizuoti ir vykdyti Pirmos medicininės pagalbos 3 pakopų kursus. Kursų pradžios datas skelbsime tinklapyje ir LKA KK forume. Pirmos mediciinės pagalbos I pakopos kursas vyks Vilniuje ie Kaune.  Kursas vykdomas susirinkus daugiau nei 15 dalyvių.
Dalyviai išklausę kursą ir įvykdę žinių patikrinimo testą gauna: 
- LKA KK ir LPA baigimo pažymėjimą
- VŠĮ Pirmos medicininės pagalbos mokymo centro "Irta" sveikatos žinių ir įgūdžių atestavimo pažymėjimą
- Išdalintas leidinys "Ką turime žinoti apie pasipriešinimą: Aktyvių veiksmų gairės " 

Pirma pakopa 8 val. 
Pradinio gaivinimo algoritmas
Veiksmai užspringus (pilnas ir dalinis)
Stabili šoninė padėtis
Žmogaus apžiūra pagal ABCDE principą
Arterinio  kraujavimo stabdymas
Lūžių imobilizacija parankinėmis priemonėmis.
Testas. 

Antra pakopa (išduodamas pažymėjimas) 
Kvėpavimo takų atvėrimas( naudojant manekenus)
Šalmo nuėmimas
Guldymas ant stuburo lentos ir kaklo įtvaro uždėjimas Išnirimų, lūžių atviru ir uždaru imobilizacija naudojant įtvarus
Žmogaus apžiūra pagal ABCDE principą
Ištraukimas iš automobilio parankinėmis priemonėmis 
Įskaitą praktinė.  

Lietuvos karių asociacija Keliautojų klubas ir Paramedikų asociacija organizuoją praktinius užsiėmimus-seminarą "Pirmos pagalbos teikimo kursas keliautojams I pakopa
Seminaro vedėjas: Rytis Malašauskas (Paramedikų asociacijos vadovas ir Tomas  Gurskas - abu Amerikos širdies asociacijos BLS instruktoriai)
Užsiėmimo tikslas: - Įgyti praktinius įgudžius suteikiant pirmą medicininę pagalbą. Užsiėmimai bus orentuoti į pirmos medicininės pagalbos suteikimą kelionių metu. Praktiniai mokymai suteikiant pagalbą ir parankinėmis priemnėmis.

Kusrso esmė:
Aptarsim šiuos klausimus:

  • nukentėjusiojo būklės įvertinimas
  • gaivinimo pagrindai ir technika
  • kraujavimo rūšys, kraujavimo stabdymas pagalba esant lūžiams, nudegimams, išnarinimams, nušalimams
  • ...

Užsiėmimo tikslas: - Įgyti praktinius įgudžius suteikiant pirmą medicininę pagalbą. Užsiėmimai bus orentuoti į pirmos medicininės pagalbos suteikimą kelionių metu. Praktiniai mokymai suteikiant pagalbą ir parankinėmis priemnėmis.

Intencyvūs praktiniai užsiėmimai
Užsiėmimo pradžia 09.00 val. 00 min.
Užsiėmimo trukmė - 8 val.
Susirinkimo vieta: Vilnius. Bus informuota registruotiems dalyviams 
Logistika
Pratyboms bus pateikta 8 manikenai PMP įgūdžiams lavinti.
Pietų pertrauka - 40 min.
Dalyvių skaičius ribotas (25)
Registracija vykdoma iki susirenka 25 dalyviai
Kaina: -20 €
Galima įsigyti dovanų kuponą

Atsiliepimai

Nauja: Laipiojimo centras "Miegantys dranbliai" rašo: Sekmadienį praleidome Lietuvos karių asociacijos keliautojų klubo ir Paramedikų asociacijos rengiamuose pirmos medicininės pagalbos kursuose 🤗 Sužinojome daug naudingos informacijos ir rekomenduojame šiuos kursus kiekvienam atsakingam piliečiui! (2017-12-10)

Nauja: Aš esu labai dėkinga už puikius pirmosios pagalbos kursus. Ypatingai už tai, kad įgavau naujų labai svarbių žinių ir jas galėjau pritaikyti praktiškai. Ši patirtis neįkainojama. O dėstytojai labai draugiški, įdomūs ir linksmi, todėl nuobodu tikrai nebuvo. Ačiū! Lena Ivanova (2017-11-18)

