Stovykla: Miško vaikai 2017

Sukarinta stovykla “Miško vaikai”
Stovyklos pamainų datos:
2017-07- 24-30 (7 d.)
2017-07- 31-08-06 (7 d.)
Vieta: Darželių kaimas, Dzūkija, Marcinkonys.
Stovyklautojų amžius:
I pamaina. 2017-07- 24-30 (7 d.) 10-14 m. (išskirtiniais atvejais priimami nuo 8-9 m., tačiau tėveliai turi atsižvelgti į vaikų fizinę ir psichologinę ištvermę)
II pamaina. 2017-07- 31-08-06 (7 d.) 12-16 m.
Stovyklautojų amžius:
10-14 metų I pamaina
12-16 metų II pamaina
Ši stovykla skirta  jaunimui, norinčiam išbandyti būti imituoto karinio būrio sudėtyje, dirbti išvien komandoje. Pajusti tikrųjų karinių mokymų, taktinių užduočių subtilybes. Taip pat susiliesite su miško paklote, įvaldę maskuotės meną, o po sunkių ir ištvermės reikalaujančių karinių apmokymų atsipalaiduosite edukacinių ekskursijų po Dzūkijos kraštą bei įvairių vakaronių metu. 

I pamaina-  10-14 m. (registruojami ir iki 16 m. jaunuoliai. Bus formuojami atskiri vyresnių ir mažesnių vaikų būriai)
II pamaina 12-16 m. (registruojami ir iki 16 m. jaunuoliai. Bus formuojami atskiri vyresnių ir mažesnių vaikų būriai)

Siekiamas tikslas: Stovyklos metu jaunuoliai išmoks ne tik kariškos disciplinos, tačiau ir įgis daugiau patriotiškumo savo šaliai, prisimindami protėvių puoselėtas tradicijas, išgyvendami gamtoje tik su parankinėmis priemonėmis bei išlaikydami komandiškumo dvasią užkrės gera emocija ir kitus savo bedražygius.

1 diena. Atranka prasideda! Kelionė į Dzūkiją. Stovyklos atidarymas- vėliavos pakėlimas, suskirstymas į būrius, skyrius, bendras instruktažas. Būrių prisistatymai- būrių pavadinimų, šūkių, vėliavų, skanduočių kūrimas, žaidimai. Priesaikos priėmimo pasiruošimas. Susipažinimo vakarėlis.
2 diena. Mokymai prasideda!“Kuopa, kelk!” Rytinė mankšta. Teorinių ir praktinių mokymų diena- lovų klojimas, raportų davimas, budėjimų susiskirstymas. Taktiniai komandiniai žaidimai. Rikiuotė, žygiavimo menas. Taktinis bendravimas, nebylaus valdymo signalai.
3 diena. Išgelbėk save ir nepamiršk draugo! Pirmosios medicinos pagalbos teikimas- jo svarba mūšio lauke, greitis teikiant pagalbą sau ir savo draugui. Maskuotės pradžiamokslis. Susiliejimas su gamta ir varžybos tarp būrių “Išlik nepastebėtas“.
4 diena. Išgyvenimas gamtoje. Švaraus vandens išgavimas, ugnies užkūrimas, teorinis ir praktinis mazgų rišimo pradžiamokslis. Žygis užsimaskavus, „šalašų“ statymas bei geriausiųjų išrinkimas. „Žvalgybos patrulis“. Naktinės linksmybės „Aliarmas“. 
5 diena. Senolių tradicijas prisimenant ir garbės svečių belaukiant. Amatų mokymasis. Merginos lies žvakes, pins iš šiaudų ar vytelių, o vaikinai užsiims įvairiais amatais iš medžių- talismanų gaminimas, medienos ruošimas vakaronei prie laužo. Kinologų pasirodymas su šunimis. Ginkluotės ir technikos paroda. Neužmirštamas vakarėlis! 
6 diena. Ekstremalių linksmybių diena!  Sukarintos estafetės- bėgiojimas su dujokauke, šaudymas į taikinius su „Airsoft“ ginklais. Maudynės upėje. Orientacinis žygis. Imitacinių granatų mėtymas.
7 diena. „Miško vaikų“ egzaminavimas. Stovyklos užduočių apibendrinimas, diplomų įteikimas. „Apylinkių iššukavimo“ rungtis. Stovyklos uždarymas. Kelionė į namus.

Organizavimas:
Kaina: 230 €. Sumokama per 7 dienas nuo sutarties pasirašymo, bet nevėliau kaip iki 2017-06-25.
Registracijos mokestis: 20 €, įskaičiuotas į stovyklos paslaugų kainą. Sumokamas, jei pretendentas planuoja dalyvauti ir nori rezervuoti vietą stovyklautojų sąraše. Atsisakius dalyvauti stovykloje registracijos mokestis negražinamas. 
Sutartis: Siunčiama registruotiems stovyklautojams