 Visų pirma, dėkoju už mokymų organizavimą Lietuvos karių asociacijai Keliautojų klubui. Prieš registraciją maniau, kad tai nebus labai prifesionalūs mokymai, ilgai svarsčiau ar registruotis. Šiandien likau nuoširdžiai nustebintas, vien tai, kad mokymus veda profesionalai, kurių beveik kiekviena diena yra susijusi su tuo ką moko yra labai didelis pliusas. Labai didelė patirtis, atsakymai į visus klausimus, paaiškinimas ir t.t. tikrai leidžia pasitikėti mokymais ir įgauti naujų žinių. Kadangi mane patį domina Skubios medicininės pagalbos specifika, tai kursai buvo labai naudingi. Net ir studijuodamas mediciną ar paprasčiausiai praeidamas pirmos medicininės pagalbos mokymus laikantis vairavimo teises, pasigedau daugelio dalykų, kurie šiandien buvo praktiškai parodyti. Man pačiam įdomiausia dalis, ko dar nėra tekę daryti, tai yra naujagimio, vaiko gaivinimas. Taip pat tiksli technika kaip padėti užspringusiam, nes dažnai gali išgirstk skirtingas, abejotinas technikas, o šiandien viskas aiškiai išdėstyta. Visumoje, esu labai patenkintas kursais, kurie padėjo prisiminti jau turimas žinias ir įgūdžius bei įgyti naujus. Na ir pasiūlymai, tai atliekant Tamponadą, bent man asmeniškai, kai pirmą kartą mokiausi, buvo naudinga tai daryti ant mėsos gabalo, kada būna tarkime pjautinė žaizda ir tuomet jauti kiek reikia pitamponuoti. Ir dar kartą paminėsiu, kad mokymai buvo labai naudingi ir lauksiu kada organizuosite kitos pirminės medicininės pagalbos pakopos kursus ar kitus renginius.
Modestas Gudauskas (2017-10-14) 

Kursais likau patenkinta.  Gavau atsakymus į visus savo spėtus užduoti klausimus.Vienintelė pastaba - kursai, bent man,- per trumpi. Ne viskas spėta aptarti bei pristatyti dėl laiko trūkumo. Manau reikėtų minimum bent 2-jų dienų, nes bent minimaliems įgūdžiams įgauti, įgautas praktines žinias reikėtų pakartoti, gal ir ne kartą.Domintų ir sekanti kursų pakopa, tik supratau, kad dėl norinčiųjų trūkumo, jos gali ir nebūti.  
Pagarbiai, Inga 

Kaip ir rašiau anketoje kursai labai patiko. Buvo daug praktikos, abu instruktoriai gerai išmano savo darbą ir sugeba jį perteikti kitiems žmonėms. Ypač patiko tai, kad instr. Tomas aiškindamas pirmosios pagalbos veiksmus ne tik pasakydavo ką daryti, bet ir paaiškindavo kodėl atliekamas būtent toks, o ne kitos veiksmas, kaip veikia žmogaus organizmas. Tai padėjo lengviau įsisąmoninti informaciją. Tobulintini dalykai - pateikti raštu/ skaidrėse info apie nukentėjusiojo apžiūros ABCD modelį. Nusiskundimas tik vienas - buvo žadėta, kad dalyviai gaus leidinį "Ką turime žinoti apie pasipriešinimą: Aktyvių veiksmų gairės", tačiau jo negavome. Gal galėtume gauti el. paštu?
Pagarbiai Ieva Vasionytė
Sveikatos psichologė-psichoterapeutė
 

Sveiki, Apie kursus galiu pasakyti tik iš teigiamos pusės. Buvo be galo daug naudingos informacijos. Informacija pateikta suprantamai, aiškiai ir vaizdžiai. Kursams didelį pliusą pridėjo vadovų geras humoro jausmas! Šie kursai pranoko mano lūkesčius, rekomenduosiu draugams. Ačiū už informatyvų bei gerą laiką. P.S. Komanda superinė, šaunuoliai vyrukai! Ačiū Ryčiui ir Tomui!!!! Su visa pagarba, Kristina S

 Laba diena, Kursai buvo puikūs, nes buvo Praktiški. Tai reikia vertinti. Ką jūs organizuojate yra viskas sustiguota, pradedant kelionėmis baigiant kt kursais (išgyvenimo)... Vilma Rutkauskaite

Foto: Mindaugas Rakštelis©2017 rakstelis.com

Foto: Kasparas Buinauskas©2017